7 powodów, dla których warto wcześniej rozpocząć podatki

Nadchodzi sezon podatkowy – formularze podatkowe docierają do skrzynek odbiorczych i skrzynek pocztowych. Zajęcie się zeznaniem podatkowym w 2019 r. Może być przerażającym obowiązkiem (ze względu na złożoność lub perspektywę zalegania z dodatkowym podatkiem) lub wydarzeniem powitalnym (ponieważ należy Ci się zwrot pieniędzy). Tak czy inaczej, wczesne rozpoczęcie pracy może sprawić, że sezon podatkowy będzie mniej stresujący i potencjalnie zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Rozpoczęcie przygotowań podatkowych może teraz pomóc w uniknięciu niespodzianek, dać więcej czasu na zebranie dokumentów, zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu, a nawet chronić przed kradzieżą tożsamości.

Oto 7 powodów, aby zacząć od zwrotu podatku w 2019 roku.
1. Zabezpiecz się przed kradzieżą tożsamości

Jak najszybsze wypełnienie zeznania podatkowego jest jednym z najlepszych sposobów ochrony przed kradzieżą tożsamości podatkowej. Aby program się powiódł, przestępca zgłasza nieuczciwy zwrot i pobiera zwrot w Twoim imieniu przed złożeniem zwrotu. Jeśli złożysz legalny zwrot, zanim oszust spróbuje go złożyć, fałszywy zwrot zostanie odrzucony.

Jeśli nie otrzymałeś niezbędnych dokumentów podatkowych od pracodawcy, instytucji finansowej, organizacji charytatywnej lub innego źródła, bądź proaktywny i poproś o nie. Z drugiej strony, jeśli jesteś winien zapłatę wraz ze zwrotem i potrzebujesz czasu na zebranie pieniędzy, możesz wcześniej złożyć zwrot i poinstruować wewnętrzną służbę skarbową (IRS) o potrąceniu kwoty z konta bankowego lub karty debetowej lub obciążyć kartę kredytową w określonym dniu – aż do upływu terminu składania wniosków. (Ostateczny termin to 15 kwietnia 2020 r. Dla podatków w 2019 r.)
2. Obniż swój dochód podlegający opodatkowaniu

Masz kilka możliwości potencjalnego zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu poprzez wniesienie wkładu na rachunek uprzywilejowany podatkowo do terminu podatkowego. Im szybciej wpłacisz wkład, tym szybciej będziesz mógł zainwestować swój wkład i dać tym pieniądzom szansę na odroczenie podatku.

Jedną z możliwości dostępnych dla wielu podatników jest wkład w tradycyjne IRA . Wkład w tradycyjną IRA może zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu, a tym samym podatki 2019 dla osób kwalifikujących się do odliczenia podatku. 1 Limit składki do odliczenia od podatku na rok podatkowy 2019 wynosi 6000 USD. Dla osób w wieku 50 lat i starszych limit wynosi 7 000 USD.

Posiadanie tradycyjnego IRA nie jest konieczne. Niepracujący małżonek, o ile jego małżonek osiąga dochód, może wnosić wkład do Roth lub tradycyjnego IRA. Wysokość łącznych składek pary małżeńskiej nie może być wyższa niż wynagrodzenie uzyskane w wyniku ich wspólnego powrotu.

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek i osoby wykonujące wolny zawód mogą otworzyć uproszczony plan emerytalny dla pracowników – bardziej znany jako IRA SEP – nawet jeśli pracują w pełnym wymiarze godzin jako pracownik. Ci, którzy zarabiają pieniądze jako freelancer lub prowadząc małą firmę na boku, mogą skorzystać z potencjalnych korzyści podatkowych z pobocznego koncertu. W przypadku SEP IRA składki mogą podlegać odliczeniu od podatku, podobnie jak tradycyjne IRA, ale IRA SEP ma znacznie wyższy limit składek. Wysokość składki zależy od dochodu. W 2019 r. Limit składki wynosi 25% kwalifikowalnej rekompensaty (lub 20% kwalifikowalnej rekompensaty dla osób prowadzących działalność na własny rachunek 2 ) lub 56 000 USD, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Ostateczny termin na składki w 2019 r. To termin podatkowy – 15 kwietnia 2020 r. Jeśli złożysz przedłużenie, będziesz miał czas do 15 października 2020 r. Na wniesienie wkładu na 2019 r.

