Oszustwa stypendialne i finansowe

Potrzebujesz pieniędzy na studia? Czy nie wszyscy? Gdy rachunki za naukę są coraz szybsze, a pokój i deska przechodzi przez dach, uczniowie i ich rodziny szukają twórczych sposobów na sfinansowanie edukacji w college’u. Niestety, w swoich staraniach o spłatę rachunków wielu z nich pada ofiarą stypendiów i oszustw finansowych.

Według Federalnej Komisji Handlu (FTC), krajowej agencji ochrony konsumentów, pozbawione skrupułów firmy gwarantują lub obiecują stypendia, granty lub fantastyczne pakiety pomocy finansowej. Wielu z nich korzysta z wysokociśnieniowych stanowisk sprzedaży na seminariach, gdzie musisz natychmiast zapłacić lub ryzykować utratę „okazji”.

Niektóre pozbawione skrupułów firmy gwarantują, że mogą otrzymać stypendia w imieniu studentów lub przyznać im „stypendia” w zamian za zaliczkę. Większość oferuje „gwarancję zwrotu pieniędzy” – ale dołącz warunki, które uniemożliwiają uzyskanie zwrotu pieniędzy. Inne nie zapewniają nic z góry za zaliczkę studenta – nawet lista potencjalnych źródeł; jeszcze inni mówią uczniom, że zostali wybrani jako „finaliści” w nagrodach, które wymagają opłaty wstępnej. Czasami te firmy proszą, aby konto czekowe ucznia „potwierdziło uprawnienia”, a następnie obciąży konto bez zgody studenta. Inne firmy podają tylko stosunkowo niewielką opłatę miesięczną lub tygodniową, a następnie prosić o upoważnienie do obciążania rachunku czekowego przez nieokreślony czas.

Inne firmy twierdzą, że mają programy, które mogą kwalifikować cię do otrzymania pomocy finansowej, w tym dotacji, pożyczek, pracy zawodowej i innych rodzajów pomocy. Za opłatę manipulacyjną zajmą się całą papierkową robotą. Ale eksperci ostrzegają: Jedyną aplikacją, która określi uprawnienia do wszystkich programów, jest darmowa aplikacja dla federalnych studentów (FAFSA) – formularz, który możesz wypełnić i przesłać za darmo.

FTC ostrzega uczniów, aby patrzyli i słuchali tych charakterystycznych linii:

Stypendium jest gwarantowane lub zwrot pieniędzy. ”
„Nie możesz uzyskać tych informacji nigdzie indziej.”
„Po prostu potrzebuję twojej karty kredytowej lub numeru rachunku bankowego, aby otrzymać to stypendium.”
„Zrobimy całą robotę, po prostu zapłacisz opłatę manipulacyjną.”
„Stypendium będzie kosztować trochę pieniędzy.”
„Zostałeś wybrany” przez „fundację krajową”, aby otrzymać stypendium – lub „Jesteś finalistą” w konkursie, w którym nigdy nie wszedłeś.

Jeśli uczestniczysz w seminarium na temat pomocy finansowej lub stypendiów, wykonaj następujące kroki:

Nie spiesz się. Nie popędzajcie do płacenia na seminarium. Unikaj wysokociśnieniowych boisk sprzedaży, które wymagają teraz zakupu lub ryzykują utratą możliwości. Solidne możliwości nie są sprzedawane za pomocą taktyk nerwowych.
Zbadaj organizację, którą rozważasz, płacąc za pomoc. Porozmawiaj z doradcą zawodowym lub doradcą finansowym przed wydaniem pieniędzy. Możesz uzyskać tę samą pomoc za darmo.
Uważaj na „historie sukcesu” lub na świadectwa o niezwykłym sukcesie – operacja seminaryjna mogła zapłacić „shills”, aby dać świecące historie. Zamiast tego poproś o listę co najmniej trzech lokalnych rodzin, które korzystały z usług w ciągu ostatniego roku. Zapytaj każdego, czy są zadowoleni z otrzymanych produktów i usług.
Bądź ostrożny przy zakupie od przedstawicieli seminariów, którzy niechętnie odpowiadają na pytania lub udzielają wymijających odpowiedzi na twoje pytania. Uprawnieni ludzie biznesu są bardziej niż chętni do udzielania informacji na temat ich usług.
Zapytaj, ile pieniędzy zostanie naliczonych za usługę, usługi, które zostaną wykonane, oraz politykę zwrotów firmy. Zdobądź te informacje na piśmie. Pamiętaj, że pomimo podanych zasad zwrotu pieniędzy możesz nigdy nie odzyskać pieniędzy, które otrzymasz od pozbawionego skrupułów operatora.

