Zatrzymywanie niezamawianej poczty, połączeń telefonicznych i poczty e-mail

Czy masz dość skrzynki pocztowej wypełnionej niechcianymi pocztami, w tym wstępnie zatwierdzonymi aplikacjami do obsługi kart kredytowych? Masz dość telemarketingowych połączeń, tak jak siedzisz na kolację? Wściekam się, że twoja skrzynka pocztowa jest pełna niezamawianych reklam? Dobrą wiadomością jest to, że możesz ograniczyć liczbę niechcianych mailingów, połączeń i e-maili, które otrzymujesz, ucząc się, gdzie iść „po prostu powiedz”.
Firmy sporządzające sprawozdania finansowe

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz otrzymywać wcześniej wystawionych ofert kredytowych i ubezpieczeniowych, masz dwie możliwości: Możesz zrezygnować z otrzymywania ich przez pięć lat lub zrezygnować z otrzymywania ich na stałe.

Aby zrezygnować przez pięć lat: zadzwoń pod bezpłatny numer lub odwiedź. Numer telefonu i strona internetowa są obsługiwane przez główne firmy raportujące konsumentów.

Aby zrezygnować na stałe: Możesz rozpocząć stały proces rezygnacji online na stronie www.optoutprescreen.com. Aby wypełnić prośbę, musisz zwrócić podpisany formularz trwałej rezygnacji, który zostanie dostarczony po zainicjowaniu Twojego żądania online.

Podczas rozmowy telefonicznej lub odwiedzania strony internetowej użytkownik zostanie poproszony o podanie pewnych danych osobowych, w tym numeru telefonu domowego, nazwiska, numeru ubezpieczenia społecznego i daty urodzenia. Podane informacje są poufne i zostaną użyte wyłącznie w celu przetworzenia Twojego żądania rezygnacji.

Jeśli nie masz dostępu do Internetu, możesz wysłać pisemną prośbę o trwałe wyrażenie zgody na każdą z głównych firm raportujących. Upewnij się, że twoje żądanie zawiera numer telefonu domowego, imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego i datę urodzenia.

Krajowy rejestr doznań niezwiązanych z urzędem federalnym to bezpłatny i łatwy sposób na zmniejszenie liczby połączeń telemarketingowych, które można uzyskać w domu. Aby zarejestrować swój numer telefonu lub uzyskać informacje o rejestrze, odwiedź stronę www.donotcall.gov lub zadzwoń pod numer 1-888-382-1222 z numeru telefonu, który chcesz zarejestrować. Otrzymasz mniej połączeń telemarketingowych w ciągu 31 dni od zarejestrowania swojego numeru. Numery telefonów w rejestrze zostaną usunięte tylko wtedy, gdy zostaną rozłączone i ponownie przydzielone lub gdy użytkownik zdecyduje się usunąć numer z rejestru.
Poczta i e-mail

Konsumenci mogą rejestrować się na stronie konsumenckiej Direct Marketing Association (DMA): www.DMAchoice.org za opłatą manipulacyjną w wysokości 2 USD przez okres dziesięciu lat. Rejestracja online to najszybszy sposób, aby zobaczyć wyniki. DMAchoice oferuje konsumentom prosty, krok po kroku proces, który pozwala im decydować o tym, co robią i czego nie chcą.

Ponadto, DMAchoice oferuje rejestrację online dla usługi eMail Preferencje usługi DMA (zredaguj niezamówiony komercyjny adres e-mail);

Rejestracja poczty:
Jeśli nie chcesz wypełniać rejestracji online, możesz zarejestrować się w DMAchoice, korzystając z dostępnego online formularza: wypełnij formularz mailowy DMAChoice zawierający wszystkie wymagane informacje, wydrukuj i wyślij na adres podany poniżej.

Lub, jeśli nie masz dostępu do Internetu, możesz zarejestrować się, wysyłając swoje nazwisko i adres (wraz z podpisem) wraz z opłatą manipulacyjną w wysokości 3 USD (czek lub polecenie zapłaty do DMA)

Masz kilka opcji blokowania robocalls i innych niechcianych połączeń:

aplikacje na telefony komórkowe
funkcje wbudowane w telefon
usługi w chmurze
urządzenia blokujące połączenia
usługi świadczone przez operatora usług telefonicznych

Kiedy wybierzesz, weź pod uwagę rodzaj usługi i telefon, liczbę niechcianych połączeń, ile chcesz udostępnić swoich danych osobowych i ile jesteś w stanie zapłacić.

Jeśli odbierzesz telefon i usłyszysz nagraną wiadomość zamiast żywej osoby, będzie to robocall. Internetowe systemy telefoniczne sprawiły, że oszustami można łatwo tanczyć i sprzedawać nielegalne robocary z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala także ukryć się przed organami ścigania, wyświetlając fałszywe informacje o ID dzwoniącego. Jakie są twoje opcje blokowania robocalls i innych niechcianych połączeń?
Aplikacje mobilne

Aplikacje blokujące połączenia umożliwiają tworzenie czarnych list – list numerów blokujących połączenie z telefonem komórkowym. Wiele z tych aplikacji tworzy także własne czarne listy danych z numerów, które otrzymały znaczące skargi konsumentów, a niektóre nawet wykorzystują skargi do FTC jako źródła. Pozwalają również tworzyć białe listy – liczby, które można wyrazić – które są szersze niż tylko osobiste kontakty.

