Ogrzewanie i chłodzenie domu za mniej

Kiedy myślisz o ogrzewaniu i chłodzeniu domu, czy twoje myśli zamieniają się w pieniądze i efektywność energetyczną? Im wydajniejsze są systemy grzewcze i chłodzące, tym mniej kosztuje ich uruchomienie. Oznacza to, że rachunki za media mogą być niższe. Wydajność energetyczna jest również dobra dla środowiska.

Zanim zainwestujesz w nowy system, zapytaj o etykietę EnergyGuide – dowiesz się, jak energooszczędny model jest porównywany z innymi podobnymi. Produkty spełniające określone kryteria efektywności energetycznej będą opatrzone logo ENERGY STAR. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność swojego systemu, ale nie jesteś na rynku, aby go zastąpić, zastanów się nad oceną energetyczną domu lub zrób to sam. Może pokazać, w jaki sposób konkretne poprawki – takie jak wyciek powietrza uszczelniającego lub wzmacniająca izolacja – mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć wydajność.

Pomyśl „Wydajność”
Jak można oszczędzać energię?
Gdzie można dowiedzieć się więcej

Pomyśl „Wydajność”

Ponad połowa zużycia energii w typowym domu idzie w kierunku ogrzewania i chłodzenia, zgodnie z amerykańskim Departamentem Energii (DOE). Jest wiele do rozważenia, gdy spojrzysz na nowe systemy ogrzewania i chłodzenia: najnowsze opcje, koszt ich zakupu, ilość zużywanej energii i koszty ich eksploatacji.

Wybierając najbardziej energooszczędny sprzęt, który spełnia Twoje potrzeby, możesz wydawać mniej pieniędzy na ogrzewanie i chłód w domu. I to jest dobre także dla środowiska; efektywność energetyczna może zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i pomóc w ochronie zasobów naturalnych.
Oto jak powiedzieć, jak wydajny jest system:

Gdy już wiesz, które systemy są odpowiednie dla ciebie, dostępne są narzędzia, które pomogą ci dowiedzieć się o efektywności energetycznej poszczególnych modeli:

Etykieta EnergyGuide. Każdy, kto sprzedaje systemy ogrzewania i chłodzenia – centralne klimatyzatory, piece, kotły i pompy ciepła – musi poinformować cię, ile energii zużywa produkt, a także, w jaki sposób porównuje się do podobnych modeli w punkcie sprzedaży. Producenci podają tę informację na etykiecie produktu EnergyGuide. Ale w zależności od tego, jak robisz zakupy, możesz nie widzieć rzeczywistego produktu i etykiety, więc informacje mogą znajdować się na stronie internetowej, w arkuszu faktów, na broszurce lub w katalogu. Jeśli nie widzisz tych informacji, poproś o to. Etykieta EnergyGuide jest wymagana przez regułę etykietowania urządzeń, która jest egzekwowana przez FTC.
Logo ENERGY STAR. To logo oznacza, że ​​produkt spełnia określone kryteria efektywności energetycznej określone przez Agencję Ochrony Środowiska i DOE. Dowiedz się więcej i sprawdź konkretne produkty na stronie energystar.gov.

Jak można oszczędzać energię?

Bycie inteligentnym konsumentem oznacza czerpanie jak najwięcej z energii, której używasz. Możesz:
Wykonaj ocenę energetyczną domu.

Pokaże Ci, jak wydajne są Twoje systemy grzewcze i chłodzące, a gdzie dom marnuje energię – powiedzmy, przez nieszczelności powietrza lub niedotlenione attyki i kanały. Twoja firma użyteczności publicznej może oferować bezpłatne lub tanie oceny energii, lub może zalecić lokalną firmę lub organizację, aby to zrobić. Skontaktuj się ze swoim stanowym lub lokalnym rządem energetycznym lub biurem ds. Schorzeń w celu uzyskania zaleceń lub odwiedź stronę energetysavers.gov, aby uzyskać więcej zasobów.

