Praca w domu #1

Chcesz być swoim własnym szefem? Zarabiać tysiące dolarów miesięcznie z domu? Reklamy promują wiele różnych miejsc pracy i firm, ale często ich przesłanie jest takie samo: obiecują, że zarabiasz na życie z domu, nawet w wolnym czasie.

 

Nie wierz im na słowo – wiele z tych „zadań” to oszustwa lub nie dostarczają informacji o roszczeniach. Zrób trochę badań i poznaj popularne oszustwa związane z pracą w domu.

 

Co warto wiedzieć o firmach w miejscu pracy

Typowe oszustwa związane z pracą w domu

Jak się dowiedzieć, czy to oszustwo

Zgłoś oszustwo

 

Co warto wiedzieć o firmach w miejscu pracy

 

Kiedy pieniądze są ciasne, możliwość pracy w domu może brzmieć jak coś, co wiąże koniec z końcem. Niektórzy obiecują nawet zwrot pieniędzy, jeśli się nie uda.

 

Ale w rzeczywistości wiele z tych miejsc pracy to oszustwa. Kończysz płacenie za zestawy startowe lub certyfikaty, które są bezużyteczne, sprawdzenie, czy Twoja karta kredytowa jest obciążona bez Twojej zgody, lub złapanie fałszywego oszustwa.

 

Inne oferty pracy w domu po prostu nie wywiązują się z obietnic. Reklamy nie informują o tym, że możesz przepracować wiele godzin bez zapłaty lub nie ujawniasz wszystkich kosztów z góry. Możesz wydawać pieniądze na podstawie obietnic, szybko to zarobisz – ale ty nie. Ludzie oszukiwani przez reklamy w miejscu pracy stracili tysiące dolarów, nie wspominając już o ich czasie i energii.

Typowe oszustwa związane z pracą w domu

Firmy internetowe

 

Mówi się, że możesz zarobić tysiące dolarów miesięcznie, rozpoczynając własną działalność internetową. Firma twierdzi, że żadne doświadczenie nie jest konieczne, ponieważ mają ekspertów, którzy będą cię trenowali, a ty jesteś zmuszony zapłacić za możliwość od razu. Gdy zapłacisz, firma twierdzi, że nie odniesiesz sukcesu, chyba że zapłacisz za bardziej drogie usługi. Wiele osób, które płacą za te „firmy”, ma dużo długów i niewiele więcej.

 

Inne oferty pracy w domu wskazują, że możesz zarabiać wykonując zadania, takie jak wyszukiwanie w Internecie w czołowych wyszukiwarkach i wypełnianie formularzy. Trzeba tylko zapłacić niewielką opłatę za wysyłkę i obsługę. Później dowiesz się, że firma nie jest połączona z dobrze znaną wyszukiwarką, jak twierdzi – oszustami są tylko kłamstwa, aby uzyskać informacje o karcie kredytowej lub debetowej. Jeśli zapłacisz im nawet niewielką opłatę w Internecie, mogą wykorzystać Twoje informacje finansowe, aby obciążyć kartę dodatkową opłatą.

Farsz kopertowy

 

Za niewielką opłatą reklama mówi, że zarobisz dużo pieniędzy na kopertach. Ale po zapłaceniu okazuje się, że nie ma pracy. Zamiast tego otrzymujesz list z informacją, że chcesz, aby inni ludzie kupili tę samą kopertę lub inny produkt. Zarabiasz pieniądze tylko wtedy, gdy ci ludzie odpowiadają w taki sam sposób jak ty.

Prace montażowe lub rzemieślnicze

 

Zobaczysz reklamę, która mówi, że możesz zarobić pieniądze na składaniu rzemiosła lub innych produktów w domu dla firmy, która obiecała je kupić. Być może będziesz musiał zainwestować setki dolarów na sprzęt lub materiały – takie jak maszyna do szycia lub szyldów od firmy, lub materiały do ​​produkcji przedmiotów takich jak fartuchy, buty dziecięce lub plastikowe znaki. Potem spędzasz wiele godzin tworząc „produkt”. Ale po tym jak kupiłeś swoje zapasy i wykonałeś pracę, firma nie płaci ci – prawdopodobnie dlatego, że twoja praca nie jest „do standardu”. Niestety, żadna praca nigdy jest i pozostaje ci sprzęt i zapasy, ale nie ma dochodu.

