Oszczędność pieniędzy na gazie

Niezależnie od tego, czy jeździmy na skrzyżowaniu, czy na trasach biegowych, każdy chce zaoszczędzić pieniądze przy pompie. Bez względu na markę i model, szacowany przebieg Twojego samochodu jest właśnie taki – szacunek. Ważną zmienną jest to, jak palisz, jeździsz i utrzymujesz samochód. Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumenta, oferuje porady na temat zderzaków do zderzaków, które pomogą Ci wydobyć najwięcej kilometrów z zakupów gazu:
W Pump

Sprawdź swoją instrukcję obsługi, aby uzyskać najbardziej efektywny poziom oktanowy dla Twojego samochodu. W przypadku większości samochodów zalecana benzyna to zwykły oktan. W większości przypadków użycie gazu oktanowego wyższego niż zalecane przez producenta nie przynosi żadnych korzyści – i kosztuje cię przy pompie. Niektóre samochody wymagają paliwa premium, więc zanim się zapełnisz, sprawdź instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się, czy droższy gaz jest wymagany, czy tylko zalecany.

Robić zakupy. Specjalistyczne aplikacje i witryny telefoniczne pomogą Ci znaleźć najtańsze ceny gazu w Twojej okolicy. Również wiele stacji benzynowych reklamuje regularne cotygodniowe promocje w ich lokalizacjach.

Naładuj to. Rozważ kartę kredytową, która oferuje zwrot gotówki za zakupy gazu. Niektóre oferują rabaty od dwóch do pięciu procent, ale dobrze jest przeczytać drobną czcionkę. Opłaty, opłaty, odsetki i świadczenia mogą się różnić w zależności od emitenta karty kredytowej.
Na drodze

Rozpocznij jazdę zaraz po uruchomieniu silnika. Nowoczesne silniki nie potrzebują wiele czasu na rozgrzewkę. Silnik faktycznie rozgrzewa się szybciej po uruchomieniu samochodu i po zatrzymaniu pozostaje ciepły.

Nie przyspieszaj. Przebieg gazu zmniejsza się szybko przy prędkościach powyżej 60 mil na godzinę. Zgodnie z Fueleconomy.gov, każde 5 mph na przejechaniu ponad 60 mph jest jak płacenie dodatkowych 24 centów za galon gazu.

Unikaj niepotrzebnego biegu jałowego. To marnuje paliwo, kosztuje cię pieniądze i zanieczyszcza powietrze. Wyłącz silnik, jeśli spodziewasz się czekać.

W razie potrzeby korzystaj ze skrzyni nadbiegów i tempomatu. Poprawiają ekonomikę zużycia paliwa podczas jazdy po autostradzie.

Zminimalizuj potrzebę hamowania, przewidując warunki na drodze. Bądź czujny na spowolnienia i czerwone światła. Przewiduj zakręty i zakręty na znanych drogach. Odpuszczanie gazu często eliminuje potrzebę hamowania.

Unikaj startu i zatrzymania jackrabbit. Unikanie tych może zwiększyć twój mpg i przedłużyć żywotność twoich hamulców.

Klimatyzatora używaj tylko wtedy, gdy go absolutnie potrzebujesz. Klimatyzacja radykalnie zmniejsza zużycie paliwa. Większość klimatyzatorów ma ustawienie „ekonomiczne”, które umożliwia cyrkulację niezasilanego powietrza. Wiele z nich ma również ustawienie „maksymalne” lub „recyrkulacyjne”, które zmniejsza ilość gorącego powietrza zewnętrznego, które musi być schłodzone. Oba ustawienia mogą zmniejszyć obciążenie klimatyzacji i oszczędzać gaz.

Połącz sprawunki. Kilka krótkich podróży z zimnego startu może zużywać dwa razy więcej paliwa niż jeden przejazd pokrywający tę samą odległość, gdy silnik jest ciepły.

Usuń nadmiar ciężaru z bagażnika. Dodatkowe 100 funtów w bagażniku może zmniejszyć typowe zużycie paliwa przez samochód nawet o dwa procent.

