3 rodzaje inwestorów – którym Ty jesteś?

Twój typ inwestora ujawnia, w jaki sposób możesz rozwinąć swoją strategię inwestycyjną do następnego poziomu

Po latach edukacji moich klientów z zakresu coachingu, jak właściwie zaprojektować własne plany inwestycyjne, zauważyłem, że istnieją trzy różne typy inwestorów.

1. Pre-inwestor
2. Inwestor pasywny
3. Aktywny inwestor

Więc jakiego rodzaju inwestorem jesteś i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Określenie typu inwestora pomoże Ci poznać konsekwencje Twojego stylu inwestycyjnego. Dowiesz się ograniczeń i zalet, które wynikają naturalnie ze sposobu inwestowania.
Dodatkowo będziesz mógł zdecydować, czy szansa dostępna na następnym poziomie inwestowania jest warta wysiłku poprzez zrozumienie, jak wygląda kolejny poziom inwestowania.

Nie ma właściwej odpowiedzi na pytanie „Jaki jest najlepszy rodzaj inwestycji?” Istnieje jednak właściwa odpowiedź, która jest wyjątkowo dopasowana do sytuacji.

Tylko jeden rodzaj inwestycji jest odpowiedni dla twojego planu osiągnięcia bogactwa, a twoim zadaniem jest ustalenie, co to jest.

Dobrą rzeczą dotyczącą typów inwestorów jest to, że wszyscy zaczynamy w tym samym miejscu (przed-inwestor), a my wszyscy możemy przejść do następnego poziomu umiejętności inwestycyjnych poprzez edukację i doświadczenie.

Każdy rodzaj inwestycji opiera się na umiejętnościach typu poniżej. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jesteś inwestorem, następny poziom to tylko odrobina praktyki i edukacji.

Typ inwestora 1: wstępny inwestor

Jeśli nie urodziłeś się ze srebrną łyżeczką w ustach i funduszem powierniczym, który można by dopasować, najprawdopodobniej zacząłeś życie tak, jak większość z nas: pre-inwestor.

Pre-inwestor to po prostu ktoś, kto nie inwestuje.

Preinwestorzy cechują się minimalną świadomością finansową lub świadomością. Niewiele myśli o inwestowaniu, a przy tym niewielkich oszczędnościach i inwestycjach można wykazać tę minimalną myśl.

Niektórzy pre-inwestorzy mają firmowy plan emerytalny, ale nie byłoby takiego, gdyby dział personalny nie ustanowił dla nich planu.

„Problem z byciem biednym polega na tym, że zajmuje on cały twój czas.” – Willem de Kooning

Świat finansów przedinwestora to przede wszystkim konsumpcja, która ma pierwszeństwo przed oszczędnościami i inwestycjami.

Jako ludzie zarabiający na życie, zwykle żyją od wypłaty do wypłaty, wierząc, że ich trudności finansowe zostaną rozwiązane przez następny wzrost płac. Kiedy pre-inwestorzy zarabiają więcej, wydają więcej, ponieważ styl życia jest ważniejszy niż bezpieczeństwo finansowe.

Z jakiegokolwiek powodu przedwyborcy nie zbudzili się z konieczności ponoszenia finansowej odpowiedzialności za swoje życie i przyszłość.

Nie chodzi o to, by surowo oceniać wszystkich preinwestorów, ponieważ siedmio-latek doskonale nadaje się do życia w tej rzeczywistości. Kolejna rzecz dla czterdziestolatka, aby nigdy nie przekroczyć tego.

Czy jesteś pre-inwestorem? W jaki sposób postępuje plan oszczędności i inwestycji? Czy twoja świadomość finansowa jest rządzona potrzebami konsumpcyjnymi, czy też stawiasz na pierwszym miejscu oszczędności i inwestycje?

Co zamierzasz zrobić, aby zrobić kolejny krok i zacząć biernie inwestować, abyś mógł wyjść poza finansowe uzależnienie i wejść na drogę niezależności finansowej?

Inwestor typu 2: pasywna strategia inwestycyjna

W miarę dojrzewania i zdobywania odpowiedzialności większość ludzi kończy studia przed inwestorem i wkracza w świat inwestycji przez okno inwestycji pasywnych. To najczęstszy punkt wyjścia na drodze do bezpieczeństwa finansowego.

„Kiedy okaże się, że jesteś po stronie większości, nadszedł czas na reformę.” – Mark Twain

Większość instytucji finansowych, usług edukacyjnych i stron internetowych wspiera inwestycje pasywne jako sprawdzone, zaakceptowane rozwiązanie. Większość informacji, które można wyciągnąć z informacji dostępnych w lokalnej księgarni lub w Internecie, to konwencjonalna mądrość pasywnych strategii inwestycyjnych.

Inwestowanie pasywne to miejsce, gdzie inwestuje rynek detaliczny. Chociaż nie ma twardych statystyk na poparcie mojego wniosku, uważam, że ponad 90% wszystkich inwestorów wpada w kategorię pasywnego inwestora.

