Kupno nowego samochodu

Nowy samochód jest drugim po domu, jako najdroższym zakupem, jaki robi wielu konsumentów. Według National Automobile Dealers Association, średnia cena nowego samochodu sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych wynosi około 30 000 USD. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dokonać inteligentnej transakcji.

Kupowanie nowego samochodu
Poznawanie warunków
Finansowanie swojego nowego samochodu
Handel twoim starym samochodem
Biorąc pod uwagę umowę o świadczenie usług

Kupowanie nowego samochodu

Zastanów się, jaki model samochodu i opcje chcesz i ile chcesz wydać. Zrobić rozeznanie. Mniej prawdopodobne jest, że poczujesz się zmuszony do podjęcia pośpiesznej lub kosztownej decyzji w salonie wystawowym i prawdopodobnie uzyskasz lepszą ofertę.

Rozważ następujące sugestie:

Sprawdź publikacje i strony internetowe omawiające nowe funkcje samochodu i ceny. Mogą one zawierać informacje o kosztach dealera dla poszczególnych modeli i opcji.
Rozejrzyj się, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę, porównując modele i ceny w reklamach oraz w salonach dealerskich. Możesz również skontaktować się z usługami kupowania samochodu i usługami brokerskimi w celu dokonania porównań.
Planuj negocjować cenę. Dealerzy mogą chcieć targować się o swoją marżę zysku, często od 10 do 20 procent. Zwykle jest to różnica między sugerowaną ceną detaliczną producenta (MSRP) a ceną faktury.
Ponieważ cena jest czynnikiem w obliczeniach dealerów, niezależnie od tego, czy płacisz gotówką, czy finansujesz samochód – a także wpływa na Twoje miesięczne płatności – negocjowanie ceny może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.
Rozważ zamówienie nowego samochodu, jeśli nie widzisz tego, czego chcesz na parkingu dealera. Może to wiązać się z opóźnieniem, ale samochody na parkingu mogą mieć opcje, których nie chcesz – a to może podnieść cenę. Jednak dealerzy często chcą szybko sprzedać swoje aktualne zapasy, więc być może uda Ci się wynegocjować dobrą ofertę, jeśli samochód w magazynie spełni Twoje potrzeby.

Poznawanie warunków

Negocjacje często mają własny słownik. Oto kilka terminów, które możesz usłyszeć, gdy mówisz o cenie.

Cena faktury jest wstępną opłatą producenta dla dealera. Zwykle jest to wyższy koszt niż ostateczny koszt dealera, ponieważ dealerzy otrzymują rabaty, dodatki, rabaty i nagrody motywacyjne. Ogólnie rzecz biorąc, cena faktury powinna obejmować ładunek (nazywany również miejscem docelowym i dostawą). Jeśli kupujesz samochód na podstawie ceny faktury (na przykład „na fakturze”, „100 USD poniżej faktury”, „dwa procent powyżej faktury”) i jeśli fracht jest już uwzględniony, upewnij się, że ładunek nie jest ponownie dodawany do umowa sprzedaży.
Cena podstawowa to koszt samochodu bez opcji, ale obejmuje standardowe wyposażenie i gwarancję fabryczną. Ta cena jest wydrukowana na naklejce Monroney.
Cena naklejki na monografy (MSRP) pokazuje cenę bazową, opcje producenta producenta z sugerowaną ceną detaliczną producenta, opłatę transportową producenta i zużycie paliwa (przebieg). Ta etykieta umieszczona w oknie samochodu jest wymagana przez prawo federalne i może zostać usunięta tylko przez nabywcę.
Cena naklejki dealera, zazwyczaj na dodatkowej naklejce, to cena naklejki Monroney plus sugerowana cena detaliczna opcji instalowanych przez dealera, takich jak dodatkowy znacznik dealera (ADM) lub dodatkowy zysk dealera (ADP), przygotowanie sprzedawcy i podkład.

