Oszustwa związane z modyfikacją wypożyczania aut

Szanse są zależne od samochodu lub ciężarówki, aby dostać się tam, gdzie trzeba iść. Ale jeśli spóźnisz się z opłatami za samochód, twój samochód może zostać od ciebie zabrany.

Jeśli masz problemy z zaciągnięciem kredytu na samochód i martwisz się o przejęcie swojego pojazdu, możesz pomyśleć, że współpraca z firmami, które twierdzą, że może zmniejszyć miesięczny kredyt samochodowy lub opłatę za dzierżawę, może pomóc w uniknięciu przejęcia. Firmy te mogą pobierać opłaty w wysokości kilkuset dolarów z góry, zachwalać relacje z kredytodawcami konsumentów i wzmacniać swoje roszczenia, aby móc znacząco obniżyć miesięczne płatności dzięki świetnym referencjom od „zadowolonych” klientów. Niektórzy mówią, że jeśli nie mogą zawrzeć umowy z pożyczkodawcą, zwrócą ci pieniądze.

Obietnice mogą wydawać się sposobem na wydostanie się spod kontroli. Ale Federalna Komisja Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, twierdzi, że jest to płynna rozmowa ze strony oszustów, którzy chcą zabrać pieniądze i nie dają nic w zamian. W rzeczywistości FTC pozwał niedawno firmy, które złożyły takie oświadczenia, ale nie dostarczyły obiecanych zmian w pożyczkach samochodowych ani nie dotrzymały zasad refundacji, które „zagwarantowały”. Co więcej, w wielu przypadkach firmy nigdy nie skontaktowały się z żadnymi pożyczkodawcami.

Ofiary oszustw związanych z modyfikacją kredytów samochodowych mówią to samo: po wniesieniu opłaty za obietnicę modyfikacji pożyczki nic nie zostało zrobione, aby zabezpieczyć obiecane wyniki. Oszuści często komplikują problem, mówiąc swoim klientom, aby przestali płacić samochodami, podczas gdy firmy twierdziły, że prowadzą negocjacje z kredytodawcami. Niektóre ofiary dowiedziały się, że firmy nie zrobiły nic, tylko po tym, jak ich pożyczkodawca skontaktował się z nimi w sprawie przejęcia pojazdu. W niektórych przypadkach oszustów żądano dodatkowych opłat, aby kontynuować pracę nad sprawami swoich klientów.

Oszustwa te mogą wydawać się znajome. Niektórzy artyści oszustwa wzięli stronę z poradnika oszustwa modyfikacji kredytu hipotecznego, przechodząc od próby oszukania właścicieli domów w niebezpieczeństwie do żerowania na kierowcach, którzy nie mogą dokonać płatności za samochód. Oszustwa są takie same: ludzie płacą z góry za usługę, która nigdy nie została wykonana lub nie została wykonana zgodnie z obietnicą.
Jeśli masz za sobą płatności za samochód

Jeśli masz problemy z dokonaniem płatności za samochód, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim pożyczkodawcą, aby omówić opcje tak szybko, jak to możliwe. Im dłużej czekasz na telefon, tym mniej opcji będziesz miał. Typowe modyfikacje kredytów samochodowych polegają na odroczeniu spóźnionych płatności do końca pożyczki lub przedłużeniu okresu spłaty w celu zmniejszenia miesięcznych płatności. Ten wybór faktycznie zwiększa całkowitą kwotę, jaką płacisz w odsetkach, nawet przy niższej stopie procentowej. Wierzyciele rzadko zmniejszają kwotę kapitału lub stopy procentowej w modyfikacji kredytu samochodowego.
Jeśli Twój pojazd zostanie przejęty

Jeśli nie dokonasz – lub nie jesteś w stanie – terminowego uregulowania płatności na twoim pojeździe, twój wierzyciel może mieć prawo do przejęcia samochodu bez udawania się do sądu lub uprzedzania cię z wyprzedzeniem. Twój wierzyciel może również być w stanie sprzedać twoją umowę osobie trzeciej, zwanej cesjonariuszem, która może mieć takie samo prawo do przejęcia twojego samochodu jako pierwotny wierzyciel.
Zgłaszanie oszustwa

Jeśli istnieje możliwość, że zostałeś oszukany przez oszusta o modyfikację kredytu samochodowego, zgłoś skargę do Federalnej Komisji Handlu i twojego prokuratora generalnego.

