Oszustwa dotyczące kredytów hipotecznych #2

Firmy muszą ujawniać kluczowe informacje.

 

Zasada ta wymaga, aby firmy określały ważne informacje w swoich reklamach i telemarketingach, w tym:

 

Nie są związani z rządem, a ich usługi nie zostały zatwierdzone przez rząd lub pożyczkodawcę;

Twój pożyczkodawca może nie zgodzić się na zmianę pożyczki;

Jeśli firma powie ci, abyś przestał spłacać kredyt hipoteczny, musi również ostrzec Cię, że może to doprowadzić do utraty domu i zniszczenia kredytu.

Firmy nie mogą powiedzieć, abyś przestał rozmawiać ze swoim pożyczkodawcą. Zawsze powinieneś skontaktować się bezpośrednio ze swoim pożyczkodawcą, aby sprawdzić, czy może zaoferować ci dodatkowe opcje. Firmy, które mówią inaczej, łamią prawo.

 

Jeśli firma nie przestrzega tych zasad, może próbować Cię oszukać.

Uzyskiwanie pomocy od prawnika

 

Niektórzy prawnicy mogą zaoferować pomoc w uzyskaniu modyfikacji kredytu lub innej ulgi hipotecznej. Zgodnie z Regułą MARS prawnicy mogą wymagać uiszczenia opłaty wstępnej, ale tylko jeśli:

 

Są uprawnieni do wykonywania zawodu prawnika w państwie, w którym mieszkasz lub znajduje się twój dom;

Zapewniają ci prawdziwe usługi prawne;

Przestrzegają wymogów dotyczących etyki państwowej dla adwokatów; i

Umieszczają pieniądze na koncie powierniczym klienta, pobierają opłaty tylko wtedy, gdy wypełniają faktyczne usługi prawne i powiadamiają Cię o każdej wypłacie.

 

Niestety, niektórzy ludzie reklamujący usługi pomocy hipotecznej fałszywie twierdzą, że otrzymują pomoc od prawników. Zanim zatrudnisz kogoś, kto twierdzi, że jest adwokatem lub twierdzi, że pracuje z prawnikami, odrób swoją pracę domową:

 

Zdobądź nazwisko każdego prawnika, który ci pomoże, państwo lub stany, w których udziela się pełnomocnictwa, oraz numer licencji adwokata w każdym stanie. Twoje państwo ma organizację licencyjną – lub „bar” – która monitoruje postępowanie adwokata. Zadzwoń do swojego paska stanu lub sprawdź na swojej stronie internetowej, czy adwokat, który myślisz o zatrudnieniu, ma kłopoty. Narodowa Organizacja Radców Prawnych ma linki do twojego paska stanu.

 

Zapytaj krewnych, przyjaciół i inne osoby, którym ufasz, o nazwisko prawnika o udokumentowanej próbie uzyskania pomocy dla właścicieli domów znajdujących się w trudnej sytuacji.

 

Uważaj na prawników, którzy składają odważne obietnice lub próbują naciskać na ich zatrudnienie.

Znaki ostrzegawcze

 

Jeśli szukasz modyfikacji pożyczki lub innej pomocy, by uratować swój dom, unikaj działalności, która:

 

gwarancje uzyskania modyfikacji kredytu lub wstrzymania procesu wykluczenia – bez względu na okoliczności;

mówi, aby nie kontaktować się ze swoim pożyczkodawcą, prawnikiem lub doradcą ds. mieszkaniowych;

twierdzi, że wszyscy lub większość klientów otrzymuje modyfikacje pożyczki lub ulgi hipoteczne;

prosi o opłatę z góry przed dostarczeniem jakichkolwiek usług (chyba że jest to prawnik, który dokładnie sprawdziłeś);

akceptuje płatności tylko czekiem kasowym lub przelewem;

zachęca do wydzierżawienia domu, aby móc go odzyskać w miarę upływu czasu;

mówi, aby spłacić hipotekę bezpośrednio do niego, a nie do pożyczkodawcy;

prosi o przeniesienie aktu własności lub tytułu własności;

oferuje kupno twojego domu za gotówkę za dużo niższą niż cena sprzedaży podobnych domów w twojej okolicy; lub

zmusza cię do podpisania dokumentów, których nie miałeś okazji przeczytać dokładnie lub których nie rozumiesz.

 

Gdzie znaleźć wiarygodną pomoc

 

Jeśli masz problemy z spłatą kredytu hipotecznego lub otrzymałeś zawiadomienie o wykluczeniu, natychmiast skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą. Być może będziesz w stanie wynegocjować nowy harmonogram spłat.

 

Rozważ inne opcje zapobiegania wykluczeniu, w tym przywracanie i udzielanie zwłoki.

