Oszustwa dotyczące kredytów hipotecznych #1

Możliwość utraty domu do wykluczenia może być przerażająca. Rzeczywistość, z jaką artyści oszustów żerują na zdesperowanych właścicielach domów, jest równie przerażająca. Wiele firm twierdzi, że może uzyskać zmianę kredytu, co zmniejszy miesięczną spłatę kredytu hipotecznego lub podejmie inne kroki, aby uratować dom. Niektórzy twierdzą, że prawie wszyscy ich klienci osiągają sukcesy, a nawet oferują gwarancję zwrotu pieniędzy. Inni mówią, że są związani z rządem lub pożyczkodawcą, a jeszcze inni obiecują pomoc prawników lub ekspertów od nieruchomości.

 

Niestety, wiele firm używa półprawd i nawet kłamstw, by sprzedawać swoje usługi. Obiecują ulgę, ale nie dostarczają. W rzeczywistości wiele z tych firm pozostawia klientów w domu w gorszej kondycji finansowej.

 

Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, chce, abyś wiedział, że istnieje zasada dotycząca ochrony właścicieli domów. Reguła usług pomocy hipotecznej (MARS) (znana również jako rozporządzenie O) powoduje, że pobieranie opłat przez firmy jest nielegalne, dopóki właściciel domu nie otrzyma oferty zwolnienia od swojego pożyczkodawcy i nie zaakceptuje go. Oznacza to, że nawet jeśli zgodzisz się, aby firma Ci pomogła, nie musisz płacić, dopóki nie uzyskasz pożądanego rezultatu.

 

Jeśli zmagasz się z płatnościami hipotecznymi lub wykluczeniem, FTC chce, abyś wiedział, jak rozpoznać oszustwo pomocy hipotecznej i egzekwować swoje prawa wynikające z Reguły. I nawet jeśli proces wykluczenia już się rozpoczął, FTC i jego przedstawiciele organów ścigania chcą, abyś wiedział, że dostępne są uzasadnione opcje, aby pomóc uratować dom.

Jak działają oszustwa

 

Oszuści stosują różnorodne taktyki, aby znaleźć właścicieli domów w niebezpieczeństwie. Niektórzy przeglądają publiczne ogłoszenia wykluczenia w gazetach i Internecie lub poprzez pliki publiczne w lokalnych urzędach, a następnie wysyłają spersonalizowane listy do właścicieli domów. Inne stosują szersze podejście poprzez reklamy w Internecie, w telewizji lub radiu lub w gazetach; plakaty na słupach telefonicznych, środkowych pasach i na przystankach; lub ulotki, wizytówki lub osoby przy drzwiach wejściowych. Oszuści używają prostych – ale potencjalnie zwodniczych – wiadomości, takich jak:

 

„Zatrzymaj wykluczenie teraz!”

 

„Uzyskaj modyfikację pożyczki!”

 

„Ponad 90% naszych klientów otrzymuje wyniki.”

 

„Mamy specjalne relacje z bankami, które mogą przyspieszyć proces zatwierdzania.”

 

„Gwarancja zwrotu 100% pieniędzy.”

 

„Zachowaj swój dom, wiemy, że twój dom ma zostać sprzedany, nie ma problemu!”

 

Gdy już zwrócą twoją uwagę, używają różnych taktyk, aby zdobyć pieniądze. Wiedząc, jak działają ich oszustwa, FTC mówi, że będziesz w stanie lepiej bronić się przed oszustwami.

Phony Counselling lub Phantom Help

 

Twórcy oszustów informują, że jeśli zapłacisz im opłatę, wynegocjują umowę z pożyczkodawcą, aby zmniejszyć spłatę kredytu hipotecznego lub uratować dom. Mogą twierdzić, że są adwokatami lub reprezentują kancelarię prawniczą. Mogą Ci powiedzieć, aby nie kontaktować się ze swoim pożyczkodawcą, prawnikiem lub doradcą kredytowym. Obiecują załatwić wszystkie szczegóły, gdy zapłacisz im opłatę. Potem przestają oddzwaniać i odlatują z pieniędzmi.

