Ryzyka inwestycyjne

Promotorzy alternatywnych inwestycji i możliwości zarabiania czasami sprawiają, że ich umowy wydają się pewną rzeczą. Prawda jest taka, że ​​im wyższa potencjalna nagroda, tym wyższe ryzyko. Nie rób interesów z kimś, kto próbuje cię przekonać inaczej.

Nieuczciwi promotorzy często nie mają jasności co do charakteru inwestycji i koncentrują się na pieniądzach, które zarobisz. Aby zamknąć umowę, podają fałszywe statystyki, podkreślają znaczenie bieżącego wydarzenia, twierdzą, że zagwarantują inwestycję lub podkreślą, jak wyjątkowa jest ich oferta. I prawie zawsze starają się sprowokować cię do podjęcia decyzji.

Decyzje inwestycyjne wymagają czasu i starannego rozważenia.

Zanim zainwestujesz
Wspólne programy inwestycyjne i zarabiające pieniądze

Zanim zainwestujesz
Nie spiesz się.

Korzystanie ze skryptów sprzedażowych, oszustów może stwarzać wrażenie, że tylko kilka udziałów lub jednostek partnerskich pozostało w inwestycji „pewny ogień”. Próbują Cię przekonać, że stracisz szansę, jeśli nie wyślesz ich tysiącami dolarów przez nocną kurierkę lub przelew. Ale jeśli to zrobisz, stracisz pieniądze. Nalegają na transfery pieniędzy, ponieważ prawie niemożliwe jest śledzenie pieniędzy lub odzyskanie ich.
Zrobić rozeznanie.

Najlepiej uzyskać niezależną ocenę konkretnego zasobu, firmy lub inwestycji, którą rozważasz. Ocena oferowana przez promotorów może być fałszywa. Porozmawiaj z poprzednimi właścicielami aktywów lub biznesu o swojej historii, ale pamiętaj, że niektórzy nieuczciwi promotorzy zatrudniają „szylingi” – ludzi, którzy kłamią o swoim sukcesie dzięki inwestycji, która przekonuje Cię do zakupu. Porozmawiaj o wszystkich pomysłach inwestycyjnych lub planach z księgowym, prawnikiem lub innym doradcą, którego znasz i którym ufasz.
Bądź sceptyczny.

Oszuści oszustów. Ich sukces zależy od posiadania szczelnej odpowiedzi na wszystko.

Nie daj się zwieść pozorom. Za kilka dolarów każdy może włączyć podmiot. Oszuści mogą tworzyć świetne materiały promocyjne lub kupować bezpłatny numer.

Przedstawiciele handlowi powinni informować o ryzyku poszczególnych inwestycji. Uczciwe ujawnienia ryzyka mogą oznaczać, że możesz stracić całą swoją inwestycję. Bądź szczególnie podejrzliwy wobec boisk sprzedażowych, które ograniczają ryzyko lub przedstawiają pisemne informacje na temat ryzyka jako rutynowe formalności wymagane przez rząd. Później, kiedy spróbujesz odzyskać utracone pieniądze, nieuczciwi promotorzy będą mogli wykorzystać te same informacje o ryzyku przeciwko tobie.
Dowiedz się, z kim masz do czynienia.

Czy możesz znaleźć opublikowane informacje o firmie, w której inwestujesz, lub zaufanej osobie, która słyszała o firmie? Wykonaj wyszukiwanie w Internecie z nazwą firmy i słowa takie jak recenzja, oszustwo lub skarga. Przejrzyj kilka stron wyników wyszukiwania.

Dobrze jest sprawdzić w organach ścigania w społeczności, w której znajdują się organizatorzy, ale należy pamiętać, że może być zbyt wcześnie, aby ofiary firmy zdały sobie sprawę, że zostały oszukane lub złożyły skargi. Nieuczciwi promotorzy często operują oszustwem przez krótki czas i zamykają się, zanim zostaną wykryte. Często otwierają się pod inną nazwą, sprzedając kolejne oszustwo inwestycyjne. Ponadto mogą kłamać na temat swojego nazwiska lub historii działalności, a nawet płacić ludziom za „referencje”.

Zapytaj, czy inwestycja ma dobre wyniki.

Oszuści często wykorzystują wiadomości o sukcesie legalnych firm jako przynęty, twierdząc, że ich „szansa” jest podobna do „gorącego” producenta pieniędzy. Niestety, historie sukcesu innych firm w tej dziedzinie są nieistotne dla twoich celów. Zdobądź doświadczenie w firmie, którą rozważasz, i zainwestuj w nią.
Uzyskaj szczegółowe informacje.

Prawomocne przedsiębiorstwa zawsze zapewniają pieniądze inwestorom. Poproś o pisemny dowód, ile twoich pieniędzy przeznacza na rzeczywistą inwestycję, ile prowizji, zysków organizatorów i kosztów marketingu. Jeśli większość pieniędzy zostanie przeznaczona na pokrycie wydatków i kosztów, znacznie mniej będzie można uzyskać, aby uzyskać zwrot.

Biorąc pod uwagę inwestycję w papiery wartościowe? Odwiedź stronę investor.gov, aby uzyskać wskazówki i sprawdź wszelkie możliwości inwestycyjne w swojej państwowej agencji ds. Papierów wartościowych.