Profesjonalna ocena za pomocą specjalnego sprzętu, takiego jak dmuchawy i kamery na podczerwień, może kosztować kilkaset dolarów. Zanim wybierzesz firmę, uzyskaj kilka referencji i sprawdź dane firmy w lokalnej agencji ochrony konsumentów. Upewnij się, że audytor stosuje skalibrowane dmuchawy i wykonuje inspekcje termograficzne, lub też zawiera umowy z inną firmą. Twoje oszacowanie powinno zawierać konkretne zalecenia, które możesz wdrożyć.
Ocena zrób to sam jest opcją. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to zrobić, odwiedź stronę internetową Energy Saver DOE lub skorzystaj z narzędzia online na stronie hes.lbl.gov.

Uszczelnij wycieki powietrza i zaizoluj:

Uszczelnij nieszczelności wokół okien, drzwi i miejsc, w których rury i przewody przechodzą przez ściany. Sprawdź istniejące uszczelnienia i uszczelki pod kątem szczelin lub pęknięć.
Sprawdzić przewody pod otwory i szczeliny, w których sekcje zostały rozdzielone, a powietrze może przeciekać. Możesz sam uszczelnić niektóre nieszczelności za pomocą uszczelniacza lub taśmy metalowej (nie używać taśmy klejącej). Zatrudnienie specjalisty do naprawy nieszczelnych przewodów może być dobrą inwestycją.
Doprowadzić izolację do poziomu zalecanego przez DOE, gdy ocena energii pokazuje, że jest potrzebna.

Jeśli Twój dom ma bardzo stare lub nieefektywne okna, pomyśl o ich wymianie.
Przyjrzyj się specjalnym ofertom efektywności energetycznej.

Zapytaj swojego lokalnego sprzedawcę narzędzia lub systemu o rabaty gotówkowe, niskooprocentowane pożyczki, ulgi podatkowe lub inne zachęty do kupowania energooszczędnych produktów i jak możesz się zakwalifikować. Możesz dowiedzieć się o ulgach podatkowych i zachętach na energy.gov/savings.
Zwróć uwagę na małe rzeczy.

Małe oszczędności sumują się. Inne pomysły na oszczędzanie energii obejmują:

Obniżanie temperatury w termostacie w zimie i podskakiwanie w lecie przed pójściem do łóżka lub wyjściem na cały dzień, lub uzyskanie programowalnego termostatu, aby zrobił to automatycznie.
Sprawdzanie filtrów dla pieców z wymuszonym obiegiem powietrza, pomp ciepła lub klimatyzatorów zgodnie z zaleceniami, aby sprawdzić, czy należy je wyczyścić lub wymienić, oraz sprawdzenie, czy klapy kominkowe są zamknięte, gdy nie ma ognia.
Biorąc pod uwagę budżetowy program rozliczeniowy, jeśli oferuje go twoja firma energetyczna lub firma naftowa. Choć w rzeczywistości nie zapłacisz mniej, plan billingowy rozkłada koszty na cały rok, chroniąc budżet przed sezonowymi skokami. Jeśli masz stały dochód lub masz problem z opłaceniem rachunków za media, skontaktuj się z firmą energetyczną. Mogą istnieć plany pomocy energetycznej.

Jeśli używasz oleju opałowego, rozważ zakup, aby mieć pewność, że otrzymujesz dobrą cenę. Zbadaj firmę i jej serwis przed podpisaniem umowy. Jeśli mieszkasz tam, gdzie możesz wybrać swojego dostawcę gazu, kupuj dobrą cenę gazu.
Kupuj inteligentnie produkty i usługi „energooszczędne”.

Bądź sceptyczny wobec gadżetów i produktów, które obiecują drastyczne obniżenie kosztów chłodzenia w domu lub ekstremalnych oszczędności energii. Zweryfikuj oświadczenia o produktach za pomocą niezależnego źródła, któremu ufasz. Odporność na wysokie ciśnienie od drzwi do drzwi wymaga stosowania pieców, okien i innych produktów do domu. Znajdź kontrahenta, który jest licencjonowany i ma dobrą reputację, i pamiętaj, że Reguła „Wyłączenie” daje trzy dni robocze na anulowanie umowy, jeśli podpiszesz ją w swoim domu lub w miejscu innym niż stałe miejsce prowadzenia działalności przez kontrahenta.

Dodaj komentarz