 

Możesz także skontaktować się z doradcą kredytowym za pośrednictwem Homeownership Preservation Foundation (HPF), organizacji non-profit, która prowadzi ogólnokrajową infolinię 24/7 bez opłat (1.888.995.HOPE) z bezpłatną, dwujęzyczną, spersonalizowaną pomocą, aby pomóc zagrożonym właścicielom domów unikać wykluczenia. HPF jest członkiem organizacji HOPE NOW Alliance obsługującej hipoteki, uczestników rynku hipotecznego i doradców.

 

Fałszywi specjaliści „ratujący” używają półprawd i kłamstw, by sprzedawać usługi obiecujące ulgę właścicielom domów w niebezpieczeństwie. Według Federalnej Komisji Handlu (FTC), krajowej agencji ochrony konsumentów, najnowszego oszustwa ratunkowego, aby wyzyskiwać finansowo ubezwłasnowolnionych właścicieli nieruchomości audytów sądowych hipotecznych.

 

W zamian za opłatę wstępną w wysokości kilkuset dolarów, tzw. Audytorzy pożyczek hipotecznych, audytorzy hipoteczni lub kontrolerzy wykluczenia popierani przez pełnomocników sądowych oferują przegląd dokumentów dotyczących kredytów hipotecznych w celu ustalenia, czy pożyczkodawca przestrzegał państwowych i federalnych przepisów dotyczących pożyczek hipotecznych . „Audytorzy” mówią, że możesz użyć raportu z audytu, aby uniknąć egzekucji, przyspieszyć proces modyfikacji pożyczki, zmniejszyć kwotę pożyczki, a nawet anulować pożyczkę.

 

Nic nie może być dalej od prawdy. Według FTC i jej partnerów w zakresie egzekwowania prawa:

 

nie ma dowodów na to, że audyty pożyczek sądowych pomogą ci uzyskać modyfikację pożyczki lub inne zwolnienie z egzekucji, nawet jeśli przeprowadzi je licencjonowany, uprawniony audytor, specjalista ds. kredytów hipotecznych lub prawnik.

Niektóre ustawy federalne zezwalają na pozwanie twojego pożyczkodawcy na podstawie błędów w dokumentach kredytowych. Ale nawet jeśli złożysz pozew i wygrasz, pożyczkodawca nie musi modyfikować pożyczki, aby uczynić twoje płatności bardziej przystępnymi.

jeśli anulujesz swoją pożyczkę, będziesz musiał zwrócić pożyczone pieniądze, co może spowodować utratę domu.

 

Jeśli masz zaległości w spłacie kredytu hipotecznego lub masz do czynienia z zamknięciem dostępu do nieruchomości, możesz zostać skierowany przez oszustwo związane z przejęciem. FTC chce, abyś wiedział, jak rozpoznać znaki ostrzegawcze i zgłosić je. Jeśli masz do czynienia z wykluczeniem, FTC mówi, że dostępne są legalne opcje, które pomogą ci uratować twój dom.

Spotting a Scam

 

Jeśli szukasz pomocy w zapobieganiu wykluczeniu, unikaj działalności, która:

 

gwarancje, aby zatrzymać proces wykluczenia – bez względu na okoliczności

instruuje, aby nie kontaktować się ze swoim pożyczkodawcą, prawnikiem lub doradcą kredytowym lub mieszkaniowym

pobiera opłatę przed dostarczeniem jakichkolwiek usług akceptuje płatności tylko przez czek kasowy lub przelewem

zachęca do wynajęcia domu, aby móc go odzyskać w miarę upływu czasu

zaleca, abyś dokonywał spłat kredytu hipotecznego bezpośrednio do niego, a nie do pożyczkodawcy

zaleca przeniesienie aktu własności lub tytułu własności do niego

oferuje kupno domu za gotówkę po stałej cenie, która jest nieodpowiednia dla rynku mieszkaniowego

zmusza cię do podpisania dokumentów, których nie miałeś okazji przeczytać dokładnie lub których nie rozumiesz.

 

Znalezienie uzasadnionej pomocy

 

Specjaliści ds. Mieszkaniowych twierdzą, że kiedy spóźnisz się z spłatą kredytu hipotecznego, najważniejsza jest możliwość utrzymania komunikacji z pożyczkodawcą. Jeśli masz problemy z spłatą kredytu hipotecznego lub otrzymałeś zawiadomienie o wykluczeniu, niezwłocznie skontaktuj się z pożyczkodawcą lub serwisem. Być może będziesz w stanie wynegocjować nowy harmonogram spłat.

 

Zadzwoń pod numer 1-888-995-HOPE, aby otrzymać bezpłatną, spersonalizowaną poradę od agencji doradztwa mieszkaniowego certyfikowanych przez Amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD). Ta krajowa infolinia – otwarta 24 godziny na dobę, jest obsługiwana przez Homeownership Preservation Foundation, organizację non-profit z HOPE NOW Alliance z branży hipotecznej i certyfikowanych przez HUD agencji doradczych.

Dodaj komentarz