Dyskryminacja hipoteczna #2

Zapytaj urzędnika ds. Pożyczek lub pośrednika, z którym masz do czynienia, jeśli stawka, którą podajesz, jest najniższa oferowana tego dnia. Oficer pożyczki lub pośrednik prawdopodobnie opiera ofertę na liście oprocentowania kredytów hipotecznych wydanych przez kredytodawcę. Poproś, aby zobaczyć listę; to się nazywa arkusz kalkulacyjny. Niezależnie od tego, czy możesz zobaczyć ten wewnętrzny dokument firmy, jeśli podejrzewasz, że nie oferujesz najniższych dostępnych stawek, rozważ negocjowanie na niższą stawkę lub przejście do innego pożyczkodawcy lub brokera.

 

Negocjowanie jest dopuszczalne i stanowi część procesu. Wiele opłat za pożyczkę, takich jak prowizja, wniosek i opłaty manipulacyjne, może podlegać negocjacjom. Zapytaj swojego urzędnika ds. Pożyczek lub brokera o wyjaśnienie każdej z opłat pożyczki i czy istnieje elastyczność w zakresie kwot.

 

Jeśli twoja pożyczka zostanie odrzucona

 

Jeśli twoja aplikacja zostanie odrzucona, pożyczkodawca musi podać ci konkretne powody – lub powiedzieć, że masz prawo zapytać o powody. Masz prawo do:

 

dowiedzieć się, czy twoja pożyczka została zatwierdzona w ciągu 30 dni od złożenia wypełnionego wniosku. Jeśli wniosek zostanie odrzucony, pożyczkodawca musi poinformować cię na piśmie.

konkretne powody odrzucenia wniosku. Pożyczkodawca musi podać konkretną przyczynę odrzucenia lub poinformować cię, że masz prawo poznać przyczynę, jeśli zapytasz w ciągu 60 dni. Uzasadnionym powodem może być „twój dochód był zbyt niski” lub „nie byłeś zatrudniony wystarczająco długo.” Niedopuszczalnym powodem może być „nie spełniałeś naszych minimalnych standardów.” To nie jest wystarczająco szczegółowe informacje.

poznaj konkretną przyczynę, dla której zaoferowano ci mniej korzystne warunki niż ta, o którą się ubiegałeś, ale tylko wtedy, gdy odrzucisz te warunki. Na przykład, jeśli pożyczkodawca oferuje mniejszą hipotekę lub wyższą stopę procentową, masz prawo wiedzieć, dlaczego tak długo, jak długo nie akceptujesz oferty przeciwnej pożyczkodawcy.

przejrzeć wycenę nieruchomości od pożyczkodawcy. Wnioski o kredyt hipoteczny mogą zostać odrzucone ze względu na niską wycenę. Sprawdź, czy wycena zawiera dokładne informacje i czy oceniający uznał czynniki nielegalne, takie jak skład rasowy okolicy.

 

Pożyczkodawca mógł odrzucić Twój wniosek z powodu negatywnych informacji w twoim raporcie kredytowym. Jeśli tak, pożyczkodawca musi ci to powiedzieć i podać nazwisko, adres i numer telefonu firmy raportującej, która dostarczyła te informacje. Możesz otrzymać bezpłatną kopię tego raportu od firmy zajmującej się raportowaniem klientów, jeśli poprosisz o to w ciągu 60 dni. Jeśli raport kredytowy zawiera niedokładne informacje, firma raportująca konsumenta jest zobowiązana do zbadania spraw, które kwestionujesz. Firmy, które dostarczają niedokładne informacje firmie raportującej konsumenta, muszą również ponownie zbadać przedmioty, które kwestionujesz. Jeśli kwestionujesz konto firmy raportującej klienta nawet po ponownym dochodzeniu, upewnij się, że raport kredytowy zawiera twoje podsumowanie problemu.

Jeśli podejrzewasz dyskryminację

 

Podejmij działanie, jeśli uważasz, że jesteś dyskryminowany.

 

Skarżyć się na pożyczkodawcę. Czasami możesz przekonać pożyczkodawcę do ponownego rozpatrzenia wniosku.