Typ inwestora pasywnego zazwyczaj wykorzystuje wszystkie podstawy zdrowego osobistego planowania finansowego: posiadanie własnego domu, odroczone emerytalne plany emerytalne, alokację aktywów i zaoszczędzić co najmniej 10% zysków.

Jeśli zastosujesz się do tych fundamentalnych zasad i zaczniesz odpowiednio wcześnie, to pasywne inwestowanie jest prawdopodobnie wszystkim, czego kiedykolwiek będziesz potrzebował, aby uzyskać finansowe bezpieczeństwo.

Strategia pasywnego inwestowania jest dobra dla osób z intensywnym życiem, rodzin, miejsc pracy, interesów zewnętrznych lub przedsiębiorców budujących firmy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: życie większości ludzi jest już pełne, pozostawiając niewiele czasu na rozwijanie umiejętności inwestycyjnych. Trudno jest uczynić inwestowanie najwyższym priorytetem pomimo jego finansowego znaczenia.

Powszechnym rezultatem ograniczonego czasu jest bierna inwestycja, często delegująca odpowiedzialność i władzę za swoje decyzje inwestycyjne na „ekspertów”, takich jak planiści finansowi, brokerzy, menedżerowie ds. Pieniędzy, a nawet redaktorzy biuletynów.

Zamiast stać się ekspertem od inwestowania, inwestorzy pasywni zazwyczaj polegają na wiedzy innych ludzi w zakresie strategii inwestycyjnej.

Charakterystyczną cechą pasywnych strategii inwestycyjnych jest ich prostota. Wymagają mniejszej wiedzy i umiejętności, dzięki czemu są dostępne dla ogółu ludności.

„Kupuj i trzymaj” za pomocą funduszy inwestycyjnych lub akcji, przydziału środków trwałych, uśredniania w dół i kupowania nieruchomości po cenach detalicznych to przykłady pasywnych strategii inwestycyjnych.

Nie ma nic złego w żadnej z tych strategii, ale mogą mieć negatywne konsekwencje.

Oczywiście, możliwe jest, aby stać się zamożnym, ale wadą jest to, że zazwyczaj wymaga to czasu pracy połączonego z dyscypliną i regularnymi oszczędnościami, aby osiągnąć niezależność finansową przy użyciu pasywnego stylu inwestycyjnego. Jedynym wyjątkiem jest ekstremalna oszczędność ze względu na wysokie stopy oszczędności i niskie wydatki, które przyspieszają oś czasu.

Drugą wadą pasywnej strategii inwestycyjnej jest większe ryzyko i można oczekiwać niższych zysków niż inwestorzy, którzy osiągnęli kolejny poziom inwestowania.

Dzieje się tak dlatego, że pasywni inwestorzy nie mają „wartości dodanej” ani komponentu umiejętności do oczekiwanego strumienia zwrotu, więc są uzależnieni od możliwości zwrotu z inwestycji na rynku. Rosnące rynki zapewniają duże zyski, a malejące rynki zapewniają nieszczęśliwe zwroty.

Pasywny inwestor pokornie jeździ na rynku kolejką górską w przyszłość iw dół i świadomie obstawia swoje finansowe bezpieczeństwo z nadzieją, że kolejka górska skończy się wyżej niż na początku. Możesz dowiedzieć się więcej o podejściu do kupowania i trzymania inwestycji tutaj.

Może Cię również zainteresować: skup aut Legionowo

Podczas gdy pasywne inwestowanie nie jest pozbawione wad, korzyści przewyższają wady wielu osób, czyniąc je właściwym dla nich działaniem.

Inwestowanie pasywne jest o wiele lepsze niż inwestowanie w ogóle, ponieważ rozpoczyna proces łączenia zwrotu z zainwestowanego kapitału i ma najniższą barierę wejścia pod względem czasu i wymaganej wiedzy.

Jeśli prostota biernego inwestowania jest niezbędna, aby zacząć, to jest to warte kompromisów, ponieważ nie rozpoczęcie działalności (pre-inwestor) jest znacznie gorszy.

Wadą biernego inwestowania jest brak kontroli nad swoim bezpieczeństwem finansowym. Ponieważ jest pasywny, brakuje wielu strategii kontroli ryzyka i pomija możliwości wartości dodanej dostępne tylko dla osób o większych umiejętnościach.

Rezultat jest taki, że typ inwestora pasywnego charakteryzuje się wyższą zmiennością i prawdopodobnie niższymi zwrotami w porównaniu do pomyślnej realizacji aktywnej strategii inwestycyjnej.

Inwestor typu 3: Aktywny inwestor

Aktywni inwestorzy budują na bazie pasywnego inwestora. Przechodzą proces na wyższy poziom, prowadząc swoje bogactwo jak biznes.

Podstawową różnicą pomiędzy aktywnymi i pasywnymi inwestorami jest aktywny inwestor, który nie tylko otrzymuje pasywne zwroty rynkowe, ale także zyskuje strumień zwrotów o wartości dodanej oparty na umiejętnościach; dwa źródła zwrotu w jednej inwestycji.

