Ustanowienie zadłużenia karty kredytowej #1

Jeśli wyczerpałeś swoje karty kredytowe i masz coraz większe zadłużenie, prawdopodobnie jesteś przytłoczony. Jak zamierzasz spłacić dług? Teraz wyobraź sobie, że słyszysz o firmie, która obiecuje zmniejszyć, a nawet wymazać swój dług za grosze za dolara. Brzmi jak odpowiedź na twoje problemy, prawda?

 

Federalna Komisja Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, mówi, że zwalnia i zastanawia się, w jaki sposób można wydostać się z czerwonego bez wydawania dużej ilości zieleni.

Spółki rozliczeniowe

 

Programy rozrachunku zadłużenia są zwykle oferowane przez firmy nastawione na zysk i angażują firmę w negocjacje z wierzycielami, aby umożliwić ci spłatę „rozrachunku” w celu rozwiązania Twojego zadłużenia. Ugoda jest kolejnym słowem określającym kwotę ryczałtową, która jest mniejsza od pełnej kwoty, którą jesteś winien. Aby dokonać tej płatności ryczałtowej, program prosi o odłożenie określonej kwoty pieniędzy co miesiąc na oszczędności. Spółki rozliczające zadłużenie zwykle prosiją o przeniesienie tej kwoty co miesiąc na konto typu escrow, aby zgromadzić wystarczającą ilość oszczędności, aby spłacić osiąganą ostatecznie. Ponadto programy te często zachęcają lub instruują klientów do zaprzestania dokonywania miesięcznych płatności na rzecz swoich wierzycieli.

Uregulowanie zadłużenia wiąże się z ryzykiem

 

Chociaż firma zajmująca się spłatą zadłużenia może być w stanie uregulować jeden lub więcej swoich długów, rozważ ryzyko związane z tymi programami przed rejestracją:

 

1. Programy te często wymagają deponowania pieniędzy na specjalnym koncie oszczędnościowym przez 36 miesięcy lub dłużej, zanim wszystkie twoje długi zostaną uregulowane. Wiele osób ma problemy z robieniem tych płatności wystarczająco długo, aby uzyskać wszystkie (lub nawet niektóre) z ich długów uregulowane. W rezultacie zrzucają programy. Zanim zarejestrujesz się w programie rozrachunku zadłużenia, dokładnie sprawdź budżet, aby mieć pewność, że jesteś w stanie odłożyć wymagane miesięczne kwoty na cały okres trwania programu.

 

2. Twoi wierzyciele nie mają obowiązku wyrażenia zgody na wynegocjowanie kwoty należnej od Ciebie. Jest więc szansa, że ​​twoja firma zajmująca się spłatą zadłużenia nie będzie w stanie uregulować niektórych twoich długów – nawet jeśli odłożysz miesięczne kwoty wymagane przez program. Spółki zajmujące się spłatą zadłużenia często próbują najpierw negocjować mniejsze zadłużenie, zwiększając odsetki i opłaty od dużych długów.

 

3. Ponieważ programy rozrachunku zadłużenia często zadają – lub zachęcają – do zaprzestania wysyłania płatności bezpośrednio do wierzycieli, mogą mieć negatywny wpływ na twój raport kredytowy i inne konsekwencje. Na przykład, twoje długi mogą nadal narastać z opłatami i karami, które mogą cię dodatkowo wepchnąć. Możesz również uzyskać połączenia od swoich wierzycieli lub komorników żądających spłaty. Możesz nawet zostać pozwany o spłatę. W niektórych przypadkach, gdy wierzyciele wygrywają proces sądowy, mają prawo do upominania swoich zarobków lub ustanowienia zastawu w domu.

