Zakupy na kredyt hipoteczny #1

Kupowanie pożyczki mieszkaniowej lub hipoteki pomoże Ci uzyskać najlepszą ofertę finansowania. Hipoteka – czy to kupno domu, refinansowanie, czy pożyczka na dom – to produkt, podobnie jak samochód, więc cena i warunki mogą podlegać negocjacjom. Będziesz chciał porównać wszystkie koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Kupowanie, porównywanie i negocjowanie może zaoszczędzić tysiące dolarów.

 

Uzyskaj informacje od kilku pożyczkodawców

Uzyskaj wszystkie ważne informacje o kosztach

Zdobądź najlepszą ofertę, którą możesz

Pamiętaj: kupuj, porównuj, negocjuj

Uczciwe pożyczki są wymagane przez prawo

Problemy z kredytowaniem? Wciąż kupuj, porównuj i negocjuj

Słownik

 

Uzyskaj informacje od kilku pożyczkodawców

 

Kredyty mieszkaniowe są dostępne od kilku rodzajów pożyczkodawców – instytucji oszczędnościowych, banków komercyjnych, firm hipotecznych i kas. Różni kredytodawcy mogą podawać różne ceny, więc powinieneś skontaktować się z kilkoma kredytodawcami, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą cenę. Możesz również uzyskać kredyt mieszkaniowy za pośrednictwem brokera kredytów hipotecznych. Brokerzy organizują transakcje zamiast pożyczać pieniądze bezpośrednio; innymi słowy, znajdą dla ciebie pożyczkodawcę. Dostęp brokera do kilku pożyczkodawców może oznaczać większy wybór produktów kredytowych i warunków, z których można wybrać. Brokerzy zazwyczaj kontaktują się z kilkoma kredytodawcami w sprawie twojego wniosku, ale nie są zobowiązani do znalezienia najlepszej dla ciebie oferty, chyba że zawarli z tobą umowę, aby działać jako twój agent. W związku z tym powinieneś rozważyć skontaktowanie się z więcej niż jednym brokerem, tak jak powinieneś z bankami lub instytucjami oszczędzania.

 

To, czy masz do czynienia z pożyczkodawcą, czy z brokerem, nie zawsze jest jasne. Niektóre instytucje finansowe działają zarówno jako kredytodawcy, jak i brokerzy. A większość reklam brokerów nie używa słowa „broker”. Dlatego należy zapytać, czy broker jest zaangażowany. Informacja ta jest ważna, ponieważ brokerzy zwykle otrzymują wynagrodzenie za swoje usługi, które mogą być oddzielne od inicjatora lub inne opłaty, a także oprócz tego. Rekompensata brokera może mieć formę „punktów” zapłaconych przy zamknięciu lub jako dodatek do stopy procentowej, lub obu. Powinieneś poprosić każdego brokera o pracę, w jaki sposób będzie on wynagrodzony, abyś mógł porównać różne opłaty. Przygotuj się na negocjacje z pośrednikami, a także kredytodawcami.

Uzyskaj wszystkie ważne informacje o kosztach

 

Pamiętaj, aby uzyskać informacje na temat kredytów hipotecznych od kilku pożyczkodawców lub brokerów. Dowiedz się, ile możesz wpłacić, i poznaj wszystkie koszty związane z pożyczką. Znajomość kwoty miesięcznej płatności lub stopy procentowej nie wystarczy. Poproś o informacje na temat tej samej kwoty pożyczki, terminu pożyczki i rodzaju pożyczki, abyś mógł porównać te informacje. Następujące informacje są ważne, aby uzyskać od każdego pożyczkodawcy i brokera:

Stawki

 

Zapytaj każdego pożyczkodawcę i brokera o listę aktualnych stóp procentowych kredytów hipotecznych i czy podane stawki są najniższe dla tego dnia lub tygodnia.

Zapytaj, czy stawka jest stała czy regulowana. Należy pamiętać, że gdy stopy procentowe dla kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej idą w górę, generalnie tak samo jak miesięczne płatności.

Jeśli stawka dotyczy hipoteki o zmiennej stopie procentowej, zapytaj, w jaki sposób twoja stopa i wypłata pożyczki będą się różnić, w tym, czy twoja pożyczka zostanie obniżona, gdy stopy spadną.

Zapytaj o roczną stopę procentową kredytu (APR). APR uwzględnia nie tylko stopę procentową, ale także punkty, opłaty maklerskie i niektóre inne opłaty kredytowe, które możesz być zobowiązany zapłacić, wyrażone jako roczna stawka.

 

Zwrotnica

 

Punkty to opłaty uiszczane pożyczkodawcy lub brokerowi za pożyczkę i często są powiązane z oprocentowaniem; zazwyczaj im więcej punktów, tym niższa stawka.

 

Sprawdź lokalną gazetę, aby uzyskać informacje na temat stawek i punktów aktualnie oferowanych.

Poproś o podanie kwot, które mają być kwotowane w dolarach – a nie tylko o liczbę punktów – abyś wiedział, ile faktycznie będziesz musiał zapłacić.

 

Opłaty

 

Pożyczka mieszkaniowa często wiąże się z wieloma opłatami, takimi jak udzielanie pożyczek lub opłaty za ubezpieczenie, opłaty maklerskie i rozliczenia (lub koszty zamknięcia). Każdy pożyczkodawca lub pośrednik powinien być w stanie podać szacunkowe opłaty. Wiele z tych opłat podlega negocjacji. Niektóre opłaty są uiszczane przy składaniu wniosku o pożyczkę (np. Opłaty za rozpatrzenie wniosku i za wycenę), a inne są płatne przy zamknięciu. W niektórych przypadkach można pożyczyć pieniądze potrzebne do uiszczenia tych opłat, ale spowoduje to zwiększenie kwoty kredytu i całkowite koszty. Pożyczki „bez kosztów” są czasami dostępne, ale zwykle wiążą się z wyższymi stawkami.

 

Zapytaj, co obejmuje każda opłata. Kilka rzeczy może zostać skumulowanych w jedną opłatę.

Poproś o wyjaśnienie jakiejkolwiek opłaty, której nie rozumiesz. Niektóre typowe opłaty związane z zamknięciem kredytu mieszkaniowego wymieniono w arkuszu kalkulacyjnym zakupów hipotecznych.

 

Zaliczki i prywatne ubezpieczenie hipoteczne

 

Niektórzy kredytodawcy wymagają 20 procent ceny zakupu domu jako zaliczki. Jednak wielu kredytodawców oferuje obecnie kredyty, które wymagają mniej niż 20 procent w dół – czasami nawet 5 procent w przypadku pożyczek tradycyjnych. Jeśli nie zostanie dokonana 20-procentowa zaliczka, kredytodawcy zwykle wymagają od kupującego zakupu prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI), aby chronić pożyczkodawcę w przypadku, gdy nabywca nie dokona zapłaty. Gdy dostępne są programy rządowe takie jak FHA (Federal Housing Administration), VA (Veterans Administration) lub Rural Development Services, wymagania dotyczące zaliczek mogą być znacznie mniejsze.

 

Zapytaj o wymagania pożyczkodawcy dotyczące zaliczki, w tym o to, co musisz zrobić, aby sprawdzić, czy dostępne są środki na zaliczkę.

Zapytaj pożyczkodawcę o specjalne programy, które może zaoferować.

 

Jeśli PMI jest wymagany do twojej pożyczki

 

Zapytaj, jaki będzie całkowity koszt ubezpieczenia.

Zapytaj, jaka będzie twoja miesięczna płatność po uwzględnieniu składki PMI.

Dodaj komentarz