Niektóre aplikacje mobilne pozwalają wybrać rodzaje połączeń, które chcesz blokować. Na przykład możesz zablokować wszystkie połączenia z wyjątkiem kontaktów lub wszystkie połączenia z wyjątkiem kontaktów i numerów na utworzonej białej liście. Niektóre aplikacje oferują dodatkowe funkcje: wyszukiwanie odwrotnego połączenia, dostarczanie danych o przychodzących liczbach (np. Recenzje społecznościowe lub dane o numerze z wyszukiwarki), blokowanie niechcianych wiadomości, rejestrowanie liczby połączeń odebranych z numeru i cichych dzwonków dla nieznanych rozmówców.

Niektóre aplikacje mobilne umożliwiają wybór sposobu odpowiedzi na połączenie przychodzące. Na przykład możesz wysłać wstępnie napisaną wiadomość tekstową do dzwoniącego lub złożyć skargę do Federalnej Komisji Handlu. Niektóre aplikacje umożliwiają blokowanie połączeń na podstawie lokalizacji geograficznej lub numeru kierunkowego połączenia przychodzącego.

Wiele aplikacji blokujących połączenia jest bezpłatnych lub kosztuje tylko kilka dolarów. Jednak niektóre aplikacje mogą przesyłać informacje kontaktowe, a także informacje o numerach, do których dzwonisz lub dzwonisz. Polityka prywatności aplikacji powinna wyjaśniać, w jaki sposób uzyskuje i wykorzystuje Twoje dane.
Funkcje wbudowane w telefon komórkowy

Wiele telefonów komórkowych jest wyposażonych w funkcje wbudowane w urządzenie, które mogą blokować połączenia od określonych numerów. Funkcje te umożliwiają konsumentom blokowanie określonych kontaktów, identyfikowanie niechcianych połączeń przychodzących w celu przyszłego blokowania i ustawianie godzin „nie przeszkadzać”. Tymi listami musisz zarządzać samodzielnie, a urządzenie może ograniczać liczbę połączeń, które możesz blokować. Ponieważ te funkcje są wbudowane w system operacyjny telefonu lub są preinstalowane, nie musisz pobierać aplikacji, chyba że potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak stuknięcie w bazę danych z czarnymi listami.
Usługi oparte na chmurze

Usługi oparte na chmurze mogą blokować niechciane połączenia z liniami telefonii komórkowej lub liniami telefonicznymi, które działają w Internecie, na przykład z usługą telefoniczną świadczoną przez firmę zajmującą się kablami. Twój przewoźnik może udzielić Ci informacji o usłudze w chmurze obsługiwanej przez inną firmę. Usługa może być aplikacją mobilną lub usługą wymagającą rejestracji linii telefonicznej. Usługi oparte na chmurze opierają się na dużych, współdzielonych systemach komputerowych, które mogą gromadzić dane od wielu użytkowników i wykorzystywać je do tworzenia czarnych list pochodzących z tłumów.

Usługi te polegają na uzyskiwaniu dostępu do danych połączeń w celu dodania ich do baz danych. Niektóre usługi oparte na chmurze i aplikacje mobilne wymagają, aby wszystkie połączenia były przekierowywane do ich usług, skąd są natychmiast analizowane. Możesz mieć wybór, w jaki sposób obsługiwane są niepożądane połączenia – na przykład mogą dzwonić w trybie cichym, przejść bezpośrednio do oddzielnej wiadomości głosowej lub przejść do folderu ze spamem. Niektóre usługi w chmurze są bezpłatne, a niektóre pobierają miesięczną opłatę.
Urządzenia blokujące połączenia

Urządzenia blokujące niechciane połączenia mogą być instalowane bezpośrednio na telefonie domowym. Niektóre urządzenia używają czarnych list znanych numerów spamu i umożliwiają dodawanie dodatkowych numerów, które mają być blokowane. Inne urządzenia blokujące polegają na ręcznym tworzeniu i aktualizowaniu własnej czarnej listy. Niektóre urządzenia przekierowują połączenie po jednym dzwonku, a niektóre wyświetlają migające światło, gdy przychodzi niepożądane połączenie. Inne urządzenia łączą niechcianego dzwoniącego z nagraniem z opcjami, które umożliwiają uprawnionym dzwoniącym, którzy przez pomyłkę byli na czarnej liście, aby zadzwonić.

Niektóre urządzenia polegają na białej liście, która ogranicza przychodzące połączenia do zatwierdzonych numerów. Niektóre pozwalają również na ustawienie „nie przeszkadzać” godzin. Będziesz musiał zapłacić za zakup urządzenia blokującego połączenia, a nie wszystkie urządzenia działają na wszystkich typach telefonów domowych i nośników.

Dodaj komentarz