Rent-to-Own: kosztowna wygoda

Brak zaliczki! Bez kontroli kredytowej!

Przystępne tygodniowe lub miesięczne płatności! Dostawa już dziś!

Jeśli potrzebujesz mebli, urządzeń, elektroniki użytkowej lub opon i kół, ale nie masz gotówki ani kredytu, aby je kupić, możesz pomyśleć, że twój własny sklep to Twoja ostatnia szansa. Te firmy zbierają tygodniowe lub miesięczne płatności, a jeśli dokonasz wszystkich swoich płatności, będziesz właścicielem przedmiotu po zakończeniu umowy. Typowa umowa może obowiązywać przez 12, 18 lub 24 miesiące. Im dłuższy kontrakt, tym więcej płacisz. Co więcej, kupując na własny koszt, możesz zapłacić podwójną lub potrójną kwotę, którą zapłacisz za przedmiot gotówką, na miejscu lub na raty.

Jak działają plany typu „do wynajęcia”
Dodatkowe opłaty
Przykłady na świecie rzeczywistym
Pytania do zadania
Możliwe alternatywy
Czy wynajem na własność jest zawsze dobrym pomysłem?

Jak działają plany typu „do wynajęcia”

Zawierasz samodzielnie odnawiający się tygodniowy lub miesięczny kontrakt na wypożyczony towar i nie jesteś zobowiązany do kontynuowania płatności poza bieżący tydzień lub miesiąc. Umowa daje możliwość zakupu towarów poprzez kontynuowanie płacenia czynszu za określony okres lub wcześniejszą spłatę części pozostałych płatności czynszu.

Towar jest zazwyczaj dostarczany w ciągu 24 godzin. Podczas dokonywania płatności wypożyczalnia naprawia lub wymienia produkt, jeśli ulegnie on uszkodzeniu. W przypadku niektórych umów obowiązują określone opłaty za te usługi.

Jesteś zobowiązany do zapłaty tylko za każdą czynszową należność, która jest należna, i możesz zakończyć umowę, zwracając towar do sklepu. To może brzmieć wygodnie, ale ma bardzo wysoką cenę. Jeśli nie dokonasz jednej lub więcej tygodniowych lub miesięcznych płatności, towar może zostać przejęty. Możesz jednak odzyskać swoją umowę i historię płatności i odzyskać nieruchomość, jeśli nadrobisz zaległe płatności i należne kwoty. Jeśli nie możesz dokonać zaległych płatności i należnych kwot, ryzykujesz utratą wszystkich pieniędzy zapłaconych w zamian za umowę najmu.

Niektóre sklepy z własnym dojazdem mają takie same opcje gotówki, na przykład do sześciu miesięcy. W tym czasie nie płacisz za wynajem, jeśli zapłacisz całą „cenę gotówkową”. Ostrzegamy jednak, że „cena gotówkowa” w sklepach z własnym dojazdem może być znacznie wyższa niż u innych sprzedawców detalicznych.

Niektórzy detaliści dodali do swoich sklepów sekcje „do wynajęcia”. Plany mogą mieć własne wymagania dotyczące opłat i warunków spłaty. Zawsze najlepiej przeczytać pełną umowę przed podpisaniem – ktokolwiek oferuje plan – abyś zrozumiał, czego się spodziewasz.

Większość transakcji z czynszami własnymi nie jest regulowana przez federalne przepisy dotyczące pożyczek i leasingu, które określają ujawnienia i niektóre zabezpieczenia konsumenckie, chociaż niektóre plany zakupu leasingu mogą być objęte umową w zależności od umowy. Podczas gdy większość stanów posiada przepisy regulujące transakcje typu „dzierżawa do własnych”, zabezpieczenia różnią się. Skontaktuj się ze swoim prokuratorem generalnym, aby uzyskać więcej informacji.
Dodatkowe opłaty

Umowa z własnym sklepem może zawierać opłaty oprócz tygodniowej lub miesięcznej opłaty za czynsz.

Opłaty za przetwarzanie
Opłaty za dostawę i odbiór
Opłaty instalacyjne / instalacyjne
Opłaty za pobranie w domu, które są pobierane, gdy pracownik sklepu przychodzi do domu w celu pobrania płatności
Podatek od sprzedaży
Nadmierne opłaty za szkody
Opłaty za przywrócenie, które są naliczane, gdy płatność jest spóźniona lub nieodebrana i chcesz kontynuować wypożyczanie
Opłaty za opóźnione płatności.

Przykłady na świecie rzeczywistym

Oto kilka przykładów pokazujących, jak kosztowny może być czynsz własny.

Chcesz 32-calowy telewizor. W Jake’s Rent-2-Own masz 78 tygodniowych (18 miesięcy) płatności w wysokości 8,50 USD za sztukę, plus jedną dodatkową opłatę w wysokości 37 USD za łączną kwotę 700 USD. W tradycyjnym sklepie na ulicy można go kupić za 250 USD. To jest oszczędność 450 USD – może więcej, jeśli kupisz telewizor.

Jeśli możesz zaoszczędzić 8,50 USD tygodniowo przez około 30 tygodni, będziesz mieć wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić telewizor w tradycyjnym sklepie. Innymi słowy, posiadanie tego samego produktu zajmie Ci tylko siedem miesięcy, aby uzyskać półtora roku dzięki własnemu nabytkowi. Co więcej, dostaniesz nowy telewizor w tradycyjnym sklepie; Możliwe, że model do wynajęcia ma kilka lat i został wynajęty innym osobom przed tobą.

