Własność i plany wakacyjne #1

Myśl o posiadaniu domu na wakacje może wydawać się pociągająca, ale odpowiedzialność za cały rok – i wydatki – które mu towarzyszą, mogą nie być. Kupowanie planu korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie lub urlopu może być alternatywą. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem mieszkania w oznaczonym czasie lub planem urlopowym, Federalna Komisja Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, mówi, że to dobry pomysł, aby odrobić pracę domową. Jeśli nie będziesz ostrożny, może to oznaczać, że trudno Ci będzie sprzedać swój kredyt w oznaczonym czasie.

 

Podstawy zakupu timeshare

Zanim kupisz timeshare

Timeshare Exchange Systems

Sprzedaż nieruchomości w oznaczonym czasie za pośrednictwem odsprzedawcy

 

Podstawy zakupu timeshare

 

Dostępne są dwie podstawowe opcje prawa własności na wakacje: umowy timeshare i plany przerw wakacyjnych. Wartość tych opcji jest wykorzystywana jako miejsce docelowe wakacji, a nie jako inwestycje. Ponieważ dostępnych jest wiele możliwości korzystania z timeshare’ów i planów przerw wakacyjnych, wartość odsprzedaży twojego jest prawdopodobnie dużo niższa niż zapłacona. Zarówno w przypadku korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie, jak iw planie przerwy na wakacje, musisz zapłacić początkową cenę zakupu i okresowe opłaty za utrzymanie. Wstępna cena zakupu może zostać zapłacona jednorazowo lub w czasie; okresowe opłaty za utrzymanie prawdopodobnie będą wzrastać co roku.

 

Przejęcie własności nieruchomości w oznaczonym czasie. W oznaczonym czasie, jesteś właścicielem jednostki wakacyjnej przez resztę swojego życia, przez liczbę lat określoną w umowie kupna lub do momentu sprzedaży. Twoje zainteresowanie jest prawnie uznane za nieruchomość. Kupujesz prawo do korzystania z konkretnej jednostki o określonej godzinie każdego roku, a Ty możesz wynająć, sprzedać, wymienić lub przekazać swoją konkretną jednostkę czasu. Ty i inni właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie wspólnie posiadasz własność kurortu.

 

O ile nie kupiłeś nieruchomości w oznaczonym czasie za gotówkę, jesteś odpowiedzialny za spłatę miesięcznego kredytu hipotecznego. Niezależnie od tego, w jaki sposób kupiłeś prawo do korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie, jesteś również odpowiedzialny za opłacenie rocznej opłaty za utrzymanie; podatki od nieruchomości mogą być dodatkowe. Właściciele mają udział w korzystaniu i utrzymywaniu jednostek i wspólnych gruntów nieruchomości kurortu. Stowarzyszenie właścicieli domów zwykle zajmuje się zarządzaniem kurortem. Właściciele domów w timeshare wybierają i kontrolują wydatki, utrzymanie nieruchomości w ośrodku i wybór firmy zarządzającej kurortami.

 

„Prawo do użytkowania” Opcja przerwy wakacyjnej. W tej opcji deweloper jest właścicielem ośrodka, który składa się z lokatorskie lub jednostek. Każde mieszkanie lub jednostka jest podzielona na „przedziały” – tygodnie lub równowartość w punktach. Kupujesz prawo do korzystania z przerwy w ośrodku przez określoną liczbę lat – zwykle od 10 do 50 lat. Zainteresowanie, które posiadasz, jest prawnie uważane za własność osobistą. Określona jednostka, której używasz w ośrodku, może nie być taka sama każdego roku. Oprócz ceny za prawo do korzystania z przedziału, płacisz roczną opłatę za utrzymanie, która prawdopodobnie wzrośnie każdego roku.

 

W ramach opcji „prawo do używania” kilka planów może wpłynąć na zdolność korzystania z jednostki:

 

Naprawiono lub zmieniono czas. W opcji o ustalonym czasie kupujesz jednostkę do użytku w określonym tygodniu roku. W opcji czasu zmiennego używasz urządzenia w określonej porze roku, rezerwując czas, który chcesz wcześniej; Potwierdzenie jest zwykle dostarczane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Cząstkowe własności. Zamiast tygodniowego tygodnia, kupujesz dużą część czasu na wakacje, zazwyczaj do 26 tygodni.