Finansowanie swojego nowego samochodu

Jeśli zdecydujesz się sfinansować swój samochód, pamiętaj, że finansowanie uzyskane przez dealera, nawet jeśli sprzedawca kontaktuje się z pożyczkodawcami w Twoim imieniu, może nie być najlepszą ofertą, jaką możesz uzyskać. Skontaktuj się bezpośrednio z kredytodawcami. Porównaj finansowanie, które oferujesz z finansowaniem, które oferuje dealer. Ponieważ oferty są zróżnicowane, rozejrzyj się za najlepszą ofertą, porównując roczną stopę procentową (APR) i długość pożyczki. Negocjując, aby sfinansować samochód, uważaj, aby skupić się tylko na miesięcznej płatności. Całkowita kwota, jaką zapłacisz, zależy od ceny samochodu, który negocjujesz, od RRSO i długości pożyczki.

Czasami dealerzy oferują bardzo niskie stawki finansowania dla konkretnych samochodów lub modeli, ale mogą nie być skłonni do negocjowania cen tych samochodów. Aby skorzystać ze specjalnych stawek, możesz zostać poproszony o dokonanie dużej zaliczki. W takich warunkach może się okazać, że czasami taniej jest płacić wyższe opłaty finansowe za samochód o niższej cenie lub kupić samochód, który wymaga mniejszej zaliczki.

Przed podpisaniem umowy na zakup lub sfinansowanie samochodu należy rozważyć warunki finansowania i ocenić, czy jest on dostępny. Zanim odjedziesz, upewnij się, że masz kopię umowy, którą podpisałeś zarówno ty, jak i sprzedawca, i upewnij się, że wszystkie pola są wypełnione.

Niektórzy dilerzy i pożyczkodawcy mogą poprosić cię o wykupienie ubezpieczenia kredytu, aby spłacić pożyczkę, jeśli umrzesz lub staniesz się niepełnosprawny. Zanim kupisz ubezpieczenie kredytu, rozważ koszt i czy warto. Sprawdź istniejące zasady, by uniknąć duplikowania korzyści. Ubezpieczenie kredytu nie jest wymagane przez prawo federalne. Jeśli Twój sprzedawca wymaga wykupienia ubezpieczenia kredytu na finansowanie samochodu, musi być wliczony w koszt kredytu. Oznacza to, że musi to znaleźć odzwierciedlenie w RRSO. Wasz prokurator generalny również może mieć wymagania dotyczące ubezpieczenia kredytu. Skontaktuj się z Państwowym Komisarzem ds. Ubezpieczeń lub państwową agencją ochrony konsumentów.

Zanim wynegocjujesz cenę swojego następnego nowego samochodu, skorzystaj z tego arkusza, aby ustalić miejsce przetargowe. * Możesz uzyskać cenę faktury, przeglądając fakturę sprzedawcy lub przeglądając publikacje samochodów.
Handel twoim starym samochodem

Porozmawiaj o możliwości wymiany tylko po wynegocjowaniu najlepszej możliwej ceny za nowy samochód i po zbadaniu wartości swojego starego samochodu. Sprawdź, jaki jest twój obecny pojazd, zanim wynegocjujesz zakup nowego samochodu. Sprawdź Przewodniki National Automobile Dealers Association (NADA), Edmunds i Kelley Blue Book. Informacje te mogą pomóc w uzyskaniu lepszej ceny od sprzedawcy. Choć sprzedaż auta może potrwać dłużej, generalnie dostaniesz więcej pieniędzy, niż gdybyś go zamienił.
Biorąc pod uwagę umowę o świadczenie usług

Umowy serwisowe, które można kupić za pomocą nowego samochodu, zapewniają naprawę niektórych części lub problemów. Kontrakty te są oferowane przez producentów, dealerów lub niezależne firmy i mogą, ale nie muszą, zapewniać pokrycie poza gwarancją producenta. Pamiętaj, że gwarancja jest wliczona w cenę samochodu, a umowa serwisowa kosztuje dodatkowo.

Przed podjęciem decyzji o zakupie umowy serwisowej przeczytaj ją uważnie i rozważ następujące pytania:

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem objętym gwarancją a ubezpieczeniem w ramach umowy serwisowej?
Jakie naprawy są objęte gwarancją?
Czy obejmuje rutynową konserwację?
Kto płaci za pracę? Części?
Kto wykonuje naprawy? Czy naprawy można wykonywać gdzie indziej?
Jak długo trwa umowa serwisowa?
Jakie są zasady anulowania i zwrotu pieniędzy?

Dodaj komentarz