Zwróć uwagę na oszustwa w modelingu

Czy naprawdę możesz być modelką lub aktorem? A może to twoje dzieci mają odpowiedni wygląd? Jeśli specjalista od talentów mówi, że masz przyszłość w branży, możesz być pochlebiony. Następnie bądź sceptyczny. Możesz być celem oszustwa modelowania.

Jak działa modelowanie oszustw
Czy twoje dziecko może być gwiazdą?
Co robić

Jak działa modelowanie oszustw

Ktoś zatrzymuje cię w centrum handlowym i mówi, że możesz być modelką. Ludzie zawsze mówili, że jesteś przystojny, i trudno jest oprzeć się idei wspaniałej kariery.

Ale kiedy pojawi się na wizytę kontrolną, znajdziesz się w biurze z innymi kandydatami. Kiedy wreszcie dostaniesz swoją kolej, odkryjesz, że to, co według ciebie było rozmową o pracę z agencją modelującą lub agencją talentów, jest tak naprawdę wysokimi naciskami dla modelek lub klas aktorskich, testów ekranowych lub sesji zdjęciowych, których cena może wahać się od od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

Oto kilka znaków, które możesz mieć do czynienia z oszustwem:
Musisz użyć konkretnego fotografa.

Aby włamać się do biznesu, potrzebujesz profesjonalnych zdjęć. Ale powinieneś być w stanie wybrać własnego fotografa. Agencja, która wymaga od swoich fotografów najprawdopodobniej oszustwa.
Musisz zapłacić im opłatę, aby służyła jako agent, zanim wykonają jakąkolwiek pracę w twoim imieniu.

Modelowanie i agencje talentów działają dla doświadczonych modeli i aktorów. Niektórzy agenci wymagają, aby zarejestrować się wyłącznie z nimi, podczas gdy inni pozwalają również zarejestrować się w innych agencjach w mieście. Tak czy inaczej, legalne agencje nie pobierają opłaty z góry, aby służyć jako agent. Zarabiają, gdy otrzymasz zapłatę.

Agencje modelujące to nie to samo, co szkoły modelowania i aktorstwa. Szkoły te twierdzą, że zapewniają instruktaż – za opłatą – w formie, postawie, dykcji, pielęgnacji skóry, makijażu, właściwej chodzie i wielu innych rzeczach. Ale po ich zajęciach, możesz być sam, pomimo obietnic, że uczęszczanie do szkoły modelarstwa zapewni ci, że będzie to model.
Powiedziano ci, że szansa może zniknąć, jeśli nie podejmiesz teraz działań.

Potrzebujesz czasu, aby sprawdzić firmę, zanim przekażesz im pieniądze lub dane osobowe. Jeśli oferta jest dziś dobra, powinna być dobra jutro.
Gwarantują zwrot pieniędzy.

Mogą powiedzieć, że twój depozyt jest całkowicie zwrotowi. Bardziej prawdopodobne jest, że Twoja wpłata zostanie zwrócona tylko wtedy, gdy spełnisz bardzo surowe warunki zwrotu pieniędzy. Możesz też powiedzieć, że specjaliści od talentów ocenią Twoje szanse na sukces w tej dziedzinie, zaakceptują tylko kilka osób w programie i dadzą zwrot pieniędzy każdemu, kto nie został wybrany. To, czego ci nie mówią, to fakt, że program zabiera praktycznie wszystkich.
Przyjmują tylko płatność gotówką lub przekazem pieniężnym.

To pewny znak, że są bardziej zainteresowani Twoimi pieniędzmi niż twoją karierą.
Mówią o dużych zarobkach.

Nawet w przypadku udanych modeli praca może być nieregularna.
Gwarantują, że dostaniesz pracę.

Żadna praca modelarska lub aktorska nie jest gwarantowana. I w zależności od tego, gdzie mieszkasz, rynek dla tego rodzaju prac może być bardzo mały.

Czy twoje dziecko może być gwiazdą?

Myślisz, że Twoje dziecko lub dziecko jest materiałem modelowym? Fałszywi poszukiwacze talentów chcą, i chętnie zorganizują sesję zdjęciową lub zajęcia, które pomogą Ci zdobyć umiejętności modelowania lub pracy dla Twojego tyke. Nie mówią, że rynek modeli dziecięcych i aktorów jest bardzo mały. A ponieważ wygląd dziecka szybko się zmienia, legalni agenci, agencje reklamowe, reżyserzy castingu i producenci zazwyczaj proszą o przypadkowe migawki, a nie profesjonalne zdjęcia.

