Renty rodzinne

Weterani i ich rodziny są celem dla nieuczciwych doradców, którzy twierdzą, że oferują bezpłatną pomoc przy formalnościach związanych z roszczeniami emerytalnymi. Program obejmuje prawników, planistów finansowych i agentów ubezpieczeniowych, którzy starają się przekonać weteranów powyżej 65 roku życia, aby podejmowali decyzje dotyczące emerytur bez podawania całej prawdy o długoterminowych konsekwencjach.

Zwłaszcza ci pozbawieni skrupułów brokerzy próbują przekonać weteranów, aby przenieśli swoje aktywa do funduszu powierniczego lub zainwestowali w produkty ubezpieczeniowe, aby mogli kwalifikować się do otrzymania pomocy na pomoc i asystę. Nie ujawniają jednak, że transakcje te mogą oznaczać, że weteran traci uprawnienia do korzystania z usług Medicaid lub przestaje korzystać z ich pieniędzy przez długi czas. Dodając zniewagę do obrażeń, doradcy pobierają opłaty za usługi w wysokości od setek do tysięcy dolarów.

Twoja najlepsza obrona przeciwko komuś, kto chce zdobyć twoją emeryturę, aby uzyskać lepszą ofertę? Firma „nie, dziękuję”.

Sporne porady
Reguły w skrócie
Ubieganie się o świadczenia A & A
Poruszanie się po procesie
Składanie skargi

Sporne porady

Jeśli jesteś weteranem w wieku powyżej 65 lat, możesz zwrócić się do osób o przekonujących dodatkach, które pomogą Ci ubiegać się o dodatkowe świadczenia emerytalne. Niezależnie od tego, czy jest to reklama lub witryna, oferta zazwyczaj obejmuje bezpłatne seminarium i twierdzi, że:

„Pokażemy ci – za darmo, jak zakwalifikować się do świadczeń i pozostać w domu”.

„Gwarantujemy, że dostaniesz swoją emeryturę z pomocy i obecności.”

„Jako weteran masz prawo do tych świadczeń.”

Osoby stojące za tymi miejscami, które mogą twierdzić, że są rzecznikami weteranów, pojawiają się również w ośrodkach pomocy, ośrodkach seniorów lub innych miejscach w twojej społeczności, aby pomóc Ci złożyć wniosek o świadczenia A & A do Departamentu Spraw Weteranów (VA) . Ale często są to pozbawieni skrupułów prawnicy, planiści finansowi lub agenci ubezpieczeniowi, którzy wynajmują jedynie miejsce na lunch lub przekąski, a także na sprzedaż swoich produktów i usług. Ci tak zwani doradcy mogą twierdzić, że są weteranami, aby zdobyć zaufanie i odwołują się do twoich emocji, aby wywołać niepokój i obawy o twoją przyszłość. Z reguły pomijają ważne szczegóły; prawda jest taka, że ​​jeśli zastosujesz się do ich zaleceń, prawdopodobnie skończysz bez dodatkowych świadczeń emerytalnych, które obiecują, zdyskwalifikowanych z innych świadczeń rządowych i utkniesz w inwestycji finansowej, która nie leży w najlepszym interesie twojej lub twojej rodziny na dłuższą metę .

Oferty prawie zawsze obejmują rozszerzoną emeryturę z pomocą i frekwencją (zwaną także A & A), która uzupełnia emeryturę wojskową, ale jest dostępna tylko w ograniczonych okolicznościach. Kwalifikacje do A & A są konkretne i ścisłe: musisz mieć ukończone 65 lat; być uprawnionym do emerytury wojskowej; spaść poniżej progu dochodu; i potrzebują pomocy w codziennych czynnościach życiowych (kąpanie się, karmienie, ubieranie i toalety), być niezdolnymi fizycznie lub psychicznie, mieć poważnie ograniczony wzrok lub być ograniczeni do łóżka lub do domu opieki. A & A nigdy nie jest przyznawana automatycznie weteranom w określonym wieku lub niepełnosprawnym.
Reguły w skrócie

Tak zwani doradcy oferują pomoc w wypełnieniu dokumentacji, aby złożyć wniosek o świadczenia. Jeśli Twoje aktywa przekraczają wymagany próg, ich celem jest przekonanie Cię do restrukturyzacji finansów, abyś mógł zakwalifikować się do A & A. W ten sposób zarabiają pieniądze: sprzedając ci rentę lub budując zaufanie. Na przykład im więcej pieniędzy wpiszesz w określone produkty ubezpieczeniowe, tym więcej pieniędzy otrzyma doradca ubezpieczeniowy.

