Sprawdź pieniądze w środku roku

Sprawdź swoje cele finansowe i inwestycje, które się z nimi wiążą, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło.
Uzyskaj ulgę podatkową, oszczędzając na kontach podatkowych.
Chroń siebie i bliskich dzięki ubezpieczeniom i ważnym dokumentom, takim jak testamenty, serwery opieki zdrowotnej i wiele innych.

W tych dniach prawdopodobnie myślisz o plaży, górach lub wycieczce z rodziną. Ale lato, kiedy życie może być nieco wolniejsze, a umysł nieco mniej zagracony, jest właściwie dobrym czasem na szybkie sprawdzenie finansowej rzeczywistości w średnim wieku.

Sprawdzanie midyear może wykonać kilka rzeczy. Możesz zatrzymać się i pomyśleć o swoich celach finansowych, takich jak oszczędzanie na emeryturę, dom, edukacja dziecka lub poduszka finansowa, a następnie upewnij się, że inwestujesz odpowiednio w te cele. I podczas gdy patrzysz na swoje rachunki, zajmuj się także „porządkowaniem” przedmiotów, takich jak sprawdzanie beneficjentów, co nie jest skomplikowane, ale może mieć poważne konsekwencje, jeśli zostanie zaniedbane.

Polecamy: Faktoring dla małych firm

Oto 5 rzeczy do zrobienia w przeglądzie w środku roku.

1. Sprawdź swoje cele finansowe

Prawdopodobnie masz kilka celów oszczędnościowych i kont. Twoja roczna ocena finansowa powinna ponownie sprawdzić każdy z Twoich priorytetów. Jeśli sytuacja uległa zmianie, w razie potrzeby wprowadź poprawki.

Na przykład, jeśli oszczędzasz na nowy dom lub edukację szkolną swoich dzieci, możesz dostosować te cele w oparciu o aktualny rynek nieruchomości i koszty czesnego.

Podczas sprawdzania finansów warto ponownie sprawdzić, ile oszczędzasz na emeryturę. Sprawdź, czy oszczędzasz już wystarczająco lub czy możesz nieco podnieść swoje oszczędności.

W tym samym czasie sprawdź beneficjentów wymienionych na swoich kontach, bez względu na wiek. Twoje aktywa konta emerytalnego (na przykład pieniądze w 401 (k) lub IRA) przechodzą bezpośrednio do beneficjentów wyznaczonych przez opiekuna konta, kuratora lub administratora planu. Twoje oznaczenia beneficjentów zastępują wszelkie kierunki w twoim testamencie na koncie emerytalnym – więc to, kim jesteś, jako beneficjent, jest ważne.

Możesz również wymienić beneficjentów na zwykłym banku lub rachunku maklerskim.

2. Sprawdź swoje inwestycje

Jest to również czas, aby zobaczyć, co posiadasz, upewnić się, że Twój miks inwestycyjny będzie nadal odpowiadał Twoim potrzebom i wprowadzać wszelkie zmiany, które mogą być konieczne ze względu na wyniki rynkowe z zeszłego roku. Zacznij od oszacowania swojej mieszanki akcji, obligacji i gotówki, aby sprawdzić, czy nadal odpowiada Twoim ramom czasowym na inwestowanie, tolerancję na ryzyko i sytuację finansową. Może być konieczne wprowadzenie zmian, jeśli od ostatniej recenzji portfolio miały miejsce ważne wydarzenia życiowe. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że Twoje inwestycje nadal są zgodne z docelową mieszanką inwestycyjną. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dowolna z Twoich alokacji znajduje się w odległości większej niż 10% od celu, możesz przywrócić równowagę do wybranej kombinacji inwestycji. A jeśli nie masz docelowej mieszanki inwestycyjnej, możesz ją utworzyć w naszym Centrum planowania i doradztwa.

Następnie spójrz na konkretne inwestycje i oceń rolę każdego z nich w swoim portfelu. Jeśli posiadasz fundusze powiernicze, sprawdź, czy osiągają zakładane wyniki i czy nastąpiły jakieś zmiany w podejściu inwestycyjnym funduszu. Jeśli posiadasz akcje w poszczególnych firmach, oceń aktualny status każdej firmy i jej perspektywy, i zdecyduj, czy uzasadniają jej utrzymanie w portfelu.
3. Uzyskaj ulgę podatkową

Prostym sposobem na obniżenie podatków jest skorzystanie z możliwości obniżenia dochodu podlegającego opodatkowaniu poprzez wkład w podatkowe konta emerytalne, takie jak 401 (k) lub IRA. Jeśli posiadasz ubezpieczenie zdrowotne o wysokim odliczeniu (HDHP) kwalifikujące się do konta oszczędnościowego (HSA), przyczynienie się do HSA może również dać ci ulgę podatkową. Na przykład podatnik o marginalnej stawce podatku wynoszącej 24% może potencjalnie uzyskać oszczędności podatkowe w wysokości 240 USD za każde 1000 USD w dolarach przed opodatkowaniem, które wpłynęły na HSA, tradycyjne 401 (k), 403 (b) lub IRA.

