Walka z robakami

Odrodzenie się pluskiew spowodowało, że creepy małe krwiopuszki wyjdą z stolarki. Niektórzy samozwańczy profesjonaliści i specjaliści od zwalczania szkodników próbują odgryźć twój portfel, sprzedając produkty, które twierdzą, że zapobiegają zarażeniom pluskiew. W rzeczywistości amerykańska agencja ochrony środowiska (EPA) – jedna z federalnych agencji odpowiedzialnych za zarządzanie problemem błędów łóżkowych – zgłasza wzrost liczby osób i firm, które nierealistyczne twierdzą o swoich zdolnościach do kontrolowania lub zwalczania szkodników.

Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumenta, nalega, aby zachować ostrożność podczas zakupów produktów i usług związanych z inwazją pluskwiaków, aby uniknąć wysysania suchego finansowo – i prawdopodobnie pogorszyć problem.
Podstawy pluskiew

Pluskwy są dobrymi autostopowiczami, jeżdżącymi do domów w bagażu, meblami, pościelą lub ubraniami. Wewnątrz szkodniki lubią ukrywać się w małych pęknięciach i szczelinach – za zagłówkiem łóżka, w szwach i kępkach materaca i wewnątrz sprężyny pudełka, wzdłuż pęknięć listwy i za tapetą. Obecność pluskiew nie ma nic wspólnego z czystością, chociaż bałagan może zapewnić dobre miejsca do ukrycia i utrudniać leczenie.

Pluskwy nie przenoszą chorób, ale ich ukąszenia mogą stać się zaczerwienione, swędzące ściągacze. Pluskwy zazwyczaj żywi się krwią co pięć do dziesięciu dni, ale mogą żyć przez rok lub dłużej bez jedzenia. Mogą również wytrzymać szeroki zakres temperatur od prawie zamrożenia do prawie 113 ° F.
Tell Tale Signs of Bed Bugs

Dorosłe pluskwy są owalne, bezskrzydłe i mają rdzawo-czerwony kolor. Mają płaskie ciała, czułki i małe oczy. Sprawdź te zdjęcia. Są widoczne gołym okiem, ale często ukrywają się w pęknięciach i szczelinach. Więc kiedy czyścisz, zmieniasz pościel lub podróżujesz, szukaj innych znaków, które mogą przedstawiać, takich jak:

ciemne plamy o tej wielkości: • na meblach, w tym materacach i sprężynach. Są to odchody pluskwiaków i mogą krwawić na tkaninie jak marker z filcu.
zardzewiałe lub czerwonawe plamy na prześcieradłach lub materacach spowodowane zgniataniem pluskiew.
pluskwiaki i skorupki jaj, które są małe (około 1mm) i białe.
live bed bug, chociaż istnieje wiele innych błędów, które mogą wyglądać bardzo podobnie do pluskiew. Ważne jest, aby uzyskać identyfikację eksperta.

Leczenie infestacji Bed Bug

Eksperci są zgodni: infestacje pluskwiaków są trudne do kontrolowania i żadne leczenie ani technika nie okazały się skuteczne we wszystkich przypadkach. Mimo to, pluskwy można kontrolować za pomocą kombinacji technik znanych jako zintegrowane zarządzanie szkodnikami (IPM) – podejście przyjazne dla środowiska, które obejmuje zapobieganie, monitorowanie i ograniczone stosowanie chemicznych pestycydów. W rzeczywistości, niektóre populacje pluskiew rozwinęły odporność na zwykłe pestycydy, powodując, że niektóre opryski są nieskuteczne. Alternatywne zabiegi obejmują ciepło i parę. Pościel, odzież i artykuły elektroniczne nigdy nie powinny być traktowane pestycydami, ale można je traktować ciepłem.
Zrób to sam

Jeśli próbujesz samodzielnie kontrolować błędy w łóżku za pomocą pestycydów, wybierz produkty, które są przeznaczone do tego celu. EPA ma narzędzie do wyszukiwania błędów w produktach, które może pomóc w wyborze produktu spełniającego Twoje potrzeby.

Przed użyciem pestycydów przeczytaj etykietę. Nigdy nie używaj pestycydów w pomieszczeniach, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Używanie niewłaściwego pestycydu lub niewłaściwe używanie go może spowodować, że ty, twoja rodzina i twoje zwierzęta będą chore. Może również sprawić, że Twój dom będzie niebezpieczny do życia. Nigdy nie rozpylaj pestycydów na materacach, sofach i innych meblach tapicerowanych lub w miejscach, w których przebywają dzieci lub zwierzęta domowe.