Własność dwuletnia. Co dwa lata używasz jednostki wypoczynkowej.

Lockoff lub Lockout. Zajmujesz część jednostki i oferujesz pozostałą powierzchnię do wynajęcia lub wymiany. Jednostki te mają zwykle od dwóch do trzech sypialni i wanny.

Plany urlopowe oparte na punktach. Kupujesz określoną liczbę punktów i wymieniasz je na prawo do korzystania z przedziału w jednym lub więcej ośrodkach. W planie wakacyjnym opartym na punktach (nazywanym czasem klubem wakacyjnym) liczba punktów, których musisz użyć, zależy od długości pobytu, wielkości jednostki, lokalizacji ośrodka i czasu, w którym chcesz skorzystać. to.

 

Zanim kupisz timeshare

 

Przy obliczaniu całkowitego kosztu planu korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie lub urlopu należy uwzględnić spłaty i wydatki hipoteczne, takie jak koszty podróży, roczne opłaty za utrzymanie i podatki, koszty zamknięcia, prowizje maklerskie i opłaty finansowe. Opłaty za utrzymanie mogą rosnąć według stawek, które są równe lub przewyższające inflację, więc zapytaj, czy Twój plan ma limit opłat. Musisz uiścić opłaty i podatki, niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia.

 

Aby pomóc w ocenie zakupu, porównaj te koszty z kosztami wynajmu podobnych obiektów z podobnymi udogodnieniami w tym samym miejscu w tym samym okresie. Jeśli okaże się, że kupowanie planu korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie lub urlopu ma sens, zakupy porównawcze to kolejny krok.

 

Oceń lokalizację i jakość ośrodka, a także dostępność jednostek. Odwiedź obiekty i porozmawiaj z aktualnymi właścicielami umów timeshare lub wakacji na temat ich doświadczeń. Lokalni agenci nieruchomości również mogą być dobrym źródłem informacji. Sprawdź skargi dotyczące dewelopera i firmy zarządzającej kurortem u prokuratora generalnego i lokalnych urzędników ochrony konsumentów.

Przeanalizuj historię sprzedającego, programisty i firmy zarządzającej przed zakupem. Poproś o kopię bieżącego budżetu na konserwację nieruchomości. Zbadaj zasady dotyczące zarządzania, naprawy i wymiany mebli oraz harmonogramy obiecanych usług. Możesz także wyszukiwać online w sprawach skarg.

Uzyskaj dostęp do wszystkich obowiązków i korzyści wynikających z zakupu nieruchomości w oznaczonym czasie lub z planu wakacyjnego. Czy wszystko, co obiecuje sprzedawca, jest zapisane w umowie? Jeśli nie, odejdź od sprzedaży.

Nie działaj pod wpływem impulsu lub presji. Zachęty do zakupów mogą być oferowane podczas zwiedzania lub pobytu w ośrodku. Podczas gdy te bonusy mogą przedstawiać dobrą wartość, termin zakupu jest twoją decyzją. Masz prawo otrzymać wszystkie obietnice i oświadczenia na piśmie, a także oświadczenie o ofercie publicznej i inne stosowne dokumenty.

Przestudiuj dokumentację poza środowiskiem prezentacji i, jeśli to możliwe, poproś kogoś, kto zna się na umowach i nieruchomościach, o dokonaniu przeglądu przed podjęciem decyzji.

Uzyskaj nazwisko i numer telefonu osoby w firmie, która może odpowiedzieć na Twoje pytania – przed, w trakcie i po prezentacji sprzedaży oraz po zakupie.

Zapytaj o swoją zdolność do anulowania umowy, czasami określanej jako „prawo do odstąpienia od umowy”. Wiele państw – a może i twoja umowa – daje ci prawo do odstąpienia, ale czas, który musisz anulować, może być różny. Prawo stanowe lub umowa może również określać „okres odstąpienia od umowy” – czyli jak długo należy anulować umowę po podpisaniu dokumentów. Jeśli prawo odstąpienia lub okres odstąpienia od umowy nie są wymagane przez prawo, należy poprosić o uwzględnienie go w umowie.

Dodaj komentarz