Uważaj na oszustwa dotyczące zadłużenia

 

Niektóre firmy oferujące programy rozrachunku zadłużenia mogą angażować się w oszustwa i nie wywiązywać się ze złożonych obietnic – na przykład obietnic lub „gwarancji” w celu uregulowania wszystkich długów Twojej karty kredytowej, powiedzmy, od 30 do 60 procent kwoty, którą jesteś winien. Inne firmy mogą próbować pobierać od ciebie własne opłaty, zanim uregulują którekolwiek z twoich długów – praktyka zakazana na podstawie Telemarketingu Sprzedaży (TSR) FTC dla firm zaangażowanych w telemarketing tych usług. Niektórym nie udaje się wyjaśnić ryzyka związanego z ich programami: na przykład, że wielu (lub większość) konsumentów rezygnuje bez uregulowania swoich długów, że raporty kredytowe konsumentów mogą ucierpieć, lub że komornicy mogą nadal do ciebie dzwonić.

 

Unikaj prowadzenia interesów z jakąkolwiek firmą, która obiecuje uregulować twój dług, jeśli firma:

 

pobiera opłaty, zanim ureguluje swoje długi

nagabuje „nowy rządowy program”, aby ratować osobiste zadłużenie karty kredytowej

gwarantuje, że twój niezabezpieczony dług zniknie

mówi, aby przestać komunikować się ze swoimi wierzycielami, ale nie wyjaśnia poważnych konsekwencji

mówi, że może zatrzymać wszystkie wywołania windykacyjne i procesy sądowe

gwarantuje, że twoje niezabezpieczone długi mogą zostać spłacone za pensy za dolara

 

Badanie firm zajmujących się rozliczaniem wierzytelności

 

Zanim przystąpisz do programu rozrachunku zadłużenia, odrób swoją pracę domową. Podejmujesz ważną decyzję, która wiąże się z wydatkowaniem dużych sum pieniędzy – pieniędzy, które mogą pójść w kierunku spłaty twojego zadłużenia. Sprawdź firmę razem ze swoim prokuratorem generalnym i lokalną agencją ochrony konsumenta. Mogą Ci powiedzieć, czy są jakieś skargi dotyczące firmy, z którą chcesz współpracować. Zapytaj swojego prokuratora generalnego, czy firma musi mieć licencję na pracę w twoim stanie, a jeśli tak, to czy jest.

 

Wprowadź nazwę firmy z napisem „reklamacje” w wyszukiwarce. Przeczytaj, co inni powiedzieli o firmach, które rozważasz, w tym o wszelkich procesach sądowych ze stanowymi lub federalnymi organami nadzoru, dotyczących angażowania się w oszukańcze lub nieuczciwe praktyki.

Opłaty

 

Jeśli prowadzisz interesy z firmą zajmującą się spłatą zadłużenia, być może będziesz musiał przelać pieniądze na dedykowane konto bankowe, które będzie zarządzane przez niezależną stronę trzecią. Fundusze są twoje i masz prawo do naliczonych odsetek. Administrator konta może obciążyć Cię rozsądną opłatą za utrzymanie konta i jest odpowiedzialny za transfer środków z twojego konta, aby spłacić twoich wierzycieli i firmę rozrachunkową przy rozliczeniach.

 

Firma może obciążyć Cię tylko częścią pełnej opłaty za każdy zadłużony dług. Załóżmy na przykład, że jesteś winien pieniądze pięciu wierzycielom. Firma pomyślnie negocjuje ugodę z jednym z twoich wierzycieli. Firma może pobierać od Ciebie tylko część pełnej opłaty, ponieważ nadal musi pomyślnie negocjować z czterema innymi wierzycielami. Za każdym razem, gdy firma zajmująca się spłatą zadłużenia pomyślnie ureguluje zadłużenie u jednego z twoich wierzycieli, firma może obciążyć cię kolejną częścią pełnej opłaty. Jeśli opłaty firmy są oparte na procencie kwoty, którą oszczędzasz w ramach rozliczenia, musisz podać zarówno procent, jaki on obciąża, jak i szacowaną kwotę w dolarach, którą reprezentuje. Można to nazwać opłatą „przypadkową”.

Dodaj komentarz