Moje 13 ulubionych alternatywnych opcji finansowania

To był duży rok dla postępów w finansowaniu biznesu. Ustawa JOBS otworzyła drogę do poważnych innowacji w finansowaniu społecznościowym , a dziesiątki nowych stron internetowych o finansowaniu pojawiły się, aby zaspokoić potrzeby konkretnych rodzajów przedsiębiorstw. Niezależnie od tego, czy jesteś organizacją non-profit, nową małą firmą, startupem zaawansowanym technologicznie, czy też działającą firmą i czy szukasz pożyczki, dotacji lub umowy o podziale kapitału, istnieje opcja dla Was.
Jeśli szukasz dotacji …

1. Indiegogo to darmowa strona, na której można znaleźć fundusze na zbiórkę pieniędzy. Budujesz kampanię, tworząc filmy, opowiadając swoją historię, uczestnicząc w promocji w mediach społecznościowych i oferując „korzyści”, które są towarami lub usługami oferowanymi w zamian za darowizny. Możesz zachować wszystkie zebrane pieniądze, nawet jeśli nie osiągniesz swoich celów zbierania funduszy (strona pobiera prowizję od twoich zarobków i wyższą prowizję, jeśli nie osiągniesz swojego celu).

2. RocketHub to kolejna darmowa strona, która pozwala Ci zachować to, co podnosisz , nawet jeśli nie spełniasz swoich celów zbierania funduszy. RocketHub współpracował również ostatnio z kanałem telewizyjnym A&E w zakresie pomocy marketingowej i finansowej w swoich ulubionych kampaniach zbierania funduszy.

3. Peerbackers jest bardzo podobny do Indiegogo i RocketHub, ale pozwala ci tylko zachować fundusze, które podniósłeś, pod warunkiem, że nadal będziesz mógł spełnić obietnice, które obiecałeś swoim sponsorom.
Jeśli jesteś non-profit…

4. Razoo to platforma pozyskiwania funduszy przeznaczona wyłącznie dla organizacji non-profit i przyczyn. Dołącz do nas za darmo i jest otwarta zarówno dla organizacji charytatywnych, jak i dla osób prywatnych, które zbierają środki na cele osobiste. Jeśli jesteś organizacją non-profit, darowizny dla Ciebie są odliczane od podatku, co jest główną korzyścią w pozyskiwaniu dawców na większe datki. Prowizja strony dla organizacji non-profit również jest dość niska – mieszkanie 4,9% (dla osób zbierających się na cele osobiste prowizja jest wyższa).

5. CrowdRise jest podobny do Razoo i oferuje darowizny do odliczenia od podatku. Jednak nie ma tu żadnych osobistych zbiórek pieniędzy, a poza podstawowym bezpłatnym kontem dostępne są warstwowe opcje członkostwa. CrowdRise ma również więcej rekomendacji celebrytów i wydaje się, że przyciąga więcej uwagi mediów niż inne takie strony.

Uwaga: Indiegogo może również dobrze działać w przypadku fundacji non-profit. Niedawno profilowaliśmy lokalną organizację non-profit RIDE Eugene i kampanię Indiegogo, której używali do uruchomienia swojej organizacji.
Jeśli zbierasz pieniądze na produkt lub projekt (np. Rozszerzenie)…

6. Kickstarter jest prawdopodobnie najbardziej znaną stroną crowdfundingową. Jest oparty na projektach, a Twoja kampania jest wstępnie sprawdzana przez Kickstarter, zanim pojawi się na stronie, aby upewnić się, że rzeczywiście zbierasz pieniądze na projekt, co może utrudnić rozpoczęcie kampanii tutaj. Musisz zaoferować produkt w zamian za otrzymane darowizny ( popularnym wyborem jest oferowanie produktu, który zbierasz na produkcję ), a nie możesz zatrzymać zebranych pieniędzy, chyba że osiągniesz swój cel zbierania funduszy na czas.

Uwaga: Peerbackers jest również zaprojektowany do promowania konkretnych projektów lub produktów, ale różni się od Kickstarter tym, że pozwala ci utrzymać zebrane środki nawet, jeśli nie spełnisz swojego celu pozyskiwania funduszy, pod warunkiem, że nadal będziesz w stanie zrealizować nagrody. obiecałem swoim zwolennikom.
Jeśli szukasz pożyczki …

7. Prosper staje się alternatywą dla tradycyjnych pożyczek bankowych. Pożyczki są niezabezpieczone i mogą wahać się od 2000 USD do 35 000 USD, z okresem od 3 do 5 lat i stałym oprocentowaniem zależnym od ratingu Prospera. Witryna oferuje bardzo ustrukturyzowane oprocentowanie kredytów i warunki, zarówno dla kredytobiorców, jak i inwestorów, a nawet „miękką” kontrolę kredytową (nie ma to wpływu na ocenę kredytową) kredytobiorców, aby pomóc w określeniu ratingu kredytowego, który jest wyświetlany na Twoim profilu wraz z historią, filmami, zdjęciami i wymaganą kwotą finansowania – rodzajami informacji typowymi dla innych witryn finansowania społecznościowego. Inwestorzy następnie wykorzystują swój profil, aby ustalić, czy chcą sfinansować wniosek o pożyczkę.