Niektórzy dealerzy reklamują, że kiedy wymieniasz jeden pojazd na inny, spłacą saldo twojej pożyczki – bez względu na to, ile jesteś winien. Ale niektórzy ludzie zawdzięczają więcej na swoim samochodzie, niż samochód jest warty. Mają „ujemny kapitał własny”, a dla nich obietnice spłaty całej pożyczki mogą wprowadzać w błąd.

Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, twierdzi, że osoby z ujemnym kapitałem własnym powinny zwracać szczególną uwagę na oferty dotyczące pojazdów. Dzieje się tak, ponieważ reklamodawca twierdzi, że nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za żadną kwotę ze starej pożyczki, ale reklama może być nieprawdziwa. Dealerzy mogą uwzględniać ujemny kapitał własny w nowym kredycie samochodowym konsumentów. To zwiększyłoby miesięczne płatności poprzez dodanie kwoty głównej i odsetek.

Oto, jak może to wyglądać: Powiedz, że chcesz zamienić swój samochód na nowszy model. Twoja wypłata pożyczki wynosi 18 000 $, ale twój samochód jest wart 15 000 $. Masz ujemny kapitał własny w wysokości 3 000 $, który musisz zapłacić, jeśli chcesz wymienić swój samochód. Jeśli krupier obiecał spłacić 3 000 $, nie należy go włączać do nowej pożyczki. Niemniej jednak niektórzy dealerzy dodają 3 000 USD do pożyczki na nowy samochód, odejmują kwotę z zaliczki lub robią obie. W obu przypadkach zwiększyłoby to miesięczne płatności: nie tylko 3 000 USD zostanie dodane do kwoty głównej, ale także będzie się nią finansować.

FTC twierdzi, że zrozumienie, w jaki sposób ujemny kapitał własny działa przy wymianie pojazdu, może pomóc w dokonaniu bardziej świadomego wyboru zakupu i finansowania samochodu oraz pomóc w ustaleniu, czy roszczenia w reklamach samochodów, które obiecują spłacić pożyczkę, wprowadzają w błąd.
Prawo federalne wymaga, aby przed podpisaniem umowy sfinansować zakup samochodu, dealer musi udzielić ci pewnych ujawnień dotyczących kosztu tego kredytu. Przeczytaj je i poszukaj szczegółów na temat zaliczki i kwoty finansowania. Upewnij się, że rozumiesz, jak traktuje się ujemny kapitał własny przed podpisaniem umowy. W przeciwnym razie możesz skończyć płacąc o wiele więcej niż się spodziewasz.
Radzenie sobie z ujemnym kapitałem samochodowym

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć efektu kuli śnieżnej w postaci ujemnego equity:

Sprawdź, jaki jest twój obecny pojazd, zanim wynegocjujesz zakup nowego samochodu. Sprawdź Przewodniki National Automobile Dealers Association (NADA), Edmunds i Kelley Blue Book.
Jeśli masz ujemny kapitał własny, albo z powodu aktualnej pożyczki na samochód, albo rolowania z poprzedniej pożyczki:
pomyśl o odłożeniu zakupu, dopóki nie uzyskasz dodatniej pozycji kapitałowej. Załóżmy na przykład, że spłacając pożyczkę szybciej, dokonując dodatkowych płatności tylko z tytułu głównej płatności.
pomyśl o sprzedaży samochodu osobiście, aby spróbować uzyskać więcej niż jego wartość hurtową.
jeśli zdecydujesz się na wymianę, zapytaj, jak traktuje się ujemne equity w zamian. Przeczytaj uważnie umowę, upewniając się, że wszystkie obietnice złożone ustnie zostały uwzględnione. Nie podpisuj umowy, dopóki nie zrozumiesz wszystkich warunków i kwoty, którą będziesz płacić co miesiąc.
utrzymaj długość twojego nowego okresu wypożyczenia tak krótkiego, jak to tylko możliwe. Jeśli ujemna wartość kapitału zostanie przeniesiona do nowej pożyczki, im dłuższy kredyt, tym więcej czasu zajmie, aby uzyskać dodatni kapitał własny w pojeździe.

Gdzie narzekać

Aby zgłosić problemy z reklamami dealerów oraz umowami sprzedaży i finansowania, w tym reklamami, które fałszywie obiecują spłacić ujemny kapitał własny w Twoim kredycie samochodowym, skontaktuj się

Dodaj komentarz