Oto, co musisz wiedzieć:

Przenoszenie aktywów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest nielegalne przenoszenie majątku na członków rodziny lub na zaufanie, które sprawia, że ​​stajesz się potrzebującym i kwalifikujesz się do świadczeń A & A. Ale przeniesienie aktywów może mieć poważne konsekwencje: może zdyskwalifikować cię za korzyści płynące z A & A, a nie kwalifikować cię. Jeśli zostaniesz zdyskwalifikowany, będziesz zobowiązany do zwrotu wszelkich wypłaconych Ci świadczeń A & A. Ponadto, świadczenia A & A mogą nie wystarczyć na sfinansowanie wydatków na opiekę długoterminową, a także może wystąpić o Medicaid, rządowy program dla osób, których nie stać na opiekę medyczną. Ale Medicaid ma 60-miesięczny okres obserwacji: Jeśli przeniosłeś znaczne aktywa o wartości niższej niż rynkowa w ciągu ostatnich pięciu lat, możesz nie być uprawniony do korzystania z usług Medicaid.

Renty. Jeśli kupujesz rentę, płacisz premię, a następnie otrzymujesz regularne płatności w czasie od firmy ubezpieczeniowej. Ludzie często wykorzystują renty do zapewnienia stałego strumienia dochodów. Ale w zależności od renty, jeśli potrzebujesz pieniędzy wcześniej i musisz je wypłacić, być może będziesz musiał zapłacić bardzo wysokie opłaty. Renty nie są odpowiednie dla wszystkich: ich przydatność zależy od wieku, potrzeb i konkretnej sytuacji. Aby uzyskać więcej informacji o podejmowaniu decyzji, czy renta jest odpowiednia dla Ciebie, odwiedź National Association of Insurance Commissioners.

Ubieganie się o A & A

Aby ubiegać się o świadczenia A & A, odwiedź portal świadczeń online VA lub napisz do regionalnego biura VA, w którym złożyłeś wniosek o emeryturę wojskową. Formularze i opłaty nie są naliczane. Dowiedz się więcej o pomocy i asystowaniu lub korzyściach z domu lub zadzwoń pod numer 1-800-827-1000.

VA akredytuje trzy typy profesjonalistów, którzy pomogą Ci wypełnić i złożyć wniosek o emeryturę:

przedstawiciele Veterans Service Organisations uznanych przez VA
niezależni agenci reklamacji
prywatni prawnicy

Akredytacja oznacza, że ​​usługodawca jest przeszkolony w zakresie wypełniania dokumentacji i roszczeń oraz nie może pobierać opłat za wypełnianie i przesyłanie formularzy. VA analizuje swoje procedury określania, które organizacje usług weteranów rozpoznają. Aby uzyskać pomoc od akredytowanego doradcy, przeszukaj listę VA. Bezpłatna pomoc w poruszaniu się po opcjach może być dostępna w biurach państwowych komisariatów i urzędzie nadzoru państwa.
Poruszanie się po procesie