Jeśli masz HDHP, dobrym pomysłem może być wniesienie co najmniej do HSA na pokrycie przewidywanych wydatków na opiekę zdrowotną. Jeśli nie masz pewności, jak wysokie mogą być wydatki na opiekę zdrowotną, warto wpłacić przynajmniej tyle, aby pokryć swój udział własny. Zawsze możesz zmienić kwotę wpłaty później, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wkłady HSA są przed opodatkowaniem i podlegają odliczeniu od podatku. Kiedy używasz pieniędzy zaoszczędzonych na HSA na kwalifikowane wydatki medyczne teraz lub na emeryturze, wypłaty składek i wszelkie zwroty z inwestycji są wolne od podatku.

4. Chroń to, co twoje

Dobrze jest ocenić swoje potrzeby ubezpieczeniowe co roku, aby upewnić się, że masz odpowiednią kwotę i rodzaj ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, które mogą spowodować utratę twoich finansów.

Ubezpieczenie na życie może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Jeśli Twoja rodzina rośnie, możesz zwiększyć kwotę ubezpieczenia na życie, aby chronić swoich bliskich. Ubezpieczenia na życie mają głównie na celu zastąpienie utraconych dochodów. W miarę starzenia się, w przyszłości będzie mniej dochodów, więc zmniejsza się dochód do zastąpienia.

Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć swoje ubezpieczenie na życie, możesz zastosować oszczędności w stosunku do emerytalnych oszczędności w opiece zdrowotnej – koszty opieki zdrowotnej na emeryturze wciąż rosną, więc dobrze jest przygotować się specjalnie na te wydatki. Fidelity szacuje, że 65-letnia para przechodząca na emeryturę dzisiaj wyda średnio 280 000 $ na out-of-pocket kosztów opieki zdrowotnej na emeryturze1. Jeśli masz HSA, rozważ wkład pieniędzy powyżej kwoty potrzebnej do obecnego roczne wydatki na opiekę zdrowotną. Oszczędzanie i inwestowanie w HSA w perspektywie długoterminowej może pomóc w pokryciu wydatków na opiekę zdrowotną na emeryturze.

Możesz również skorzystać z ubezpieczenia długoterminowego, które może oferować wiele funkcji i opcji.

Nie zapomnij również o ubezpieczeniu rentowym. Możesz być objęty pracą. Ale dobrze jest upewnić się, że jesteś odpowiednio ubezpieczony na wypadek, gdyby cokolwiek przeszkodziło ci w pracy i zarabianiu przez dłuższy czas.

Sprawdź swoje oznaczenia beneficjentów ubezpieczenia. Łatwo to zrobić, ale może to mieć ogromny negatywny wpływ, jeśli zostanie zaniedbany. Na przykład, jeśli zapomnisz zmienić beneficjenta po wielkim wydarzeniu z życia, takim jak rozwód, dochód z ubezpieczenia może trafić do niewłaściwej osoby, jeśli coś ci się stanie.
5. Przejrzyj ważne dokumenty

Myślenie o testamencie, pełnomocnictwo do służby zdrowia i pełnomocnictwo mogą być nieprzyjemnym tematem, ale rozważ alternatywę. Czy chcesz, aby ktoś inny podejmował ważne decyzje finansowe i zdrowotne w twoim imieniu bez żadnego wkładu? Jeśli nie masz żadnego z tych kluczowych dokumentów, poświęć czas na ich skonfigurowanie.

Jeśli je masz, przejrzyj swoją dokumentację i pomyśl o wszelkich wydarzeniach z życia, które przeszły. Małżeństwo, rozwód, narodziny i śmierć to 4 duże wydarzenia, które wpływają na plany majątkowe, ale są też inne czynniki, które mogą wpłynąć na twoje planowanie.

Upewnij się, że osoby, na których Ci zależy, wiedzą, gdzie znaleźć odpowiednie dokumenty i informacje. Rozważ użycie bezpiecznego wirtualnego sejfu, takiego jak przechowujące kopie ważnych dokumentów i innych informacji, takich jak hasła, oświadczenia finansowe i testamenty.

Dodaj komentarz