Wybór szkoły zawodowej #2

Dowiedz się także, czy uczelnie dwu- czy czteroletnie przyjmują zaliczenia ze szkoły, którą rozważasz. Jeśli renomowane szkoły i uczelnie twierdzą, że tego nie robią, może to oznaczać, że szkoła zawodowa nie jest dobrze przyjęta.

Jeśli szkoła otrzyma wiele skarg

 

Skontaktuj się z biurem prokuratora generalnego w stanie, w którym mieszkasz, w stanie, w którym znajduje się szkoła, oraz z departamentem stanu w celu sprawdzenia, czy zostało wniesionych wiele skarg przeciwko szkole. Pamiętaj jednak, że brak skarg może nie oznaczać, że szkoła nie będzie miała problemów. Bez skrupułów firmy lub biznesmeni często zmieniają nazwy i lokalizacje, aby ukryć historie skarg.

 

Przejrzyj umowę

 

Zanim zdecydujesz się na program, przeczytaj uważnie materiały, w tym umowę. Sprawdź, czy możesz anulować w ciągu kilku dni od rejestracji, a jeśli tak, jak to zrobić. Jeśli szkoła odmawia przekazania dokumentów do wcześniejszego sprawdzenia, nie rejestruj się. Prawidłowy program nie powinien zmuszać Cię do rejestracji.

 

Ponadto, jeśli wypowiedziane przez nauczyciela oficjalnie obietnice różnią się od materiałów pisanych przez program, należy uznać to za czerwoną flagę. Jeśli obietnice nie zostaną złożone na piśmie, szkoła może zaprzeczyć, że kiedykolwiek je złożyła.

Pomoc finansowa i pożyczki

 

Aby zapłacić za program szkolenia zawodowego, możesz ubiegać się o pomoc finansową w ramach programu pomocy finansowej szkoły. Jeśli zaciągniesz pożyczkę, koniecznie przeczytaj umowę i zapoznaj się z warunkami spłaty przed podpisaniem. Czy pożyczkodawca jest rządem federalnym, szkołą lub innym podmiotem prywatnym? Zapytaj, czy możesz ubiegać się o federalną pożyczkę rządową; może mieć lepsze warunki – dowiedz się więcej na stronie studentaid.gov. Wiedzieć:

 

ile pożyczasz i jaka jest stopa procentowa

kiedy rozpocznie się spłata

jaka będzie wysokość każdej płatności

jak długo będziesz musiał spłacić pożyczkę

 

Odpowiadasz za spłatę pożyczki niezależnie od tego, czy ukończyłeś program szkoleniowy. Jeśli nie spłacisz pożyczki, możesz napotkać na poważne problemy. Na przykład:

 

Po pewnym czasie może nie być możliwości uzyskania kredytu na zakup domu lub samochodu lub kartę kredytową

Może nie być w stanie uzyskać pożyczki lub dotacji w innej szkole później

Twój pracodawca może automatycznie odliczyć płatności od Twojej wypłaty, aby spłacić pożyczkę

IRS może skonfiskować twoje federalne zwroty podatku

Możesz zostać pozwany za pieniądze, które jesteś winien

 

Zgłoś problem

 

Jeśli nie jesteś zadowolony z jakości instrukcji lub szkolenia, które otrzymujesz ze szkoły zawodowej lub korespondencyjnej, porozmawiaj z członkami wydziału lub administracją szkoły. Jeśli twoje niezadowolenie dotyczy Twojej umowy ze szkołą, spróbuj rozwiązać spór ze szkołą. Jeśli to nie zadziała, możesz złożyć skargę za pomocą:

 

Chcesz poprawić swoje szanse na zatrudnienie lub awans? Zdobycie dyplomu może być odpowiedzią, ale nie wszystkie programy studiów są wznoszone. Choć wiele szkół internetowych i programów nauczania na odległość jest uzasadnionych, istnieją pewne organizacje, które sprzedają fałszywe stopnie naukowe.

 

„Młyn dyplomowy” to firma, która oferuje „stopnie” za zryczałtowaną opłatę w krótkim czasie i nie wymaga wiele pracy. Stopnie przyznawane w młynach dyplomowych nie są legalne i mogą kosztować więcej niż tylko twoje pieniądze.