Unikaj pakowania przedmiotów na samochodzie. Załadowany bagażnik lub bagażnik tworzy opór powietrza i może zmniejszyć zużycie paliwa o pięć procent.
W garażu

Zachowaj swój silnik nastrojony. Strojenie silnika zgodnie z instrukcją obsługi może zwiększyć przebieg gazu średnio o cztery procent.

Utrzymuj opony odpowiednio napompowane i wyrównane. Może zwiększyć przebieg gazu do trzech procent, poprawić obsługę i przedłużyć żywotność opon. Sprawdź podręcznik użytkownika lub ościeżnicę drzwiową pod kątem prawidłowego poziomu napełnienia (nie samej opony, która pokazuje maksymalne ciśnienie w oponach); sprawdź ciśnienie w oponach, gdy opony są zimne, ponieważ ciśnienie wewnętrzne wzrasta, gdy samochód był przez jakiś czas w ruchu drogowym, a opony nagrzewają się.

Zmień olej. Zgodnie z amerykańskim Departamentem Energii (DOE) i Agencją Ochrony Środowiska (EPA) można poprawić przebieg gazu, stosując zalecany przez producenta olej silnikowy. Olej silnikowy, który mówi „Oszczędzanie energii” na symbol wydajności American Petroleum Institute zawiera dodatki zmniejszające tarcie, które mogą poprawić oszczędność paliwa.
Podczas zakupów

Bądź sceptyczny wobec wszelkich gadżetów, które obiecują poprawić przebieg twojego gazu. EPA przetestowała rzekome urządzenia do oszczędzania gazu – w tym „wzmacniacze mieszaniny” i magnesy na linii paliwowej – i stwierdziła, że ​​tylko nieliczni dostarczyli korzyści w zakresie oszczędności paliwa. Te urządzenia, które działały, zapewniały tylko nieznaczną poprawę przebiegu gazu. W rzeczywistości niektóre produkty mogą nawet uszkodzić silnik samochodu lub spowodować znaczny wzrost emisji spalin.

Szansa polega na tym, że polegasz na swoim pojeździe, aby dostać się tam, gdzie musisz iść – i kiedy musisz iść – czy to do pracy, szkoły, sklepu spożywczego, czy boiska do piłki nożnej. Ale jeśli spóźnisz się z opłatami za samochód, lub w niektórych stanach, jeśli nie masz odpowiedniego ubezpieczenia auto, twój samochód może zostać zabrany z Ciebie.

Kiedy sfinansujesz lub wydzierżawisz pojazd, twój wierzyciel lub leasingodawca ma ważne prawa, które kończą się po spłaceniu kredytu lub zobowiązania z tytułu dzierżawy. Prawa te są ustalane na podstawie podpisanej przez ciebie umowy i prawa twojego państwa. Na przykład, jeśli nie dokonasz terminowych płatności za pojazd, twój wierzyciel może mieć prawo do „przejęcia” – lub odebrania samochodu bez zwracania się do sądu lub uprzedzenia cię z góry. Twój wierzyciel może również sprzedać twoją umowę osobie trzeciej, zwanej cesjonariuszem, która może mieć takie samo prawo do przejęcia samochodu, jak pierwotny wierzyciel.

Federalna Komisja ds. Handlu, krajowa agencja ochrony konsumentów, chce, abyś wiedział, że twoje prawa wierzyciela mogą być ograniczone. Niektóre państwa narzucają reguły dotyczące sposobu, w jaki twój wierzyciel może odzyskać pojazd i odsprzedać go, aby zmniejszyć lub wyeliminować swój dług. Wierzyciele, którzy naruszają jakiekolwiek zasady, mogą stracić inne prawa przeciwko tobie lub muszą zapłacić ci odszkodowanie.
Zatrzymanie pojazdu

W wielu stanach Twój wierzyciel może wykorzystać twój samochód, gdy tylko opóźnisz spłatę kredytu lub leasingu. Twoja umowa powinna określać, co stanowi domyślne, ale typowy przykład to brak spłaty w terminie.

Jeśli jednak wierzyciel wyrazi zgodę na zmianę daty płatności, warunki pierwotnej umowy mogą nie obowiązywać dłużej. Jeśli wierzyciel wyrazi zgodę na taką zmianę, upewnij się, że masz ją na piśmie. Ustne porozumienia są trudne do udowodnienia.