 

Przetwarzanie rabatu

 

Reklama mówi, że możesz zarabiać, pomagając w przetwarzaniu rabatów. Opłata za szkolenie, certyfikację lub rejestrację jest niczym w porównaniu do tego, co zarobisz, reklama obiecuje. Konsultant „nr 1, któremu przyznano certyfikat” praca w domu „za programem, pokaże ci, jak odnieść sukces, tak jak ona. Zamiast tego otrzymujesz słabo napisane i bezużyteczne materiały szkoleniowe. Nie ma rabatów do przetworzenia, a niewiele osób otrzymuje zwrot pieniędzy.

Rozliczanie medyczne

 

Reklamy obiecują znaczny dochód z tytułu pełno- lub niepełnoetatowej pracy przetwarzającej zgłoszenia medyczne drogą elektroniczną – bez doświadczenia. Kiedy dzwonisz pod bezpłatny numer, przedstawiciel handlowy mówi ci, że lekarze chętnie pomagają. W zamian za twoją inwestycję w setki lub tysiące dolarów, rep mówi, dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić własną działalność medyczną, w tym oprogramowanie do przetwarzania roszczeń, listę potencjalnych klientów i wsparcie techniczne .

 

Ale firmy rzadko zapewniają doświadczoną kadrę handlową lub kontakty w środowisku medycznym. Listy, które ci często dają, są nieaktualne i obejmują lekarzy, którzy nie pytają o usługi rozliczeniowe. Oprogramowanie, które wysyłają, może nawet nie działać. Konkurencja na medycznym rynku fakturowania jest ostra, a niewiele osób, które dokonują inwestycji, jest w stanie znaleźć klientów lub uzyskać dochód – nie mówiąc już o odzyskaniu swoich inwestycji.

Tajemnicze zakupy

 

Reklamy dla tajemniczych klientów mówią, że chcą ludzi, którzy chcą robić zakupy w niektórych sklepach lub zjeść obiad w niektórych restauracjach, a następnie zgłosić swoje doświadczenie w zamian za pieniądze. Podczas gdy istnieją pewne uzasadnione zlecenia na zakupy tajemnic, wiele z nich to oszustwa. Oszuści mogą ci powiedzieć, że musisz zapłacić za bezwartościowe certyfikaty, katalogi lub gwarancje pracy. Inni prowadzą fałszywe oszustwa czekowe – proszą cię o wpłacenie czeków i odesłanie części pieniędzy, zanim ty i bank dowiecie się, że czek jest fałszywy, i jesteście odpowiedzialni za spłacenie tego czeku. Nigdy nie powinieneś płacić, żeby dostać się do tajemniczego sklepu.

Marketing wielopoziomowy

 

Innym rodzajem możliwości pracy w domu jest plan wielopoziomowy marketing (MLM). W marketingu wielopoziomowym lub sieciowym sprzedajesz produkty klientom – często drogą ustną i bezpośrednią sprzedażą. W legalnych możliwościach MLM zarabiasz prowizję za produkty, które sprzedajesz, i za sprzedaż dokonaną przez ludzi, których rekrutujesz.

 

Jednak nie wszystkie wielopoziomowe plany marketingowe są uzasadnione. Niektóre firmy MLM promują luksusowy styl życia i sugerują, że zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy, aby rzucić pracę lub znacząco uzupełnić dochód. Ale czy ich roszczenia są prawdziwe? Bądź ostrożny i poproś o pisemne informacje o tym, ile pieniędzy większość ludzi robi (po odliczeniu swoich wydatków). Ponadto, jeśli ktoś sugeruje rekrutację, jest prawdziwym sposobem na zarabianie pieniędzy, wiedz o tym: MLM, które przetrwają po rekrutacji nowych uczestników, a nie sprzedaży detalicznej, to piramidy finansowe. Piramidy są nielegalne, a zdecydowana większość uczestników traci pieniądze.

Dodaj komentarz