A co z używaniem bomby lub pułapki przeciwpożarowe? Wiele pluskiew jest odpornych na pestycydy stosowane w tych produktach. Ponadto produkty te nie osiągają pęknięć i szczelin, w których znajdują się pluskwy. Tak więc, podczas gdy eksperci zgadzają się, że bomby i zgnilizny mogą zabić pluskwy, zdecydowanie nie powinny być jedyną metodą kontroli, której używasz.
Zatrudnianie profesjonalisty

Jeśli wolisz zatrudnić eksperta, wykonaj to zadanie:

Upewnij się, że masz naprawdę pluskwy, a nie inne szkodniki.
Skorzystaj z pomocy profesjonalisty z doświadczeniem w zwalczaniu błędów w łóżkach. Kontrolowanie pluskiew jest inne niż kontrolowanie innych szkodników.
Zachowaj ostrożność przed tępicielami, którzy pojawiają się nieproszony i oferują bezpłatną inspekcję. Mogą stosować taktykę przestraszenia, aby zmusić cię do zezwolenia na natychmiastowe i kosztowne leczenie.
Postępuj z wykwalifikowaną i licencjonowaną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników. Zadzwoń do swojej agencji regulacyjnej zajmującej się zwalczaniem szkodników, aby uzyskać informacje o statusie firm zajmujących się zwalczaniem szkodników. W większości stanów agencją regulacyjną jest Państwowy Departament Rolnictwa. Możesz również sprawdzić firmy u swojego prokuratora generalnego, lokalnej agencji ochrony konsumentów lub wyszukiwarki internetowej.
Zapytaj znajomych i sąsiadów, aby polecili firmy zwalczające szkodniki, z którymi z powodzeniem stosowali błędy w łóżku i jak byli zadowoleni z usługi. Możesz to zrobić w trybie online za pośrednictwem tablicy ogłoszeń społeczności lub listserv sąsiedztwa.
Uzyskaj oferty od kilku firm. Zapytaj o ich szkolenie i ich podejście do kontroli pluskiew.
Uważaj na wybór firmy w oparciu o samą cenę. Kontrola jakości jest najważniejszym czynnikiem.
Przed podpisaniem umowy należy uzyskać szczegółowe informacje na temat zasięgu porażenia, proponowanego planu pracy oraz liczby wymaganych wizyt i przewidywanych w celu rozwiązania problemu. Renomowana firma sprawdzi Twoją nieruchomość przed kwotowaniem ceny lub rozpoczęciem stosowania pestycydów. Firma powinna również dostarczyć Państwu pisemne sprawozdanie z inspekcji oraz plan przygotowania do leczenia i zapobiegania dalszym inwazjom.
Dowiedz się, czy firma zajmująca się zwalczaniem szkodników ma ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, aby pokryć wszelkie szkody, które wystąpią w Twoim domu lub umeblowaniu podczas leczenia.
Jeśli otrzymasz pisemną „gwarancję”, poszukaj, co obejmuje, jak długo to trwa, co musisz zrobić, aby zachować ją w życie, oraz co jest wymagane do ciągłej kontroli, zapobiegania i zarządzania.
Przeczytaj Podręcznik Obywatelski Agencji Ochrony przed Zwalczaniem Szkodników i Bezpieczeństwo Pestycydów, który zawiera więcej wskazówek, jak wybrać firmę zwalczającą szkodniki.

Zapobieganie infestacji Bed Bug

Najlepszym sposobem kontrolowania pluskiew jest uniemożliwienie im wejścia do domu. Oto jak:

Sprawdź meble używane, łóżka i kanapy pod kątem oznak porażenia owadów przed ich sprowadzeniem do domu.
Umieścić materace i sprężyny skrzynkowe w okładkach oznaczonych jako „oceniane alergenami”, „dla roztoczy kurzu” lub „dla pluskiew”. Okresowo sprawdzaj, czy nie ma pęknięć lub otworów, i zaklej je taśmą.
Zredukuj bałagan w domu, aby zmniejszyć liczbę ukrytych błędów w łóżku.
Napraw pęknięcia w tynku, napraw lub usuń luźną tapetę i dokręć osłony przełączników świateł.
Nałóż uszczelkę, aby uszczelnić szczeliny i połączenia w listwach podłogowych i szczelinach na półkach lub szafkach.

Podczas podróży:

Używaj bagażników do przechowywania walizek podczas pakowania i rozpakowywania, zamiast ustawiać bagaż na łóżku lub podłodze.
Przed pójściem do łóżka sprawdź materac i zagłówek.
Po powrocie do domu rozpakuj bezpośrednio do pralki. Umyć wszystkie przedmioty przedstawiające plamy na łóżku i wysuszyć na najwyższym ustawieniu przez co najmniej 20 minut. Ciepło z suszarki zabija robale.
Sprawdź, a następnie odkurz bagaż. Opróżnij próżnię lub zamknij i wyrzuć jej torbę poza domem po każdym użyciu.

Dodaj komentarz