Skontaktuj się z biurem prokuratora generalnego, aby sprawdzić, czy wierzyciel naruszył przepisy stanowe: wiele stanów ma swoje własne jednakowe prawa dotyczące możliwości kredytowych.

Rozważ pozywanie pożyczkodawcy w federalnym sądzie okręgowym. Jeśli wygrasz, możesz odzyskać rzeczywiste odszkodowanie i otrzymać odszkodowanie karne, jeśli sąd uzna, że ​​postępowanie pożyczkodawcy było umyślne. Możesz także odzyskać uzasadnione honoraria prawników i koszty sądowe. Możesz też rozważyć znalezienie innych osób z tym samym roszczeniem i zebrać się, by złożyć pozew zbiorowy.

Zgłoś wszelkie naruszenia do odpowiedniej agencji rządowej. Jeżeli wniosek o kredyt hipoteczny zostanie odrzucony, pożyczkodawca musi podać nazwisko i adres agencji, z którą należy się skontaktować.

 

Możesz złożyć skargę dotyczącą naruszenia ECOA w Biurze Ochrony Finansów Konsumentów. Możesz złożyć skargę dotyczącą naruszenia FHA w Departamencie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD).

 

Oszuści atakują osoby mające problemy z płaceniem hipotek. Niektórzy twierdzą, że są w stanie „uratować” właścicieli domów z Foreclosures, podczas gdy inni obiecują modyfikować pożyczkę – za opłatą. Federalna Komisja ds. Handlu, krajowa agencja ochrony konsumentów, chce, abyście wiedzieli, jak unikać oszustw, które mogłyby sprawić, że sytuacja mieszkaniowa ulegnie pogorszeniu.

 

 

Oznaki oszustwa ratunkowego

 

Jeśli istnieje niebezpieczeństwo wykluczenia, należy UNIKAĆ osoby lub firmy, które:

Wymaga opłaty z góry

 

Nie należy płacić żadnej firmy, organizacji ani osoby, która obiecuje zapobiec egzekucji lub zagwarantuje nowy kredyt hipoteczny. Tak zwane „firmy ratunkowe” twierdzą, że mogą pomóc uratować twój dom, ale tak naprawdę nie mogą tego zrobić. Są po prostu na szybkie zarabianie pieniędzy. Niektórzy mogą prosić o ogromne opłaty z góry – a następnie, gdy zapłacisz, przestań zwracać swoje połączenia. Inni mogą Cię przyłączyć przed ujawnieniem swoich zarzutów. Odcinaj wszystkie transakcje, jeśli ktoś naliczy opłatę z góry.

Obietnice znalezienia błędów w dokumentach kredytowych, które zmusią pożyczkodawcę do anulowania lub modyfikacji pożyczki

 

Anulowanie pożyczki nie pozwoli ci na pozostanie w domu, a w większości przypadków pożyczkodawcy nie muszą modyfikować kredytu, aby uczynić go bardziej dostępnym po prostu z powodu pomyłek w dokumentach kredytowych.

Gwarancje w celu powstrzymania wykluczenia

 

Nie rób interesów z nikim, kto oferuje „łatwe wyjście” z egzekucji. Tego rodzaju roszczenia są charakterystycznymi oznakami oszustwa wykluczenia:

 

„Możemy zatrzymać twoje wykluczenie!”

„Wskaźnik sukcesu 97%!”

„Gwarantowany, aby zapisać swój dom!”

 

Porada, abyś przestał płacić firmie hipotecznej lub przestał rozmawiać ze swoją firmą hipoteczną

 

Niektórzy oszuści oferują ci możliwość załatwienia spraw finansowych, a następnie odkładają Twoją płatność zamiast wysyłać ją do swojej firmy hipotecznej. Wyślij swoje spłaty kredytu hipotecznego TYLKO do swojej firmy hipotecznej. Oszuści mogą zalecić, aby nie komunikować się z firmą oferującą kredyty hipoteczne. To zły pomysł, ponieważ możesz nie dowiedzieć się, dopóki nie jest za późno, że oszust nic dla ciebie nie zrobił, że twoja firma hipoteczna była gotowa zmodyfikować twoją pożyczkę, a nawet to wykluczenie to zaledwie kilka dni drogi!

Dodaj komentarz