Oszustwa związane z pracą

Oszuści wiedzą, że znalezienie pracy może być trudne. Aby oszukać ludzi szukających uczciwej pracy, oszuści anonsują, gdzie pracują prawdziwi pracodawcy i firmy pośrednictwa pracy. Są także optymistycznymi obietnicami dotyczącymi twoich szans na zatrudnienie, a praktycznie wszystkie z nich proszą cię o zapłacenie za ich usługi, zanim dostaniesz pracę. Ale obietnica pracy to nie to samo, co praca. Jeśli musisz zapłacić za obietnicę, jest to prawdopodobnie oszustwo.

Oznaki oszustwa związanego z pracą
Usługi pośrednictwa pracy
Gdzie szukać pracy
Zgłoś oszustwo dotyczące pracy

Oznaki oszustwa związanego z pracą

Oszuści reklamują miejsca pracy, do których uprawnieni są pracodawcy – online, w gazetach, a nawet w telewizji i radiu. Oto, jak określić, czy potencjalna praca może być oszustwem:
Musisz zapłacić, aby dostać pracę

Mogą powiedzieć, że czekają na pracę lub mają gwarancję, że znajdą się w pracy, jeśli po prostu uiścisz opłatę za certyfikację, materiały szkoleniowe lub ich wydatki, umieszczając cię w firmie. Ale po zapłaceniu, praca się nie urzeczywistnia. Pracodawcy i firmy pośrednictwa pracy nie powinny prosić o zapłacenie za obietnicę pracy.
Musisz podać informacje o swojej karcie kredytowej lub koncie bankowym

Nie podawaj informacji o swojej karcie kredytowej lub koncie bankowym przez telefon firmie, chyba że znasz ich i zgodziłeś się zapłacić za coś. Każdy, kto ma informacje o Twoim koncie, może z niego korzystać.
Reklama jest przeznaczona dla „wcześniej nieujawnionych” zadań rządu federalnego

Informacje o dostępnych federalnych zleceniach są bezpłatne. Wszystkie pozycje federalne są ogłaszane publicznie na usajobs.gov. Nie wierz nikomu, kto obiecuje ci pracę federalną lub pocztową.
Usługi pośrednictwa pracy

Wiele usług pośrednictwa pracy jest legalnych. Ale inni kłamią o tym, co zrobią dla ciebie, promują przestarzałe lub fałszywe oferty pracy lub pobierają opłaty z góry za usługi, które mogą nie prowadzić do pracy. W rzeczywistości mogą nawet nie zwrócić twoich połączeń, gdy zapłacisz.

Zanim zdobędziesz pomoc firmy:
Skontaktuj się z firmą wynajmującą

Jeśli w reklamie lub wywiadzie wymieniona jest firma lub organizacja, skontaktuj się z tą firmą, aby dowiedzieć się, czy firma naprawdę zatrudnia za pośrednictwem usługi.
Uzyskaj szczegółowe informacje – na piśmie

Jaki jest koszt, co otrzymasz i kto płaci – ty lub firma, która cię zatrudnia? Co się stanie, jeśli usługa nie znajdzie pracy dla Ciebie lub prawdziwych potencjalnych klientów? Jeśli nie chcą odpowiedzieć na twoje pytania lub udzielają mylących odpowiedzi, powinieneś niechętnie pracować z nimi.

Uzyskaj kopię umowy z firmą zajmującą się stażami i przeczytaj ją uważnie. Prawna firma da ci czas na przeczytanie umowy i podjęcie decyzji, a nie presję na podpisanie tam i tam. Upewnij się, że wszelkie obietnice – w tym obietnice zwrotu pieniędzy – są na piśmie. Niektóre usługi marketingowe i „konsultanci” piszą reklamy brzmiące jak zlecenia, ale to tylko chwyt marketingowy: naprawdę sprzedają ogólne informacje na temat zdobycia pracy – informacje, które możesz znaleźć za darmo na własną rękę.
Wiedz, czy jest to pośrednictwo pracy czy poradnictwo zawodowe

Usługi doradcze dla kadry kierowniczej lub kariery pomagają ludziom w wyborze ścieżki kariery i podejmowaniu decyzji. Mogą oferować usługi takie jak identyfikacja umiejętności i samoocena, przygotowywanie CV, pisanie listu i techniki rozmowy kwalifikacyjnej oraz ogólne informacje o firmach lub organizacjach w określonej lokalizacji lub miejscu pracy.

