Praca w domu #2

Jak się dowiedzieć, czy to oszustwo

 

Obietnice dużego dochodu pracującego w domu, szczególnie gdy „okazja” wiąże się z opłatą wstępną lub przekazaniem danych karty kredytowej, powinna wzbudzić podejrzenia. Nie ma znaczenia, czy reklama wyświetla się w zaufanej gazecie lub witrynie, czy też ludzie, z którymi rozmawiasz przez telefon, brzmią legalnie. Nadal może to być oszustwo.

 

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty pracy w domu, odrób swoją pracę domową. Zasada możliwości biznesowych FTC zapewnia zabezpieczenia, dzięki którym uzyskasz informacje potrzebne do stwierdzenia, czy możliwość pracy w domu jest ryzykownym przedsięwzięciem. Zgodnie z regułą sprzedający muszą dostarczyć jednostronicowy dokument ujawniający, który zawiera kluczowe informacje o tej możliwości. Wykorzystaj informacje zawarte w dokumencie ujawnienia, aby sprawdzić fakt, co sprzedawca Ci powiedział. Oprócz przeglądu dokumentu ujawnienia, oto kilka pytań, które należy zadać:

 

Jakie zadania będę musiał wykonać? Czy są w to zaangażowane jakieś inne kroki?

Czy otrzymam wynagrodzenie, czy też otrzymam prowizję?

Na jakiej podstawie roszczenia dotyczące moich prawdopodobnych zarobków? Czy badasz wszystkich, którzy kupili program? Jakie dokumenty możesz mi pokazać, aby udowodnić, że twoje roszczenia są prawdziwe, zanim dam ci pieniądze? Uwaga: jeśli sprzedający zgłasza roszczenie dotyczące tego, ile pieniędzy może zarobić osoba, sprzedający musi również podać oświadczenie o zarobkach zawierające więcej szczegółów.

Kto mi zapłacił?

Kiedy otrzymam pierwszą wypłatę?

Jaki jest całkowity koszt tego programu „praca w domu”, w tym dostaw, sprzętu i opłat członkowskich? Co dostanę za moje pieniądze?

 

Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w ustaleniu, czy program „praca w domu” jest zgodny z prawem, a jeśli tak, to czy jest odpowiedni dla ciebie.

Sprawdź je

 

Warto badać doświadczenia innych osób. Spróbuj wpisać nazwę firmy lub promotora z napisem „reklamacja”, „opinie” lub „oszustwo” w wyszukiwarce. Przeczytaj, co inni mają do powiedzenia. W końcu to twoje pieniądze na linii.

 

Możesz również spróbować skontaktować się z firmą z lokalną agencją ochrony konsumenta, swoim prokuratorem generalnym lub Biurem Better Business Bureau – nie tylko tam, gdzie firma się znajduje, ale także gdzie mieszkasz. Organizacje te mogą powiedzieć, czy otrzymały skargi dotyczące konkretnego programu pracy w domu. Ale pamiętaj: tylko dlatego, że nie ma skarg, nie oznacza to, że firma jest uprawniona. Nieuczciwe firmy czasami rozpatrują skargi i zmieniają nazwiska lub poruszają się, aby uniknąć wykrycia.

Zgłoś oszustwo

 

Jeśli poświęciłeś pieniądze i czas na program „praca w domu”, a teraz uważasz, że nie jest to uzasadnione, skontaktuj się z firmą i poproś o zwrot pieniędzy. Poinformuj przedstawicieli firmy, że zamierzasz powiadomić funkcjonariuszy organów ścigania o swoich doświadczeniach.

 

Jeśli telemarketer zadzwoni do ciebie z szansą na zarobienie dodatkowych pieniędzy przez odsprzedanie ubrań, torebek lub perfum od drzwi, może się wydawać, że jest to idealne miejsce pracy w domu. Dla oszustów jest to świetny sposób na wykradzenie pieniędzy poprzez oszustwo, które jest klasyczną grą przynęty i przełącznika.