Wspólne programy inwestycyjne i zarabiające pieniądze

Istnieje wiele różnych programów do zarabiania pieniędzy. Jeśli rozważasz inwestycję, najlepiej znać możliwe pułapki. FTC ma więcej informacji na temat:

Marketing wielopoziomowy. Niektóre wielopoziomowe plany marketingowe to piramidy finansowe, które są nielegalne i ryzykowne. Dowiedz się, jak odróżnić.
Szanse biznesowe. Zanim zalogujesz się w linii przerywanej lub wyślesz pieniądze, by kupić okazję biznesową, dowiedz się więcej o regule dotyczącej możliwości biznesowych i o tym, czego wymaga od sprzedawców.
Seminaria dotyczące inwestycji i okazji biznesowych. Obietnica szybkich i łatwych pieniędzy może być potężną przynętą, ale może się okazać, że produkty i informacje sprzedawane na tych seminariach są bezwartościowe.
Internetowe start-upy. Rozpoczęcie działalności w Internecie może brzmieć jak marzenie, ale fałszywe oferty internetowe mają niewiele szczegółów i długą taktykę wysokiego ciśnienia.
Inwestowanie w złoto. Niektórzy promotorzy złota nie dostarczają tego, co obiecują, i mogą skłonić ludzi do inwestycji, która nie jest odpowiednia dla nich.
Monety kolekcjonerskie. Inwestowanie w kolekcjonerskie monety wymaga dochodzenia. Poznaj monety, równiarki i sprzedawców.
Inwestowanie w złoto. Sprzedawcy nieuczciwości w złocie czasami składają fałszywe oświadczenia dotyczące treści, rzadkości lub wartości. Jeśli chcesz zainwestować w monety sztabkowe lub sztabkowe, wiedząc, o co najpierw zapytać, możesz zrobić dużą różnicę.
Oszustwa dotacyjne rządu. Oferty na „pieniądze za nic” zwykle są oszustwami.
Firmy zajmujące się promocją wynalazków. Nieuczciwi promotorzy przedstawiają fałszywe i przesadzone twierdzenia o potencjale rynkowym wynalazku sprzedawania drogich usług.

The Seminar Pitch

Dostajesz list, e-mail lub wiadomość tekstową, lub widzisz reklamę lub reklamę, promując seminarium, które obiecuje pomóc Ci zarobić dużo pieniędzy. Podobno otrzymasz cenne informacje o tym, jak skutecznie inwestować lub prowadzić rentowny biznes. „Historie sukcesu” i referencje zdają się wskazywać, że prawie każdy może zarabiać pieniądze, jeśli wykona kilka kroków. Niektórzy promotorzy twierdzą nawet, że wzbogacili się przy użyciu własnych programów.

Materiały promocyjne i wyprzedaże często składają się z ponadprzeciętnych roszczeń, takich jak:

Możesz szybko zarobić duże pieniądze, niezależnie od doświadczenia lub szkolenia.
Umowa jest „pewną rzeczą”, która zapewni bezpieczeństwo na nadchodzące lata.
Zarabiasz na pieniądzach, pracując w niepełnym wymiarze godzin lub w domu.
Będziesz trenowany do sukcesu na każdym kroku.
Program pracował dla innych uczestników – nawet dla organizatorów.

Ludzie, którzy inwestują w te „okazje” zazwyczaj stwierdzają, że spłata nie odpowiada obietnicy – i że nie mogą odzyskać wydanych pieniędzy.
Biorąc pod uwagę zakup?

Pamiętaj, że sprawdzenie rzeczy przed popełnieniem jest skuteczniejszym i bardziej praktycznym sposobem na zabezpieczenie twoich pieniędzy, niż próba uzyskania zwrotu pieniędzy. Oto, co możesz zrobić:

Nie spiesz się. Nie spiesz się z kupowaniem czegokolwiek na seminarium, pomimo optymistycznej atmosfery i energii w pokoju. Unikaj wysokociśnieniowych boisk sprzedaży, które wymagają teraz zakupu lub ryzykują utratę.
Jeśli zastanawiasz się nad możliwością biznesową, poproś o dokument ujawniający jedną stronę, który sprzedający jest zobowiązany przekazać. Zasada możliwości biznesowych zapewnia także inne zabezpieczenia.
Jeśli myślisz o zakupie franczyzy, FTC oferuje wskazówki, które pomogą ci ocenić szansę, zanim wydasz pieniądze.
Zbadaj firmę, którą rozważasz. Porozmawiaj z doświadczonymi ludźmi biznesu i ekspertami w terenie, zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze.
Bądź sceptyczny wobec „historii sukcesu” i referencji. Organizatorzy mogli zapłacić „szylingiem”, aby dać świecące historie.
Nie kupuj od przedstawicieli seminariów, którzy niechętnie odpowiadają na pytania lub udzielają ogólnych odpowiedzi. Uprawnieni biznesmeni chętnie udzielają konkretnych informacji o możliwościach i ich doświadczeniach.
Zapytaj, ile pieniędzy potrzebujesz, aby zakwalifikować się do inwestycji lub możliwości sprzedaży, i zapytaj o politykę zwrotów firmy. Zdobądź te informacje na piśmie. Ale pamiętaj, że możesz nigdy nie odzyskać pieniędzy, które dajesz na nieuczciwą operację seminaryjną, pomimo deklarowanych lub pisemnych zasad zwrotu kosztów.

Dodaj komentarz