FTC mówi, że wiele legalnych firm ogłasza, że ​​może uzyskać dostęp studentów do list stypendiów w zamian za zaliczkę. Inne legalne usługi pobierają opłatę za zaliczkę, aby porównać profil ucznia z bazą danych stypendiów i podać listę nagród, do których student może się zakwalifikować. I są internetowe wyszukiwarki stypendialne. Różnica: legalne firmy nigdy nie gwarantują ani nie obiecują stypendiów ani grantów.

Jeśli skontaktujesz się z firmami lub odwiedzasz strony internetowe, które mówią, że będą przetwarzać twoją FAFSA za opłatą, zrób sobie przysługę i zaoszczędź trochę pieniędzy. Odwiedź stronę StudentAid.gov ze strony Departamentu Edukacji USA, aby uzyskać bezpłatne informacje na temat przygotowania i finansowania edukacji poza szkołą średnią. Możesz wypełnić FAFSA na www.fafsa.gov i dowiedzieć się o innych opcjach zgłoszenia FAFSA na www.fafsa.ed.gov/options.htm. Możesz również zadzwonić pod numer 1-800-4-FED-AID.

Publikacja powstała we współpracy z College Parents of America. CPA jest zasobem, doradcą i adwokatem działającym w imieniu milionów rodziców obecnych i przyszłych studentów w Stanach Zjednoczonych.

Myślisz o zdobyciu dyplomu ukończenia szkoły średniej? Wiele stanów ma różne możliwości uzyskania dyplomu, w tym nowe testy i programy. Ale oszuści zakładają fałszywe witryny z dyplomami, aby skłonić ich do płacenia za swoje „dyplomy”. Co okazuje się bezwartościowe.

Oznaki oszustwa w szkole średniej
High School Equivalency Diplomas
Zdobycie dyplomu poprzez podjęcie GED lub innych testów
Zdobycie dyplomu z zaliczeniem klasy
Doświadczenie w pracy i życiu
Kto może pomóc

Oznaki oszustwa w szkole średniej

Oto kilka znaków, na które natknąłeś się na oszustwo:
Możesz dostać dyplom z domu, JAK NAJSZYBCIEJ

Bez klas? Bez osobistego testu? Wszystkie online? To oszustwo. Uzasadnione programy z klasami dla kredytów oznaczają, że zainwestujesz tygodnie lub miesiące. Prawdziwe testy równoważności szkół średnich są oferowane w określonych dniach i godzinach, a nie na żądanie. Większość ludzi nie przechodzi bez prawdziwego studiowania.
Musisz zapłacić za dyplom

Żaden legalny program równoważny w szkołach średnich nie pozwala ci wziąć testu lub zajęć za darmo, a następnie pobiera opłaty za dyplom. Możesz zapłacić za zajęcia lub testy, ale nie powinieneś płacić za sam dyplom.
Twierdzą, że są związani z rządem federalnym

Rząd federalny nie oferuje programów do zdobywania dyplomów ukończenia szkoły średniej. Prawidłowe testy lub programy są zatwierdzane przez twoje państwo.
High School Equivalency Diplomas

Jeśli nie ukończyłeś szkoły średniej, ale chcesz uzyskać dyplom, możesz uzyskać tzw. „Dyplom równoważności szkoły średniej” lub „świadectwo równoważności szkoły średniej”. Zarabiasz je, wykonując test lub rejestrując się w programach zarabiania kredyt klasy.

Być może słyszałeś o teście „GED”. To jeden ze sposobów uzyskania dyplomu równoważności – ale nie jest to jedyny sposób. Istnieją inne testy i programy do wyboru, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.
Zdobycie dyplomu poprzez podjęcie GED lub innych testów

Wiele osób zdobywa dyplom równoważności szkoły średniej, przystępując do testu. Testy oferują pewną elastyczność, dzięki czemu możesz uczyć się we własnym tempie i we własnym tempie. Ale musisz wziąć je w wyznaczonym czasie i miejscu, a testy mogą być trudne. Żadne państwo nie akceptuje testu równoważności online w liceum.

Każde państwo decyduje, które testy zaakceptuje. Wiele stanów zatwierdza więcej niż jeden test. Cztery testy zatwierdzone przez co najmniej jeden stan (stan na maj 2016) to GED, HiSET, TASC i CHSPE. CHSPE jest oferowany tylko w Kalifornii. Pracodawcy w Kalifornii są zobowiązani do przyjęcia go jako odpowiednika dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Są to TYLKO legalne równoważne testy szkół średnich. Te testy to:

podawać osobiście
proctored
zamknięta książka
zaplanowane na konkretne daty i godziny

Testy te będą również wymagać procesu uwierzytelnienia, aby upewnić się, że zdający test jest osobą, która zapisała się do testu. Koszty wahają się od 50 do 100 USD.

Dodaj komentarz