 

O oszustwach dotyczących odsprzedaży Telemarketingu

Jeśli podejrzewasz oszustwo

Jak zmniejszyć ryzyko

 

O oszustwach dotyczących odsprzedaży Telemarketingu

 

Być może udało Ci się uzyskać losowe połączenie, w ramach którego możesz skorzystać ze słodkiej okazji do pracy w domu: kupujesz markowe produkty luksusowe po niższych cenach detalicznych, a następnie odsprzedajesz produkty swoim znajomym, rodzinie i osobom w Twojej społeczności. Telemarketer mówi w Twoim języku i brzmi jak ktoś, komu możesz zaufać, kto rozumie twoją społeczność. Składasz zamówienie. Telemarketer obiecuje wysłać Ci markowy towar, o ile zgadzasz się zapłacić za pobraniem (COD) lub przekazem pieniężnym. Ale jest pewien haczyk: musisz zapłacić osobie, która dostarczy przesyłkę, zanim otworzysz i sprawdzisz zawartość paczki.

 

Gdy zapłacisz osobie, która ją dostarczyła i otworzysz paczkę, odkryjesz śmieci – nie markową odzież, perfumy i torebki, które zamówiłeś. Rzeczy, które dostajesz, są bezużyteczne i nie nadają się do sprzedaży. Skarżysz się firmie, która twierdzi, że popełniono błąd w wysyłce. Obiecują, że wyślą właściwy towar i sprawdzą zwrot pieniędzy, i właśnie tak, nieświadomie wszedłeś w cykl przynęty i zmiany. Oszuści prosi o kolejną płatność za pobraniem w nowym, poprawionym zamówieniu (ponownie, nie wolno ci najpierw sprawdzać zawartości paczki). W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z oszustwa i zaczynasz odmawiać przyjęcia przesyłek za pobraniem. Wtedy firma zaczyna nękać Cię za opłatą, w tym grożąc pozwaniem cię, aresztowaniem lub zgłoszeniem do władz imigracyjnych.

Jeśli podejrzewasz oszustwo

 

Groźby pozwów, roszczenia prawne lub deportacje, zastraszanie lub inne formy prześladowania w zamian za zapłatę mogą być oznaką oszustwa. Prawomocne firmy nie zagrażają klientom. Jeśli jesteś zagrożony lub podejrzewasz oszustwo, skontaktuj się z lokalnym biurem prokuratora generalnego lub natychmiast zgłoś skargę do FTC. Pamiętaj też, że każdy mieszkający w USA ma prawa konsumenckie, niezależnie od ich statusu lub języka, którym się posługują.

Jak zmniejszyć ryzyko

 

Chociaż nie możesz wyeliminować całego ryzyka, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go zminimalizować:

 

Zbadaj każdą firmę przed wyrażeniem zgody na prowadzenie z nimi transakcji. Wpisz nazwę firmy w internetowej wyszukiwarce i szukaj negatywnych komentarzy lub skarg. Zapytaj adres ulicy lub numer telefonu, aby upewnić się, że firma rzeczywiście istnieje w danej lokalizacji. Czy firma zmieniła nazwę niedawno lub wiele razy? To może być oznaką oszustwa.

Bądź sceptyczny, gdy otrzymasz zimne oferty połączeń. Telemarketerzy, którzy dzwonią do ciebie z dala od domu z możliwościami pracy w domu, są szkoleni, aby zdobyć zaufanie, dzięki temu, że brzmią jak zaufani doradcy i mówią w Twoim języku. Mogą również stosować taktyki sprzedaży o wysokim ciśnieniu, aby zachęcić cię do zapłacenia pieniędzy, nie dając ci czasu na przemyślenie tego. Możesz uniknąć większości zimnych połączeń – przynajmniej tych od legalnych telemarketerów – umieszczając numery telefonu domowego i komórkowego w rejestrze National Do Not Call.

Dodaj komentarz