Komputer przenośny o wartości 612 USD może oferować 38,99 USD tygodniowo przez 48 tygodni, łącznie 1872 USD, z wyłączeniem podatku od sprzedaży i innych opłat. To tak samo, jak kupowanie laptopa według sugerowanej przez producenta ceny detalicznej i finansowanie go przy oprocentowaniu przekraczającym 300%.

Stół do jadalni i cztery krzesła sprzedawane są za 523,75 $. Jeśli miałbyś zapłacić 83,13 £ miesięcznie na podstawie

12-miesięczny czynsz z własnego planu, całkowity koszt wyniósłby 977,56 USD. Jeśli chcesz kupić zestaw obiadowy od tradycyjnego sprzedawcy przy użyciu karty kredytowej o wysokim oprocentowaniu i zapłacić 83,13 $ każdego miesiąca, zestaw zostanie spłacony w ciągu siedmiu miesięcy, łącznie w wysokości 575,11 $ (w tym 51,36 $ w odsetkach). To różnica 422,45 $.
Pytania do zadania

Ważne jest, aby zrozumieć warunki umowy. Zadawaj mnóstwo pytań i upewnij się, że odpowiedzi są zgodne z pisemną umową.

Ile wynoszą moje płatności?
Kiedy są one należne?
Jakie inne opłaty są naliczane i jakie będą moje opłaty za te opłaty?
Jaki jest całkowity koszt dolara do posiadania przedmiotu?
Kiedy mam przedmiot?
Czy towar jest nowy czy używany?
Czy mogę spłacić przedmiot wcześniej, aby zaoszczędzić pieniądze? A może kara?
Czy jestem odpowiedzialny za utratę lub uszkodzenie przedmiotu?
Kto płaci za naprawę, jeśli przedmiot się zepsuje?
Czy istnieje okres karencji w przypadku opóźnionych płatności?
Co się stanie, jeśli nie otrzymam płatności?
Jeśli brakuje mi płatności lub jestem spóźniony, a nieruchomość zostanie zwrócona lub przejęta, jak długo będę musiał przywrócić moje płatności i umowę? Ile i jakie rodzaje opłat muszę zapłacić, oprócz płatności wszystkich zaległych płatności?

Możliwe alternatywy

Jeśli chodzi o kupowanie przedmiotów do domu lub samochodu, możesz mieć więcej opcji niż sobie uświadomisz. Oto kilka możliwości.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do finansowania detalisty. Wiele sklepów oferuje okres braku płatności, na przykład brak płatności przez 90 dni. To może dać ci dodatkowy czas na dokonanie płatności. Niektóre sklepy oferują 0% finansowania na określony czas, powiedzmy 6 miesięcy. Ale w obu ofertach naliczane są odsetki. W przypadku ofert bezzwrotnych zazwyczaj trzeba zapłacić odsetki. W przypadku ofert finansowania 0% można uniknąć odsetek, jeśli dokonujesz miesięcznych płatności, które spłacą przedmiot przed końcem okresu 0%. Jeśli spóźnisz się z płatnością lub nie możesz spłacić przedmiotu przed upływem okresu 0%, będziesz obciążony odsetkami od daty zakupu. Pamiętaj, aby co tydzień przeznaczać pewną kwotę na swoje płatności.
Rozważ ulotkę. Korzystając z opcji layaway, zwykle składasz depozyt – zazwyczaj procent ceny zakupu – i płacisz w czasie; sprzedawca przechowuje towar w rezerwie. Przejmujesz własność towaru tylko wtedy, gdy zapłaciłeś za przedmiot w całości. Towary mogą być przechowywane w sklepie lub poza nim, więc może minąć krótki okres między końcową płatnością a faktycznym otrzymaniem przedmiotu.
Uruchom dedykowane konto oszczędnościowe. Weź taką samą kwotę, jaką zapłaciłbyś firmie wynajmującej co tydzień lub miesiąc i przelej te pieniądze na konto oszczędnościowe. Wcześniej będziesz posiadać przedmiot wcześniej, zapłacisz znacznie mniej, a może zyskasz trochę zainteresowania.
Kup odnowione lub odnowione przedmioty. Mają bardzo obniżoną cenę.
Kupuj z drugiej ręki. Sprawdź listy online, ogłoszenia, sprzedaż stoczni, aukcje, sklepy wysyłkowe lub sklepy z używanymi rzeczami.
Sprawdź, czy twój związek kredytowy lub bank oferuje pożyczki osobiste. Jeśli możesz go zdobyć, może to być tańsze niż wynajęcie lub użycie karty kredytowej.
Zapłać kartą kredytową, jeśli możesz. Nawet płacenie wysokiej stopy procentowej na karcie kredytowej będzie prawdopodobnie tańsze niż wynajem mebli lub elektroniki. Po prostu spłać jak najszybciej. Jeżeli miesięczne opłaty za wynajem zostały wyrażone jako roczna stopa oprocentowania (APR), mogą one wynosić od około 100% do 350%. Karty kredytowe zazwyczaj nie są najlepsze w 24%, jeśli dokonasz terminowych płatności na koncie.

Czy wynajem na własność jest zawsze dobrym pomysłem?

Rent-to-own może działać, jeśli masz krótkoterminową potrzebę lub chcesz wypróbować produkt przed jego zakupem. Na przykład Twoja myjnia przełamuje dzień przed wizytą krewnych i potrzebujesz czasu na badania nad sprzedażą. A może potrzebujesz krótkoterminowych mebli do tymczasowego zamieszkania, albo twoje dzieci potrzebują instrumentów muzycznych na zajęcia w szkole.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z planu wynajmu, upewnij się, że możesz sobie pozwolić na miesięczne płatności i dokonać płatności na czas, aby nie stracić produktu i pieniędzy, które już zapłaciłeś.

Dodaj komentarz