Rozważ rozmowę z doradcą podatkowym w celu ustalenia wpływu składek SEP IRA na odliczenie podatku od składek na tradycyjne IRA w kontekście twojej osobistej sytuacji.
3. Przejrzyj zeznanie podatkowe za 2018 r

Spojrzenie wstecz na zeznanie podatkowe za 2018 r. Może dać Ci dobry start w tym, czego potrzebujesz, aby przygotować zeznanie podatkowe na rok 2019. Możesz zobaczyć, które instytucje finansowe powinny przesyłać Ci dokumenty podatkowe, do jakich organizacji charytatywnych mogłeś przyczynić się, oraz o jakie potrącenia możesz ponownie się ubiegać.

Oto kolejna korzyść z poświęcenia czasu na sprawdzenie zwrotu w 2018 roku: jeśli zauważysz błąd, możesz złożyć poprawiony zwrot i ewentualnie odzyskać trochę pieniędzy, które według ciebie dawno minęły.
4. Weź pod uwagę znaczące wydarzenia życiowe

Ożenić się? Czy dziecko Rozwiedziony? Na emeryturze? Kupiłeś nowy dom? Wszystkie te i wiele innych może mieć znaczący wpływ na zwrot podatku. Rozważ wpływ, jaki mogą one mieć na twoje zobowiązanie podatkowe oraz sposób, w jaki składasz deklarację. Jeśli nie jesteś pewien efektów, skonsultuj się z doradcą podatkowym. Na przykład nowożeńcom zwykle lepiej jest złożyć wspólny zeznanie podatkowe, ale zdarzają się okoliczności, takie jak małżonek, który ma zaległe podatki lub ma duże rachunki medyczne, gdy składanie osobno może mieć sens.
5. Zrób listę kontrolną

Po sprawdzeniu zeszłorocznego zwrotu i wszelkich ważnych wydarzeń życiowych od 2019 r. Zrób listę kontrolną przedmiotów, które musisz przygotować przed złożeniem zwrotu. Na początku będziesz mieć czas na zebranie wszystkich potrzebnych informacji i zbadanie potencjalnych odliczeń i strategii oszczędzających podatki.
6. Unikaj „wstrząsu naklejki”

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest dojście do sedna i zobaczenie nieoczekiwanego dużego salda należnego IRS. Jeśli czekasz do ostatniej chwili na przygotowanie podatków, możesz nie mieć czasu na zebranie gotówki na wypłatę. Złożenie wniosku o rozszerzenie nie pomoże. Nadal musisz spłacić to, co jesteś winien przed upływem terminu składania wniosków lub spotkać się z karą i odsetkami.

Niespodzianki w ostatniej chwili mogą stać się bardziej powszechne, ponieważ większa liczba Amerykanów osiąga dochód z samozatrudnienia z takich rzeczy, jak jazda samochodem, wspólne wynajmowanie pokoju w domu lub świadczenie usług doradczych. Osoby zaangażowane w tego rodzaju działania generujące dochód są zazwyczaj zobowiązane do płacenia szacunkowych podatków co kwartał (tj. 4 razy w roku). Jeśli dopiero zaczynasz pracę na własny rachunek i nie dokonywałeś płatności kwartalnych, prawdopodobnie będziesz potrzebować czasu na zaplanowanie dodatkowych podatków.
7. Błędy połowowe w dokumentach podatkowych

Oprogramowanie do przygotowywania podatków doskonale wypełnia formularze i oblicza zobowiązania podatkowe, ale nie zawsze wykrywa błędy raportowania w przesłanych do Ciebie dokumentach podatkowych. Jeśli nie złapiesz ich sam, mogą one znacząco wpłynąć na rachunek podatkowy.

Załóżmy na przykład, że otrzymałeś pieniądze z ugody sądowej lub nagrody loterii i zostało to zgłoszone na formularzu 1099-MISC. Kwota ta powinna pojawić się w polu 3 „Inne dochody”, ale jeśli emitent omyłkowo umieści ją w polu 7 „Rekompensata dla bezrobotnych”, zostanie uznany za dochód z tytułu samozatrudnienia i podlegać będzie dodatkowemu 15,3% podatkowi na samozatrudnienie. Innym przykładem jest pole 7 w formularzu 1099-R, które może zawierać literę lub kod numeryczny, a także pole wyboru dla dystrybucji IRA, SEP lub SIMPLE. Wpisy mogą mieć wpływ na sposób raportowania dystrybucji i na opodatkowanie.

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ustalić, jakie powinny być prawidłowe wpisy w otrzymanych formularzach, powinieneś skonsultować się z doradcą podatkowym.
Zacznij jak najszybciej

Rozpoczynając zeznanie podatkowe już teraz i dając sobie czas na rozwiązanie pytań i problemów, które mogą się pojawić, może okazać się, że proces ten nie wywołuje niepokoju i może odkryć pewne możliwości obniżenia rachunku podatkowego.

Dodaj komentarz