 

Oznaki mniszka dyplomowego

Odrabianie lekcji

Koszty fałszywego stopnia

 

Oznaki mniszka dyplomowego

Bez badań, bez egzaminów, bez interakcji

 

Jeśli zdobywasz stopień bez żadnej pracy, prawdopodobnie masz do czynienia z młynem dyplomowym. Legitymalne kolegia lub uniwersytety – w tym szkoły internetowe – wymagają znaczących zajęć i interakcji z profesorami.

„Zdobądź stopień za swoje doświadczenie!”

 

Młyny dyplomowe przyznają stopnie naukowe wyłącznie za „pracę lub doświadczenie życiowe”. Akredytowane uczelnie mogą udzielić kilku punktów za konkretne doświadczenie związane z programem studiów, ale nie z pełnym wykształceniem.

Stała opłata

 

Wiele młynów dyplomowych nalicza się za każdy stopień. Uczelniane kolegia pobierają opłatę za zaliczenie, kurs lub semestr – nie jest to opłata ryczałtowa za cały stopień.

Bez czekania

 

Chociaż istnieją szkoły, które oferują stopnie przyspieszone osobiście lub online, uzyskanie dyplomu trwa jeszcze trochę czasu. Jeśli reklama obiecuje, że możesz zdobyć dyplom w ciągu kilku dni, tygodni, a nawet miesięcy, to prawdopodobnie młyn dyplomowy.

Pushy reklamy taktyki

 

Niektóre młyny dyplomowe naciskają na agresywną taktykę sprzedaży. Uczciwe instytucje, w tym programy nauczania na odległość, nie będą reklamować się za pośrednictwem spamu lub wyskakujących okienek. Nie będą też korzystać z telekonferencji pod wysokim ciśnieniem.

Odrabianie lekcji

 

Może być trudno odróżnić legalną szkołę od młyna dyplomowego. Wiele fałszywych programów studiów ma dobrze zaprojektowane strony internetowe i znajome brzmiące nazwy, aby wyglądały na prawdziwe. Zanim zapłacisz pieniądze organizacji, która obiecuje dyplom za opłatą, zadaj te pytania.

Czy ta szkoła jest naprawdę akredytowana? Przez kogo?

 

Mimo że wiele dyplomów twierdzi, że są „akredytowane”, poświadczenia najprawdopodobniej pochodzą od fałszywej agencji. Uczelnie i uniwersytety akredytowane przez legalne organizacje przechodzą rygorystyczny przegląd jakości swoich programów edukacyjnych.

 

Możesz wyszukiwać online, aby sprawdzić, czy szkoła jest akredytowana przez legalną organizację. Oto dwa wiarygodne źródła do sprawdzenia:

 

Baza danych akredytowanych instytucji i programów podrzędnych opublikowanych przez amerykański Departament Edukacji

Baza danych akredytacji Rady ds. Szkolnictwa wyższego

 

Istnieje niewielka liczba legalnych instytucji, które nie prowadziły akredytacji.

Czy to brzmi jak dźwięk, czy prawdziwa rzecz?

 

Niektóre młyny dyplomowe używają nazw bardzo podobnych do znanych szkół wyższych lub uniwersytetów lub używają wiarygodnych nazw zagranicznych. Niestety, adres internetowy „dot edu” nie jest gwarancją legalności. Choć może to być trudne, warto poświęcić czas na zbadanie zasadności szkoły, którą rozważasz.

 

Zadzwoń do rejestratora lokalnego college’u lub uniwersytetu i zapytaj, czy zaakceptowałby przekazane kredyty ze szkoły, o której myślisz

Skontaktuj się z biurem generalnego prokuratora generalnego, aby upewnić się, że szkoła działa legalnie

 

Koszty fałszywego stopnia

 

Większość pracodawców i instytucji edukacyjnych uważa, że ​​kłamie, jeśli ubiegasz się o akademickie referencje, których nie zarabiasz poprzez faktyczną pracę na kursie. Jeśli użyjesz tak zwanego „dyplomu” z młyna dyplomowego do ubiegania się o pracę lub awans, ryzykujesz, że nie zatrudnisz się, nie zwolnisz i nie oskarżysz.

 

Wydawanie pieniędzy na edukację może być dużą inwestycją finansową. Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wartość tego, za co płacisz. Sprawdź statystyki National Institute of Education w College Navigator, aby zobaczyć, który akredytowany stopień lub program certyfikacji jest odpowiedni dla Ciebie.

Dodaj komentarz