Gdy jesteś w stanie spłaty, prawa większości stanów zezwalają wierzycielowi na odzyskanie twojego samochodu w dowolnym momencie, bez uprzedzenia, i na wejście na własność, aby to zrobić. Ale kiedy zabierasz pojazd, twój wierzyciel nie może popełnić „naruszenia pokoju”. W niektórych stanach oznacza to użycie siły fizycznej, groźby użycia siły, a nawet usunięcie samochodu z zamkniętego garażu bez Twojej zgody.

Jeżeli dojdzie do naruszenia spokoju przy przejęciu samochodu, wierzyciel może zostać zobowiązany do zapłaty kary lub do odszkodowania, jeżeli wyrządzona zostanie krzywda tobie lub twojej własności. Naruszenie spokoju może również zapewnić ci obronę prawną, jeśli twój wierzyciel pozwie Cię do zebrania „orzeczenia o niedostatku” – to znaczy różnicy między tym, co jesteś winien na umowie (plus koszty odzyskania i sprzedaży) a tym, co twój wierzyciel otrzyma od odsprzedaż twojego pojazdu.
Sprzedaż pojazdu

Po przejęciu samochodu Twój wierzyciel może zadecydować o zachowaniu go jako rekompensatę za zadłużenie lub odsprzedaniu go w sprzedaży publicznej lub prywatnej. W niektórych stanach wierzyciel musi poinformować cię, co stanie się z samochodem. Na przykład, jeśli samochód zostanie sprzedany na publicznej aukcji, prawo stanowe może wymagać od wierzyciela podania czasu i miejsca sprzedaży, abyś mógł wziąć udział i uczestniczyć w licytacji. Jeśli pojazd zostanie sprzedany prywatnie, możesz mieć prawo do informacji o dacie sprzedaży.

W każdym z tych przypadków użytkownik może być uprawniony do „umorzenia” – lub odkupienia pojazdu, płacąc pełną należną kwotę (zwykle obejmującą zaległe płatności i cały pozostały dług), oprócz wydatków związanych z przejęciem, takie jak przechowywanie, przygotowanie do sprzedaży i opłaty adwokackie. Lub możesz spróbować odkupić pojazd, licytując go podczas wyprzedaży.

W niektórych stanach obowiązują przepisy dotyczące ochrony konsumentów, które umożliwiają „przywrócenie” kredytu. Oznacza to, że możesz odzyskać swój samochód, płacąc kwotę, która jest z tyłu za pożyczkę, wraz z kosztami odzyskania przez wierzyciela. Oczywiście, jeśli odzyskasz swój samochód, twoje przyszłe płatności muszą być wykonane na czas i musisz spełnić warunki twojej przywróconej umowy, aby uniknąć kolejnego przejęcia.

Każda odsprzedaż przejętego pojazdu musi być przeprowadzona w „uzasadniony handlowo sposób”. Twój wierzyciel nie musi uzyskać najwyższej możliwej ceny pojazdu – ani nawet dobrej ceny. Jednak cena odsprzedaży, która jest niższa od wartości godziwej, może wskazywać, że sprzedaż nie była uzasadniona z handlowego punktu widzenia. „Komercyjnie uzasadnione” może zależeć od standardowych praktyk sprzedaży w Twojej okolicy. Nieuznanie przez wierzyciela odsprzedaży samochodu w sposób uzasadniony z handlowego punktu widzenia może spowodować roszczenie przeciwko temu wierzycielowi o odszkodowanie lub obronę przed wyrokiem w sprawie uchybienia.
Własność prywatna w pojeździe

Bez względu na metodę wykorzystywania do odzyskania przejętego samochodu, wierzyciel nie może zatrzymać ani sprzedać żadnej osobistej własności znajdującej się w środku. W niektórych stanach wierzyciel musi poinformować Cię, jakie rzeczy osobiste znaleziono w Twoim samochodzie i jak je odzyskać. Twój wierzyciel może być również zobowiązany do zachowania należytej staranności, aby nikt inny nie usunął Twojej własności z samochodu. Jeśli twój wierzyciel nie może wyjaśnić artykułów pozostawionych w twoim pojeździe, możesz porozmawiać z prawnikiem o prawie do odszkodowania.

Dodaj komentarz