Wynajem samochodu

Chcesz wynająć samochód na wakacje lub podróże służbowe? Porównanie cen w Internecie może zaoszczędzić pakiet. Ale upewnij się, że porównujesz całkowity koszt – nie tylko reklamowaną stawkę – ponieważ opłaty i opcje mogą radykalnie zwiększyć cenę podstawową.

Co wiedzieć
Opcje pokrycia
Zapytaj o opłaty
Blokowanie kart debetowych i kredytowych

Co wiedzieć

Pamiętaj o tych rzeczach, gdy rozpoczynasz poszukiwania wypożyczonego samochodu.
Rozmiar ma znaczenie

Wielkość wynajmowanego samochodu może mieć wpływ na cenę, którą płacisz. Terminy takie jak „kompaktowy”, „średni rozmiar” i „luksusowy” mogą się różnić w zależności od wypożyczalni samochodów. Aby zilustrować rozmiary samochodów, firmy zazwyczaj dostarczają modele samochodów lub sugerują, ilu pasażerów bezpiecznie siedzi.
Kupuj i porównaj

Przeszukuj wiele stron internetowych pod kątem rodzaju samochodu, który chcesz wynająć. Aby uzyskać informacje o najlepszej cenie, jaką można uzyskać, wyszukaj stawki na poszczególnych stronach internetowych firm zajmujących się wynajmem samochodów i porównywarkach cen.
Oferty lub promocje oszczędzające pieniądze

Jeśli Twoje plany podróży są elastyczne, możesz wynająć samochód, gdy dostępne są przerwy w cenie. Spróbuj wyszukać promocje dostosowane do czasu, w którym potrzebujesz pojazdu. Możesz znaleźć lepsze oferty, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem lub zarezerwujesz w połączeniu z lotem lub hotelem. Zapoznaj się z drobnym drukiem na temat ograniczeń ofert specjalnych, w tym terminów niedostępności, gdy reklamowana cena może nie być dostępna. Niektóre firmy oferują również specjalne stawki dla seniorów lub członków poszczególnych organizacji, takich jak kluby motoryzacyjne.
Opłaty za pytania

Porównywanie reklamowanych stawek za wynajem samochodów może nie dać dokładnego obrazu ceny, którą zapłacisz. Spróbuj porównać ceny wynajmu samochodów „jabłkami z jabłkami”, które obejmują wszystkie obowiązkowe opłaty i opłaty, a także opłaty za opcje.

Niektóre opłaty mogą być podane, gdy rezerwujesz samochód przez Internet, ale możesz nie dowiedzieć się o wszystkich opłatach, dopóki nie przejdziesz do biura wynajmu, aby odebrać samochód. Uważnie przeczytaj umowę i poszukaj opłat związanych z określonymi zdarzeniami – np. Wypadków.
Twój rekord jazdy jest ważny

Wiele firm sprawdza rejestry jazdy, gdy klienci przybywają do kasy i odrzuca te, których zapisy nie spełniają standardów firmy. Nawet jeśli masz potwierdzoną rezerwację, możesz zostać zdyskwalifikowany z wynajmu samochodu za niedawne naruszenia, w tym:

lekkomyślna jazda
naruszenie przepisów dotyczących pasa bezpieczeństwa
wypadki, niezależnie od winy
pozostawiając miejsce wypadku
wyrok skazujący za jazdę bez opieki (DWI) lub prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DUI)
prowadzenie pojazdu z nieważną, zawieszoną lub cofniętą licencją

Zapytaj firmę wynajmu samochodów z wyprzedzeniem, czy sprawdza zapisy jazdy kierowcy.
Opcje pokrycia

Firmy wynajmujące zwykle oferują kierowcy dodatkowe opcje pokrycia – za cenę. Jeśli kupisz ich zasięg, mówią, że możesz zminimalizować swoją odpowiedzialność podczas jazdy wynajętym samochodem. Jednak możesz być już objęty ubezpieczeniem za pośrednictwem własnej polityki auto lub właściciela domu. Przeczytaj szczegółowe informacje na temat polis ubezpieczeniowych i skontaktuj się z ubezpieczycielem, jeśli nie masz pewności co do zasięgu. Jeśli podróżujesz służbowo, możesz być objęty ubezpieczeniem pracodawcy. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe i kluby motoryzacyjne zapewniają członkom bezpłatną ochronę wynajmu, gdy ich karty są używane do opłacania czynszu.

Sprzedawcy mogą również próbować sprzedać Ci Zniszczenie Zniszczenia Kolizji (CDW) lub Zniesienie Obrażeń. Te zwolnienia gwarantują, że firma wynajmująca zapłaci za uszkodzenia wynajętego samochodu. To nie jest technicznie ubezpieczenie kolizyjne – firma nie zapłaci za jakiekolwiek obrażenia lub uszkodzenia twojej własności osobistej. Pokrycie w ramach ubezpieczenia medycznego może oferować ochronę, której brakuje w zasięgu CDW.

Jeśli nie kupisz ubezpieczenia CDW lub nie jesteś objęty osobistą polisą ubezpieczeniową auto, ponosisz odpowiedzialność za wszelkie szkody – i możesz być odpowiedzialny za pełną wartość samochodu. Niektóre firmy wypożyczające są odpowiedzialne tylko za część wartości.

