Umowy o świadczenie usług Auto Service i gwarancje #1

Jeśli kupujesz nowy lub używany samochód, sprzedawca może zachęcić Cię do zakupu umowy o świadczenie usług auto, aby pomóc chronić się przed nieoczekiwanymi lub kosztownymi naprawami. Chociaż umowa serwisowa może wydawać się dobrym pomysłem, może się pokrywać z obowiązującą gwarancją producenta pojazdu. Zanim wydasz dodatkowe pieniądze, zrób trochę badań, aby sprawdzić, czy umowa o auto-serwis ma sens. Zakres jest bardzo zróżnicowany.

 

Umowy o świadczenie usług Auto 101

Zbadaj swoje opcje

Uważaj na oszustwa z tytułu gwarancji automatycznych

Samochody używane: ochrona gwarancyjna

Uskarżanie się

 

Umowy o świadczenie usług Auto 101

 

Umowa serwisowa jest obietnicą dokonania (lub pokrycia) niektórych napraw lub usług. Czasami nazywany „rozszerzoną gwarancją”, umowa serwisowa nie jest gwarancją określoną przez prawo federalne. Umowa o świadczenie usług może być zorganizowana w dowolnym czasie i zawsze kosztuje dodatkowe; gwarancja pochodzi z nowym samochodem i jest wliczona w cenę zakupu. Używane samochody mogą również pochodzić z pewnego rodzaju gwarancją.

Zbadaj swoje opcje

 

Umowy o świadczenie usług Auto są sprzedawane przez producentów pojazdów, dealerów samochodowych i niezależnych dostawców. Jeśli zastanawiasz się nad umową serwisową, rozejrzyj się, aby dokładnie zrozumieć, co kupujesz.

Czy muszę kupić umowę o świadczenie usług?

 

Zazwyczaj nie wymaga się zakupu umowy o świadczenie usług auto przy zakupie samochodu. Zwykle nie musisz też kupować umowy o świadczenie usług, aby uzyskać finansowanie. Jeśli dealer powie ci, że musisz wykupić umowę o świadczenie usług, aby zakwalifikować się do finansowania, skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, czy to prawda. Niektórzy ludzie mają problem z rozwiązaniem umowy o świadczenie usług po tym, jak pożyczkodawca tego nie wymagał.

 

Zwróć też uwagę na pozbawionych skrupułów dealerów, którzy mogą próbować zawrzeć umowę o świadczenie usług auto w Twojej wypożyczalni bez Twojej zgody. Jeśli widzisz opłatę za umowę o świadczenie usług, na którą nie wyraziłeś zgody, powiedz sprzedawcy, aby ją wyjął przed podpisaniem umowy pożyczki.

Czy umowa serwisowa powiela jakąkolwiek gwarancję?

 

Porównaj umowy serwisowe z gwarancją producenta. Nowe samochody są objęte gwarancją producenta, która zwykle zapewnia pokrycie przez co najmniej trzy lata lub 36 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Umowa serwisowa prawdopodobnie nie zapewni świadczeń do momentu wygaśnięcia gwarancji producenta. Sprawdź dokumenty, aby upewnić się, że to prawda, zanim wyrazisz zgodę na zakup umowy o świadczenie usług.

Jaka jest długość umowy o świadczenie usług?

 

Jeśli umowa o świadczenie usług trwa dłużej niż oczekujesz na własność samochodu, zapytaj, czy można ją przekazać, gdy sprzedajesz samochód i czy jest opłata, lub jeśli dostępna jest krótsza umowa. Jeśli kupujesz „demonstrator” – nowy samochód, który nie był własnością, nie był dzierżawiony lub nie był używany jako wypożyczenie, ale był prowadzony przez personel dealera – zapytaj, kiedy rozpoczyna się i kończy okres gwarancji. Być może zaczęło się, gdy sprzedawca włączył samochód do eksploatacji.

Kto popiera umowę o świadczenie usług?

 

Dowiedz się, kto wykonuje lub płaci za naprawy zgodnie z warunkami umowy serwisowej. Może to być producent, sprzedawca lub niezależna firma. Wiele umów o świadczenie usług jest obsługiwanych przez firmy zwane administratorami, które upoważniają do wypłaty roszczeń do wszystkich dealerów objętych umową. Jeśli masz spór dotyczący tego, czy roszczenie powinno zostać zapłacone, skontaktuj się z administratorem. Jeśli administrator zakończy działalność, dealer może nadal być zobowiązany do wykonania umowy. Może się również zdarzyć sytuacja odwrotna: Jeśli sprzedawca zakończy działalność, administrator może być zobowiązany do spełnienia warunków umowy. To, czy przysługują Ci jakieś środki prawne, zależy od warunków umowy i / lub przepisów obowiązujących w Twoim stanie.

 

Dowiedz się, czy umowa o usługę auto jest gwarantowana przez firmę ubezpieczeniową. Jest wymagany w niektórych stanach. Jeśli umowa jest wspierana przez firmę ubezpieczeniową, skontaktuj się z komisją ubezpieczeniową, aby zapytać o wypłacalność firmy i czy są w niej jakiekolwiek skargi.

 

Przepisy dotyczące ubezpieczeń na ogół wymagają od spółek:

 

utrzymują odpowiednią rezerwę finansową na spłatę roszczeń.

opierają swoje umowy na oczekiwanych roszczeniach. Wiadomo, że niektórzy dostawcy usług świadczą ogromne zyski, ponieważ koszt ich umów znacznie przewyższa koszt napraw lub usług, które świadczą.

uzyskać zgodę od urzędu ubezpieczeń państwowych na składki lub opłaty umowne.

 

Skontaktuj się ze sprzedawcą i administratorem w lokalnym lub stanowym urzędzie ochrony konsumenta lub lokalnym stowarzyszeniem dealerów samochodowych, aby sprawdzić, czy w firmie nie ma żadnych skarg. Możesz także wyszukiwać online w sprawach skarg.

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup umowy serwisowej za pośrednictwem salonu dealerskiego – a kontrakt jest obsługiwany przez administratora lub osobę trzecią – upewnij się, że sprzedawca przekazuje Twoją płatność i otrzymasz pisemne potwierdzenie. Niektórzy odkryli za późno, że sprzedawca nie przekazał swojej zapłaty, pozostawiając ich bez pokrycia miesiące po podpisaniu umowy. Skontaktuj się z lokalnym lub stanowym urzędem ochrony konsumenta, jeśli masz podstawy, by sądzić, że twoja umowa nie została wprowadzona w życie zgodnie z ustaleniami.

Ile to kosztuje?

 

Zazwyczaj cena umowy serwisowej jest uzależniona od marki samochodu, modelu, stanu (nowego lub używanego), zasięgu i długości umowy. Koszt wstępny może wynosić od jednego do kilku tysięcy dolarów. Ponadto możesz potrzebować zapłacić udział własny. Sprawdź, czy odliczenie podlega opłacie za wizytę lub za podstawę naprawy. To może zrobić dużą różnicę. Załóżmy na przykład, że masz odliczenie w wysokości 100 $, a Twój samochód wymaga naprawienia trzech części. Przy odliczeniu za wizytę zapłacisz 100 $. Jeśli masz odliczenie za naprawę, płacisz 300 $.

 

Umowy serwisowe często ograniczają wysokość opłat za holowanie lub związane z tym koszty wynajmu samochodu, co oznacza, że ​​musisz pokryć pozostałe koszty. Mogą również zostać naliczone opłaty za przeniesienie lub anulowanie w przypadku sprzedaży samochodu lub wcześniejszego zakończenia umowy.

Dodaj komentarz