 

Czasami fałszywi doradcy nalegają, abyś dokonywał spłat kredytu hipotecznego bezpośrednio do nich podczas negocjacji z pożyczkodawcą. Mogą zbierać kilka miesięcy płatności – a następnie znikają.

„Audyt sądowy”

 

W zamian za opłatę z góry, tzw. Audytorzy finansowi, „audytorzy”, audytorzy kredytów hipotecznych, „audytorzy” lub „prewencja”, „biegli rewidenci” proponują, aby adwokat lub inny ekspert przeglądał dokumenty hipoteczne, aby ustalić, czy pożyczkodawca przestrzega prawa. „Audytorzy” mówią, że możesz użyć ich raportu, aby uniknąć egzekucji, przyspieszyć proces modyfikacji pożyczki, zmniejszyć to, co jesteś winien, a nawet anulować pożyczkę. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że audyty sądowe pomogą ci uzyskać modyfikację pożyczki lub inne ulgi hipoteczne.

 

Plany czynszu do wykupu

 

Wykonawcy, którzy korzystają ze schematu czynszów do wynajęcia, zobowiązują się do oddania tytułu do domu w ramach umowy, która pozwala na pozostanie tam jako najemca i odkupienie go później. Mówią, że rezygnacja z tytułu pozwoli pożyczkobiorcy z lepszym ratingiem uzyskać nowe finansowanie i zapobiec utracie domu. Ale warunki tych umów są zazwyczaj tak drogie, że odkupienie domu staje się niemożliwe. Tracisz dom i artysta oszustwa odchodzi z pieniędzmi, które w nim wkładasz. Co gorsza, kiedy nowy kredytobiorca nie spłaca kredytu, jesteś tym, który został eksmitowany.

 

W wariancie, artysta oszustwa podnosi czynsz z biegiem czasu, więc nie możesz sobie na to pozwolić. Po tym, jak straciłeś kilka rat czynszu, jesteś eksmitowany, pozostawiając „ratownikowi” swobodę sprzedaży domu.

 

W podobnym oszustwie związanym z oszustwami giełdowymi oszuści oferują znalezienie kupca do domu, ale tylko pod warunkiem podpisania umowy i wyprowadzki. Obiecują zapłacić ci część zysku, gdy dom się sprzeda. Po przeniesieniu czynu, po prostu wynajmują dom i zbierają wpływy, podczas gdy pożyczkodawca idzie do przodu z wykluczeniem. Wynik: Tracisz swój dom – i nadal jesteś odpowiedzialny za niezapłacony kredyt hipoteczny, ponieważ przeniesienie czynu nie ma nic wspólnego z przelewem tego, co jesteś winien na hipotece.

Bait-and-Switch

 

W oszustwie typu „wpadnij w pułapkę” con artowie dają ci dokumenty, które twierdzą, że musisz podpisać, aby uzyskać kolejną pożyczkę, aby spłacić hipotekę. Ale pochowany w stosie jest dokumentem, który podporządkowuje tytuł twemu domowi oszustom w zamian za pożyczkę „ratunkową”.

Poznaj swoje prawa

 

Reguła MARS daje ci prawa i określa wymagania dla osób, które sprzedają usługi pomocy hipotecznej:

Nie musisz płacić żadnych pieniędzy, dopóki firma nie osiągnie pożądanych rezultatów.

 

Niedozwolone jest obciążanie firmy kwotą aż do:

 

dostarczył Ci pisemną ofertę modyfikacji pożyczki lub innego zwolnienia od twojego pożyczkodawcy; i

akceptujesz ofertę. Firma musi również dać ci dokument od twojego pożyczkodawcy, pokazujący zmiany twojego kredytu, jeśli zdecydujesz się przyjąć ofertę pożyczkodawcy. Firma musi wyraźnie podać całkowitą opłatę, którą pobierze za swoje usługi.

Dodaj komentarz