Można ubiegać się o świadczenia kombatanckie. Jeśli wypełniasz aplikację samodzielnie, nie płać za formularze. Jeśli ktoś Ci pomaga, wiedz, że osoby akredytowane przez VA nie mogą pobierać opłat za pomoc w wypełnieniu i przesłaniu dokumentów VA.
Sprawdź akredytację i licencję. Potwierdź, że osoba pomagająca ci jest akredytowana przez VA. Oznacza to, że zostali przeszkoleni, aby pomóc w wypełnianiu i zgłaszaniu roszczeń do VA; nie oznacza to, że VA popiera produkty danej osoby, porady lub etykę. Sprawdź status licencyjny i zawodowy osoby pomagającej:
W przypadku agentów ubezpieczeniowych: Jeśli rozważasz zakupienie renty, skontaktuj się z organem nadzoru państwa, aby potwierdzić, że sprzedawca jest licencjonowany.
W przypadku prawników: sprawdź w swoim stanowym Stowarzyszeniu Adwokackim, czy prawnik jest licencjonowany w twoim stanie i czy istnieją etyczne skargi do akt.
Dla planistów finansowych: każdy może się nazywać planistą finansowym, ale osoba korzystająca z certyfikowanego specjalisty ds. Planowania finansowego musi spełniać określone standardy zawodowe i etyczne określone przez Radę Certyfikowanych Planistów Finansowych. Ustal, czy doradca jest certyfikowany i czy zostały podjęte jakieś działania dyscyplinarne lub czy są one w aktach. Krajowe Stowarzyszenie Doradców Finansowych może podać listę planistów, którzy płacą bezpośrednio (opłata za usługę), a nie prowizję od zakupów.

Wiesz, co jest w nazwie. Słowa „weterani” lub „rodziny wojskowe” w nazwie organizacji niekoniecznie oznaczają, że grupa reprezentuje najlepsze interesy weteranów lub ich rodzin. Niektórzy tak zwani doradcy są nieuczciwi i wprowadzają w błąd weteranów i ich rodziny, którzy uważają, że są zwolennikami weteranów reprezentujących organizację non-profit lub że są wspierani przez VA.
Dobrze jest reagować szybkim nie – lub zabierając dużo czasu, aby uzyskać tak. Sprawdź organizację, zanim w jakikolwiek sposób przekażesz jej pieniądze lub wykonasz z nią współpracę. Niektórzy nieuczciwi doradcy używają nazw, pieczęci i logotypów, które wyglądają lub brzmią jak te szanowanych, legalnych organizacji. Możesz zauważyć niewielką różnicę w nazwie organizacji od tej, z którą masz do czynienia: to twój sygnał, aby zadzwonić do znanej organizacji, która jest uprawniona i zadać jej wiele pytań.
Rozważ jakąkolwiek presję, aby działać szybko, jako twój sygnał do odmowy. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w prezentacji dotyczącej świadczeń kombatanckich, nie wydawaj pieniędzy, dopóki nie będziesz miał czasu pomyśleć o opcjach i rozgryź tyle potencjalnych scenariuszy, ile możesz sobie wyobrazić. Jeśli sprzedawca podaje ci niejasne lub wymijające odpowiedzi, odejdź. To nie jest osoba, której chcesz zaufać swoimi pieniędzmi, swoimi korzyściami lub swoją przyszłością.
Możesz zdecydować, jak wydać swoje pieniądze. Przeczytaj uważnie wszystkie dokumenty i umowę. Zapoznaj się z wszystkimi warunkami, warunkami i konsekwencjami tego, o co Cię proszono. Zdobądź wszystko, o czym mówisz na piśmie. Jeśli coś nie jest dla ciebie jasne, poproś o wyjaśnienie na piśmie. Nie spiesz się, aby przejrzeć i rozważyć wszystkie opcje, w tym nic nie robić. Porozmawiaj o możliwościach z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny. Na przykład, zanim umowa o dożywocie będzie ostateczna, otrzymasz okres „bezpłatnego spojrzenia”. Czas trwania tego okresu zależy od prawa stanowego. To Twoja szansa, aby zdecydować, że nie chcesz renty, zwrócić kontraktu i odzyskać swoich pieniędzy.
Gwarancje, gwarancje: Nie ma żadnych. Jeśli doradca gwarantuje lub obiecuje, że może pomóc Ci uzyskać korzyści z A & A, zapomnij o tym. Nikt nie może obiecać, że VA przyniesie ci korzyść – nawet ktoś, kto twierdzi, że jest VA zatwierdzony lub akredytowany. Tylko VA może to zrobić.

Dodaj komentarz