A co z castingami, o których słyszysz w radiu, szukając kolejnej gwiazdy dziecięcej? Chociaż mogą być prawdziwe, ponieważ jedno lub dwoje dzieci w kraju jest „odkrywanych”, agencje, które je dzwoni często wykorzystują je jako sposób na nakłonienie rodziców do zapisania swoich dzieci w drogich klasach aktorskich.
Co robić

Nadal nie jesteś pewien, czy oferta jest uczciwa? Poświęć czas na sprawdzenie firmy przed przekazaniem pieniędzy lub danych osobowych.
Sprawdź swoją reputację online.

Spróbuj wyszukać nazwę firmy za pomocą słów takich jak „oszustwo”, „rip-off” lub „reklamacja”.
Zapytaj, czy firma lub szkoła jest licencjonowana lub związana, jeśli wymaga tego twoje państwo.

Zweryfikuj te informacje w lokalnej agencji ochrony konsumentów lub prokuratorze generalnym. Upewnij się, że licencja jest aktualna.
Uzyskaj referencje.

Konkretnie:

Zapytaj o nazwiska, adresy i numery telefonów modeli i aktorów, którzy zdobyli pracę – ostatnio – w oparciu o szkolenie firmy. W niektórych przypadkach firmy umieszczały zdjęcia na ścianach udanych modeli, których tak naprawdę nie reprezentowały.
Jeśli agencja twierdzi, że umieściła modele i aktorów w określonych zadaniach, skontaktuj się z firmami, aby zweryfikować, czy zatrudniły one modelki i podmioty z agencji.

Zdobądź wszystko na piśmie.

Dotyczy to również obietnic i zapewnień.
Zachowaj kopie wszystkich ważnych dokumentów.

Dokumenty, takie jak umowa i literatura firmowa, powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu.

Jeśli chodzi o zadania federalne i pocztowe, słowo do zapamiętania jest bezpłatne. Informacje o otwarciu ofert pracy w urzędzie USA lub urzędzie pocztowym w USA są bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Ubieganie się o pracę federalną lub pocztową jest również bezpłatne. Agencje federalne i urząd pocztowy USA nigdy nie pobierają opłat za złożenie wniosku ani nie gwarantują, że ktoś zostanie zatrudniony.

Ale to nie powstrzymało oszustów przed próbami zarabiania pieniędzy na ludziach szukających pracy federalnej lub pocztowej. Oszuści ci reklamują się w niejawnych sekcjach gazet lub online i oferują – za opłatą – pomoc osobom poszukującym pracy w znalezieniu i staraniu się o stanowiska federalne i pocztowe. Niektórzy nawet próbują nękać ludzi za pomocą nazw firm, które brzmią jak agencje federalne, takich jak „U.S. Agencja ds. Rozwoju Kariery „lub” Pocztowa służba zatrudnienia „.

Niektórzy oszustnicy nakłaniają ludzi do płacenia pieniędzy fałszywie twierdząc, że w ich okolicy są dostępne miejsca pracy. Mogą na przykład umieścić reklamę dla pracy pocztowej w Twoim mieście. Dzwonisz i mówi Ci się, że się kwalifikujesz – po prostu musisz zapłacić za materiały do ​​nauki, aby zapewnić sobie wysoką ocenę na egzaminie pocztowym. Mogą nawet powiedzieć, że pieniądze zostaną zwrócone, jeśli nie zdasz egzaminu.

Rzeczywistość? Firma nie jest częścią US Postal Service, materiały mogą być bezwartościowe, a pozytywny wynik egzaminu pocztowego nie gwarantuje, że dostaniesz pracę pocztową. W twoim rejonie może nie być nawet dostępnej pracy.
Zdobycie pracy w usłudze pocztowej

Aby dowiedzieć się więcej o ofertach pracy w U.S. Postal Service, odwiedź stronę usps.com/employment lub kliknij „Careers” na dole strony głównej usps.com.

W usłudze pocztowej jest niewiele wolnych miejsc. W przypadku wielu zadań na poziomie podstawowym – takich jak pracownik transportu wiejskiego, urzędnik, przewoźnik miejski, operator poczty, operator maszyn z sortownikiem, pracownik przetwarzający pocztę i pracownik urzędu ds. Marży – musisz zdać egzamin pisemny. Ale to jest złudne, aby ktokolwiek zagwarantował ci wysoki wynik na pocztowych egzaminach wstępnych. Egzaminy te sprawdzają twoje ogólne uzdolnienia, coś, czego nie można koniecznie zwiększyć przez studiowanie. Udział w warsztatach, studiowanie technik egzaminacyjnych i podejmowanie pytań praktycznych nie zapewni ci najwyższej oceny z egzaminu – nawet najlepszy wynik nie gwarantuje, że zostaniesz zatrudniony. Musisz spełnić inne wymagania, w tym przejść sprawdzenie przeszłości i test narkotykowy. Niektórzy weterani otrzymują preferencje dotyczące zatrudniania.

Dodaj komentarz