Ale pośrednictwo pracy nie jest gwarantowane. Opłaty mogą sięgać nawet tysięcy dolarów, a często trzeba płacić w pierwszej kolejności.

Narodowe Stowarzyszenie Rozwoju Kariery (NCDA) oferuje wskazówki dotyczące znalezienia i wyboru doradcy zawodowego i wyjaśnia różne rodzaje doradców aktywnych w tej dziedzinie.
Sprawdź skargi

Twoja lokalna agencja ochrony konsumenta, stanowe biuro prokuratora generalnego i Biuro Better Business Bureau mogą Ci powiedzieć, czy zostały zgłoszone jakiekolwiek skargi dotyczące firmy. Pamiętaj, że brak reklamacji nie oznacza, że ​​firma jest na dobrej drodze. Możesz wykonać wyszukiwanie w Internecie z nazwą firmy i słowa takie jak recenzja, oszustwo lub skarga. Przejrzyj kilka stron wyników wyszukiwania. Zobacz też artykuły o firmie w gazetach, czasopismach lub w Internecie.

Gdzie szukać pracy

Zapoznałeś się z wieloma poradami dotyczącymi wznawiania i udzielania wywiadów z szanowanych źródeł dostępnych za darmo w Internecie i przeszukiwano internetowe tablice ogłoszeń i ogłoszenia prasowe. Inne miejsca, w których poszukujesz potencjalnych klientów w poszukiwaniu pracy, obejmują:
CareerOneStop

Sponsorowany przez Departament Pracy USA, CareerOneStop wymienia setki tysięcy miejsc pracy. Dotyczy to także programów zatrudnienia i szkoleń w każdym państwie, w tym programów dla osób niepełnosprawnych, mniejszości, starszych pracowników, weteranów, beneficjentów pomocy społecznej i młodzieży. W przypadku zadań federalnych wszystkie otwarte pozycje federalne są ogłaszane publicznie na usajobs.gov.
Biura państwowe i okręgowe

Departament Pracy Państwa stanu może mieć oferty pracy lub być w stanie wskazać ci lokalne biura pracy, które oferują doradztwo i skierowania. Lokalne i powiatowe biura zasobów ludzkich zapewniają również pomoc w zakresie pośrednictwa pracy. Mogą podać nazwy innych grup, które mogą być pomocne, takie jak związki zawodowe lub federalne programy zawodowe.
Biura pośrednictwa pracy w College’u

Niezależnie od tego, czy jest to czteroletnie uniwersytety, czy college’e społecznościowe, zobacz, jaka pomoc może Ci zaoferować. Jeśli nie jesteś aktualnym lub byłym studentem, niektórzy nadal mogą pozwolić ci spojrzeć na swoje oferty pracy.
Twoja biblioteka

Zapytaj, czy mogą wskazać ci informacje na temat pisania CV, rozmowy kwalifikacyjnej lub tworzenia listy firm i organizacji, z którymi można się skontaktować w sprawie ofert pracy.
Zgłoś oszustwo dotyczące pracy

Jeśli trafiłeś na cel przez oszustwo, zgłoś skargę do FTC.

W przypadku problemów z firmą świadczącą usługi zatrudnienia, skontaktuj się z odpowiednią licencją państwową (jeśli firmy te muszą posiadać licencję w twoim stanie), swoim prokuratorem generalnym i lokalną agencją ochrony konsumenta.

Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzaniu punktów i wykształcenia w poszukiwaniu pracy, przeczytaj Co trzeba wiedzieć, gdy szukasz pracy.

Utrata pracy jest stresująca, prosta i prosta. Szukanie nowego nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli martwisz się, jak płacić rachunki. Ale weź głęboki oddech. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wrócić na nogi profesjonalnie i finansowo.

Poszukaj pomocy u swojego pracodawcy. Twoja firma może oferować szereg usług, od warsztatów, poprzez przekuwanie CV, po zajęcia, jak szukać pracy.
Skontaktuj się ze swoim Państwowym Biurem Ubezpieczeń Bezrobocia, aby uzyskać informacje na temat ubiegania się o zasiłki dla bezrobotnych w twoim stanie.
Zrób budżet. Dodaj miesięczne wydatki i stwórz budżet na przetrwanie, aby dowiedzieć się, jak długo Twoje oszczędności pozwolą ci utrzymać się na powierzchni. Poszukaj wydatków, które możesz wyeliminować.
Weź pod uwagę opcje opieki zdrowotnej. Skonsolidowana Ustawa o pojednaniu budżetowym Omnibus, znana lepiej jako COBRA, pozwala osobom tracącym pracę na zakup ubezpieczenia zdrowotnego po stawce grupowej przez ograniczony czas. COBRA może być drogi. Jeśli jesteś względnie zdrowy i nie masz chorób przewlekłych, plan medyczny o dużej skali może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, chroniąc Cię jednocześnie przed katastrofalnymi katastrofami. Odwiedź HealthCare.gov, aby dowiedzieć się więcej.
Skontaktuj się ze swoimi wierzycielami. Mogą chcieć omówić pewien rodzaj minimalnej płatności. Bardziej prawdopodobne jest, że będą z tobą rozsądne, jeśli powiesz im o swojej sytuacji z góry, zamiast czekać, aż skontaktują się z tobą po tym, jak straciłeś płatność.
Zamów bezpłatną kopię raportu kredytowego. Ma informacje o tym, gdzie mieszkasz, jak płacisz rachunki i czy złożyłeś wniosek o ogłoszenie bankructwa. Firmy raportujące kredyt i inne firmy, które dostarczają podstawowych informacji, sprzedają twój plik potencjalnym pracodawcom, którzy z kolei wykorzystują go do oceny twoich wniosków o pracę. Dobrze jest zakwestionować niedokładne informacje w raporcie, aby można je było poprawić przed kolejną rozmową o pracę.
Utwórz sieć. Networking polega na budowaniu relacji i jest kluczowym elementem polowań. Wszystko to oznacza rozmowę z innymi – formalnie lub nieformalnie – o poszukiwaniu pracy i celach zawodowych.
Dołącz do stowarzyszenia zawodowego, biznesowego, obywatelskiego lub innego stowarzyszenia lub klubu. Może to być dobry sposób na poznanie trendów i niezrealizowanych zadań. Członkowie często znają pracodawców z otwartymi stanowiskami. Listy stowarzyszeń i klubów można znaleźć w Internecie lub w lokalnej bibliotece.
Odwiedź CareerOneStop. Serwis ten, sponsorowany przez Departament ds. Pracy, Zatrudnienia i Szkolenia w USA, oferuje narzędzia, które pomagają ludziom szukać pracy, a także katalog zasobów, które pomogą Ci radzić sobie bez pracy.
Uważaj na oszustwa. Jest wystarczająco trudny, aby znaleźć pracę bez oszustów próbujących wykorzystać. Podczas wyszukiwania ofert możesz zobaczyć reklamy dla biur pośrednictwa pracy, które obiecują rezultaty. Niestety, niektóre firmy błędnie przedstawiają swoje usługi, promują nieistniejące oferty pracy lub pobierają wysokie opłaty z góry za usługi, które nie gwarantują miejsca docelowego.

Dodaj komentarz