Pozwala to aktywnemu inwestorowi na zarabianie pieniędzy niezależnie od warunków rynkowych lub kierunku oraz w celu zmniejszenia strat w okresach niedostatków. Ma to potencjał do zwiększenia zwrotów i zmniejszenia ryzyka.

„Do czasu, kiedy to zrobiliśmy, mamy go.” – Malcolm Forbes

Podstawową różnicą między pasywnymi i aktywnymi strategiami inwestycyjnymi są pasywni inwestorzy, którzy ciężko pracują, aby pozyskać i zaoszczędzić pieniądze, ale wydają znacznie mniej energii, aby ich pieniądze działały na ich korzyść.

Aktywni inwestorzy pracują tak samo ciężko, aby zarabiać na swoich pieniądzach jak nigdy wcześniej. Innymi słowy, aktywne inwestowanie to więcej pracy i dlatego nie jest dla wszystkich.

Powód, dla którego aktywni inwestorzy są gotowi wydać ten dodatkowy wysiłek, jest taki, że rozumieją, że gra o budowaniu dobrobytu dotyczy zwrotu z kapitału.

Niewielkie różnice w tempie wzrostu w długim okresie czasu powodują ogromne różnice w bogactwie – znacznie większe różnice, niż kiedykolwiek można by uzyskać, pracując w kierunku kolejnego podwyższenia wynagrodzenia.

Najważniejszym czynnikiem w budowaniu twojego bogactwa nie jest to, ile zarabiasz, ale ile zarabiasz i jak długo to się miesza.

Aktywni inwestorzy przyjęli pełną odpowiedzialność za swoją finansową przyszłość, nie tylko budując kapitał inwestycyjny jako pasywni inwestorzy, ale także biorąc odpowiedzialność za zwrot zainwestowanego kapitału poprzez aktywne strategie, które dodają wartości.

Wyjaśnienie aktywnej strategii inwestycyjnej

Warren Buffett i Benjamin Graham są świetnymi przykładami aktywnych inwestorów na giełdzie.

Wiedzieli, że giełda była nieefektywna i zbudowała ogromne fortuny, wykorzystując swoje umiejętności analityczne (przewagę), by znaleźć wartość papierów wartościowych, które rynek miał niedoceniany (nieefektywność).

Porównaj zwrot z aktywnego zarządzania portfelem z pasywnym zwrotem z kupowania i utrzymywania funduszy indeksowych w tym samym okresie, a wartość dodana z aktywnej strategii inwestycyjnej staje się jasna.

Nieruchomości to aktywne marzenie inwestorów z powodu ogromnej nieefektywności w cenie, użytkowaniu i zarządzaniu.

Na przykład znam kogoś, kto kupuje duże domy na dużych działkach z osobnymi „kwaterami babci”, a następnie legalnie rozdziela nieruchomości na dwa tytuły i sprzedaje je z zyskiem.

To samo można czasem zrobić z domami sprzedawanymi z dodatkowym gruntem.

Warto zobaczyć: skup aut Piaseczno

„Tradycja jest tym, czego używasz, kiedy nie masz czasu ani pieniędzy, aby zrobić to dobrze.” – Kurt Herbert Alder

A może jesteś inwestorem nieruchomości, który ma oko na domy, w których nie płacisz, gdzie możesz dodać wartość, wprowadzając kilka drobnych ulepszeń. Dodaj kilka okien, przebuduj kuchnię i presto – masz natychmiastowy kapitał własny znacznie przewyższający koszty pracy.

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to oczyścić nieruchomość i uczynić ją atrakcyjną, aby dodać wartość i wykorzystać fakt, że cena nieruchomości nie odzwierciedlała jej prawdziwej wartości (nieefektywności).
Znalezienie przewagi dzięki aktywnemu inwestowaniu wymaga znalezienia rynkowej nieefektywności i wykorzystania jej
Kliknij, aby ćwierkać

W przypadku zamiany funduszy wzajemnych znam osoby, które rozwinęły majątek, wykorzystując nieefektywność cen wynikającą z zasad rachunkowości GAAP.

GAAP wymaga, aby fundusze inwestycyjne wyceniały każde zabezpieczenie przy ostatniej transakcji. Problem polega na tym, że wiele indywidualnych obligacji w portfelu funduszu obligacji nie handluje codziennie.

A co z międzynarodowym funduszem z papierami wartościowymi handlującymi w różnych strefach czasowych? Wiele fortun o niskim ryzyku zostało zbudowanych poprzez obrót różnicami pomiędzy raportowanymi cenami w funduszach wspólnego inwestowania, a znanymi wartościami opartymi na rzeczywistych warunkach rynkowych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o inwestowanie w akcje takie jak Graham i Buffett (podzbiór średniej inwestycji w rewersję), czy przekształcanie nieruchomości / rehab, czy nawet zmiana funduszu inwestycyjnego, są to tylko trzy przykłady wielu sposobów, w jakie aktywni inwestorzy zyskują, wykorzystując nieefektywność w biznesie jak moda.

Prawdziwa liczba aktywnych strategii inwestycyjnych jest praktycznie nieograniczona.

Dodaj komentarz