Wybór szkoły zawodowej #1

Szkoły zawodowe, zwane również szkołami handlowymi lub karierami, oraz szkoły korespondencyjne mogą być świetnym sposobem na szkolenie różnych zawodów. Ale nie wszystkie te szkoły są godne zaufania. Zbadaj dowolną szkołę, do której chcesz się uczęszczać, jej program szkoleniowy, zapisy pracy dla absolwentów oraz opłaty, zanim się zaangażujesz.

 

Czym są szkoły zawodowe i korespondencyjne?

Czy szkoła dla ciebie jest odpowiednia?

Zanim się zarejestrujesz

Przejrzyj umowę

Pomoc finansowa i pożyczki

Zgłoś problem

 

Czym są szkoły zawodowe i korespondencyjne?

 

Szkoły zawodowe i szkoły korespondencyjne kształcą studentów na różnych stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji, w tym jako technicy samochodowi, asystenci medyczni, styliści fryzur, projektanci wnętrz, technicy elektroniczni, paralegals i kierowcy samochodów ciężarowych. Niektóre szkoły pomagają również w rozpoznawaniu potencjalnych pracodawców i ubieganiu się o pracę.

 

Podczas gdy wiele z tych szkół ma dobrą reputację i uczy umiejętności niezbędnych do uzyskania dobrej pracy, inne nie. Mogą obiecać więcej, niż mogą dostarczyć w celu zwiększenia liczby zapisów – i ich dolnej linii.

 

Mogą wprowadzać potencjalnych uczniów w błąd:

 

potencjał płacowy miejsc pracy w niektórych dziedzinach

dostępność miejsc pracy

zakres ich programów szkolenia zawodowego

kwalifikacje ich personelu

charakter ich urządzeń i wyposażenia

ich powiązania z przedsiębiorstwami i branżami

 

Czy szkoła zawodowa jest dla ciebie odpowiednia?

 

Aby zdecydować, czy szkoła zawodowa jest dla ciebie odpowiednia, zastanów się, czy potrzebujesz więcej szkoleń dla wybranej pracy. Jest możliwe, że możesz nauczyć się umiejętności, których potrzebujesz w pracy. Przyjrzyj się reklamom na stanowiska, które Cię interesują. Następnie zadzwoń do pracodawców, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje szkoleń i doświadczeń będą miały sens, i czy polecają jakieś konkretne programy.

Jakie masz inne opcje?

 

Sprawdź alternatywy, takie jak community colleges. Koszt czesnego może być mniejszy niż w szkołach prywatnych. Niektóre firmy oferują także programy edukacyjne poprzez staż lub szkolenie w miejscu pracy.

 

Porównaj również informacje z innych szkół, aby dowiedzieć się, co jest wymagane do ukończenia studiów, a co otrzymasz po ukończeniu studiów – certyfikat w wybranej dziedzinie lub kwalifikujący się do klinicznej lub innej formy pomocy? Czy kredyty licencyjne, które zdobywasz w szkole, są transferowalne?

 

Pamiętaj, że szkoła nie jest agencją pośrednictwa pracy. Żadna szkoła nie może zagwarantować ci pracy po ukończeniu szkoły.

Zanim się zarejestrujesz

 

Przed przystąpieniem do programu warto zrobić kilka prac domowych. Chcesz się upewnić, że program, w którym się zapisujesz, jest godny zaufania i godny zaufania. Dowiedzieć się:

Jakie są udogodnienia

 

Dowiedz się jak najwięcej o wyposażeniu szkoły. Odwiedź osobiście i poproś o obejrzenie sal lekcyjnych i warsztatów. Zapytaj także o rodzaje sprzętu – takie jak komputery i narzędzia – które uczniowie używają do szkolenia. Czy sprzęt treningowy jest taki sam jak w branży? Zadzwoń do niektórych firm, aby się tego dowiedzieć.

Co zapewnia szkoła

 

Czy są jakieś materiały i narzędzia, które musisz kupić? Jeśli potrzebujesz pomocy w przezwyciężaniu barier językowych lub trudności w nauce, dowiedz się, czy szkoła zapewnia pomoc i za jaką cenę?

Kim są instruktorzy

 

Zapytaj o kwalifikacje instruktorów i wielkość zajęć. Weź udział w zajęciach, aby sprawdzić, czy uczniowie są zaangażowani, a nauczyciel jest interesujący. Porozmawiaj z innymi uczniami na temat ich doświadczeń.

 

Jaka jest stopa sukcesu programu

 

Uzyskaj informacje na temat wskaźnika sukcesu programu. Zapytać o:

 

Wskaźnik ukończenia: jaki odsetek studentów kończy program? Wysoki wskaźnik rezygnacji może oznaczać, że uczniowie nie lubią tego programu.

Miejsce pracy: ilu absolwentów znajduje pracę w wybranej przez siebie dziedzinie? Jaka jest średnia wypłata początkowa?

Zadłużenie z tytułu ukończenia studiów: absolwentów, którzy pożyczyli pieniądze na uczęszczanie do szkoły, jaki procent z nich nie jest w stanie spłacić tych pożyczek?

Doświadczenia uczniów: czy możesz uzyskać listę ostatnich absolwentów, aby zapytać o ich doświadczenia ze szkołą?

 

Jaki jest całkowity koszt

 

Czy zapłacisz za kurs, semestr lub program? A co z opłatami za upuszczenie lub dodanie klasy? Oprócz czesnego, ile zapłacisz za książki, wyposażenie, mundury, opłaty za studia lub opłaty za ukończenie studiów?

 

Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, dowiedz się, czy szkoła ją zapewnia, a jeśli tak, to, co oferuje. Departament Edukacji USA administruje kilkoma głównymi programami pomocy dla studentów w formie grantów, pożyczek i programów studiów. Około dwie trzecie wszystkich pomocy finansowej studentów pochodzi z tych programów. Uzyskaj szczegółowe informacje na studentaid.gov.

Jeśli szkoła jest licencjonowana i akredytowana

 

Zapytaj o imiona i numery telefonów szkolnych organizacji licencjonujących i akredytujących i sprawdź, czy szkoła jest aktualna.

 

Licencjonowanie jest obsługiwane przez agencje państwowe. W wielu stanach prywatne szkoły zawodowe są licencjonowane przez państwowy Departament Edukacji. Z drugiej strony szkoły szkolenia kierowców ciężarówek mogą być licencjonowane przez państwowy wydział transportu. Zapytaj szkołę, która agencja rządowa zajmuje się licencjonowaniem.

 

Akredytacja odbywa się zwykle za pośrednictwem prywatnej agencji edukacyjnej lub stowarzyszenia, które oceniło program i sprawdziło, czy spełnia określone wymagania. Akredytacja może być ważnym wyznacznikiem zdolności szkoły do ​​zapewnienia odpowiedniego szkolenia i edukacji – jeśli organ akredytujący jest uznany. Twój licealny doradca, dyrektor lub nauczyciele, lub ktoś, kto interesuje się dziedziną, którą jesteś zainteresowany, może być w stanie powiedzieć, które ciała akredytujące mają godne standardy.

 

Możesz także przeszukiwać online, aby sprawdzić, czy szkoła jest akredytowana przez legalną organizację. Dwa wiarygodne źródła do sprawdzenia to:

 

Baza danych akredytowanych instytucji i programów podrzędnych opublikowana przez Departament Edukacji USA

Baza danych dla wyższej akredytacji

Dodaj komentarz