8. Kabbage oferuje krótkoterminowe zaliczki pieniężne w wysokości od 500 do 50 000 USD małym firmom. Na tej stronie nie ma aspektu finansowania społecznościowego; Sam Kabbage jest jedynym pożyczkodawcą. Dzięki temu proces jest szybszy – możesz ubiegać się o pożyczkę i otrzymać ją w ciągu zaledwie kilku minut – i daje Kabbage swobodę oceny swojej „zdolności kredytowej” na własnych warunkach . Zamiast patrzeć na swoją ocenę kredytową lub pytać o szczegółowe sprawozdania finansowe Twojej firmy, Kabbage pyta cię o twoje konta UPS, PayPal, Amazon, Square, eBay i / lub QuickBooks , a następnie wykorzystuje zebrane dane z tych kont do ustalenia Twoje przychody ze sprzedaży i sam przepływ gotówki. Kabbage również przegląda Twoje konta w mediach społecznościowych, aby uzyskać pełniejszy obraz Twojej firmy. Oczywiście tylko firmy, które korzystają z usług analiz Kabbage, mogą ubiegać się o pożyczkę tutaj.

9. Kiva jest organizacją non-profit, która współpracuje z instytucjami mikrofinansowymi („partnerami terenowymi” Kivy) w krajach trzeciego świata, aby oferować małe pożyczki początkującym przedsiębiorcom. Potencjalni kredytobiorcy mogą przeszukiwać oferty partnerów firmy Kiva, aby rozpocząć pracę w dowolnym miejscu. Niedawno Kiva uruchomiła Kiva Zip : nowy spin-off, który wycina pośrednika (pożyczkodawcę mikrofinansowania), aby osoby mogły pożyczać bezpośrednio przedsiębiorcom – bardziej jak standardowy model finansowania społecznościowego. Obecnie Kiva Zip jest dostępny tylko w USA i Kenii. Z ich strony internetowej:

Podczas gdy mikrofinansowanie pomogło milionom ludzi, wiele osób zostało pominiętych: pomyślcie o odległych wioskach wiejskich w Kenii lub niedawnych uchodźcach bez historii kredytowej w Stanach Zjednoczonych. Ułatwiając udzielanie pożyczek w Internecie i łącząc pożyczki z postaciami kredytobiorców, a nie z ich wynikami kredytowymi , Kiva Zip ma na celu dotarcie do najbardziej marginalizowanych przedsiębiorców na świecie za pomocą narzędzi finansowych, których potrzebują, aby odnieść sukces.
Zobacz także: Wyszukiwarka pożyczek dla małych firm Bplans
Jeśli szukasz porozumienia o podziale kapitału…

10. EarlyShares to dość wyrafinowana platforma pozyskiwania funduszy, która chce konkurować z tradycyjnymi firmami venture capital. Mają rygorystyczny proces kontroli z wieloma wymaganiami w zakresie zatwierdzenia – doświadczony zespół zarządzający, spory rynek, biznesplan wraz z prognozami finansowymi i zadowolenie z procesu należytej staranności – ale wypłata jest na poziomie setek tysięcy dolarów finansowania. Przesłanie firmy do rozpatrzenia jest bezpłatne, a szeroka gama firm – od mediów po nieruchomości i dobra konsumpcyjne po oprogramowanie – jest pożądana.

11. MicroVentures jest bardzo podobny do EarlyShares, ale z wyraźnym naciskiem na firmy technologiczne. Firmy potrzebujące od 100 000 do 1 miliona dolarów są w stanie pozyskać fundusze tutaj.
Jeśli interesuje Cię inwestycja w anioła…

12. CircleUp to strona inwestora aniołów, dedykowana wyłącznie przedsiębiorcom prowadzącym działalność w zakresie handlu detalicznego i dóbr konsumpcyjnych. Istnieje proces wstępnej kontroli, który dzieli zatwierdzone firmy na albo CircleUp (zazwyczaj firmy z 500 000 USD przychodu w ciągu ostatnich 12 miesięcy) albo CircleUp Seeds (dla firm wcześniejszych). Możesz zaoferować potencjalnym inwestorom kapitał lub dług zamienny.

13. Podmuch jest jak Match.com dla przedsiębiorców i aniołów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i anielskie grupy inwestycyjne tworzą profile Gust, a Gust pomaga dopasować przedsiębiorców do inwestorów z ich regionu lub branży. Tysiące aniołów grup inwestycyjnych używa Gustu jako narzędzia do weryfikacji perspektyw, a przedsiębiorcy mogą się przyłączyć. Tworzysz uproszczony profil publiczny, a także bardziej szczegółowy profil (z dokumentami takimi jak biznesplan i sprawozdania finansowe), które udostępniasz tylko inwestorom, którym chcesz je pokazać.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/
https://www.redsonia.pl/
http://zlotypionek.pl/

Dodaj komentarz