Jeśli kupisz CDW, Twój zasięg może zostać odwołany, jeśli uszkodzisz wynajęty samochód, podczas gdy:

prowadzenie w sposób niedbały
jazda po nieutwardzonych drogach
jazda poza stanem
prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym
nieautoryzowany kierowca obsługuje samochód

Firmy wynajmu samochodów mogą oferować inne opcje pokrycia dodatkowych opłat. Ceny i zasady dotyczące ubezpieczenia różnią się w zależności od firmy. Jeśli zdecydujesz się zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie, zapytaj o szczegóły.
Zapytaj o opłaty

Zapytaj o opłaty przed wypożyczeniem samochodu, aby uniknąć niespodzianek podczas płacenia rachunku. Oto niektóre typowe opłaty i obciążenia, które możesz napotkać.
Podatki

Firma wynajmująca doliczy wymagane podatki państwowe, miejskie lub powiatowe – oraz własne stawki podatku od sprzedaży – do ceny wynajmowanego samochodu. Możesz także zobaczyć inne opłaty, takie jak „opłata licencyjna pojazdu” lub „opłata za odzyskanie energii”.
Opłaty za wcześniejsze lub późne zwroty

Bycie wcześnie nie zawsze jest dobrą rzeczą. Niektóre wypożyczalnie mogą pobierać opłaty, jeśli zwrócisz samochód na więcej niż 24 godziny przed końcem rezerwacji. Jeśli musisz wcześniej wrócić samochód, zadzwoń do firmy, aby porozmawiać z agentem.

Trochę za późno? Wiele wypożyczalni samochodów ma krótkie okresy karencji, które umożliwiają zwrot samochodu bez opłaty, jeśli spóźnisz się o mniej niż 30 minut. Jednak wciąż możesz być zmuszony do uiszczenia opłaty za cały dzień za przedmioty opcjonalne, takie jak systemy nawigacji i opcje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jeśli spóźniasz się ponad pół godziny, zadzwoń do firmy, aby sprawdzić, czy taniej jest spłacać zaległe opłaty lub przedłużyć czynsz.
Opłata za przejazd z lotniska

Jeśli wynajmujesz samochód na lotnisku, opłaty mogą znacznie podwyższyć stawkę najmu. Te dopłaty mogą obowiązywać nawet wtedy, gdy firmy wynajmujące samochody dowożą Cię na miejsce poza terenem zakładu.
Opłaty paliwowe

Większość firm wymaga zwrotu wypożyczonego samochodu z pełnym bakiem. Jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz obciążony kosztami firmy wynajmu za gaz, co jest praktycznie zawsze droższe niż w przypadku ponownego napełnienia zbiornika na lokalnej stacji. Firmy mogą dać ci możliwość wcześniejszego zakupu pełnego zbiornika gazu, kiedy po raz pierwszy weźmiesz samochód, więc możesz zwrócić samochód bez płacenia dodatkowej opłaty za paliwo. Zwykle nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo.
Opłaty za przejazd

Większość wypożyczalni samochodów oferuje teraz nieograniczoną liczbę mil. Ale dzienne limity kilometrów mogą obowiązywać w zależności od rodzaju wynajmowanego pojazdu (na przykład niektórych SUV-ów lub pojazdów o wysokich osiągach). Pomaga dowiedzieć się, jak daleko zamierzasz jechać, abyś mógł wybrać firmę, która oferuje najkorzystniejsze warunki dotyczące przebiegu.
Opłaty za pomoc drogową

Zapytaj, czy pomoc drogowa jest wliczona w cenę wynajmowanego samochodu, lub czy firma obciąży Cię opłatą za samochód. Jeśli firma pobiera opłaty za plan usługi drogowej, dowiedz się, co dokładnie pokryje, jeśli potrzebujesz pomocy – na przykład, jeśli masz oponę płaską lub zablokujesz klucze w samochodzie. Jeśli jesteś członkiem klubu motoryzacyjnego, możesz otrzymać bezpłatną lub niskokosztową pomoc drogową poprzez członkostwo.
Opłaty poza Stanami

Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, czy wypożyczalnia pozwala Ci wyprowadzić się poza stan lub obszar geograficzny, w którym wynająłeś samochód. Zapytaj o opłaty do wypędzenia z państwa.

Opłaty za zrzut

Chcesz zostawić samochód w miejscu innym niż miejsce, w którym go wziąłeś? Być może będziesz musiał zapłacić za to wysoką opłatę.
Opłaty za wypożyczenie sprzętu

Jeśli chcesz uwzględnić dodatkowe przedmioty w swoim wypożyczonym samochodzie – takie jak system nawigacji lub fotelik samochodowy – będziesz musiał uiścić opłatę. Zarezerwuj te przedmioty z góry; Dostępność zależy od lokalizacji wynajmu.
Dodatkowe opłaty kierowcy

Chcesz wyłączyć obowiązki kierowcy? Niektóre firmy pobierają opłatę za dodanie kolejnego kierowcy – nawet współmałżonka – do umowy.
Opłaty nieletnich kierowców

Aby wynająć samochód, nie musisz mieć 25 lat. Kierowcy w wieku od 21 do 24 lat mogą wypożyczyć samochód za dodatkową opłatą.
Blokowanie kart debetowych i kredytowych

Większość firm wypożyczających umieszcza blokadę lub kartę kredytową na karcie debetowej lub kredytowej, aby zabezpieczyć się przed możliwymi opłatami przekraczającymi dozwoloną kwotę. Nie przetwarzają zablokowanej kwoty, chyba że nie zwrócisz samochodu zgodnie z postanowieniami umowy. Limit wydatków na karcie może zostać zmniejszony o zablokowaną kwotę do momentu krótkiego zwrotu samochodu.

Dodaj komentarz