Kompletny przewodnik po wyborze struktury biznesowej

Rozpoczęcie działalności jest ekscytujące, przerażające i – bądźmy szczerzy – bardzo, bardzo mylące.

Jeśli jesteś jak większość właścicieli małych firm, możesz nie być biegły w „legale biznesowym”, lub mieć MBA lub formalne szkolenie biznesowe.

Może to sprawić, że nawigacja w tym procesie będzie trochę trudna; decydowanie o tym, jaka struktura biznesowa do utworzenia jest częstym problemem.

Jedna firma, partnerstwo, LLC, C Corp (a co z S corp czy B Corp?) – jak wybrać, który z nich jest odpowiedni dla Twojej firmy? Co więcej, co one obejmują?

Ten kompleksowy przewodnik zawiera przegląd każdej struktury biznesowej. Nie ma jednego „najlepszego wyboru”, ale ten przewodnik pomoże ci wybrać odpowiednią strukturę dla Twojej firmy.

Więc, zanurzmy się w prawo – oto najczęściej spotykane struktury biznesowe, które napotkasz. Przejdę do tego, do kogo struktura biznesowa jest słuszna, jak ją założyć i na co zwrócić uwagę przy każdym z nich.

Wyłączna własność

Jednoosobowa działalność jest jedną z najczęstszych struktur małych przedsiębiorstw.

To tylko twoja firma i twoje, co oznacza, że ​​bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność, a zatem mają prawo do wszystkich zysków – i, co za tym idzie, są odpowiedzialne za wszystkie straty.
Dla kogo jest jednoosobowa firma?

Jeśli planujesz prowadzić własną działalność gospodarczą sam, a będziesz odpowiedzialny za różne aspekty prowadzenia firmy i produkcji swoich produktów lub usług, jednoosobowa firma może być dla Ciebie.

Na przykład trener personalny, który planuje oferować indywidualne coaching dla klientów, byłby świetnym kandydatem na jednoosobową działalność gospodarczą. Podobnie artysta, który stworzy piękną, jedyną w swoim rodzaju biżuterię do sprzedania na Etsy. Chociaż wiele innych rodzajów firm może dobrze działać jako jednoosobowa firma, powinno to dać ci pewien pomysł.
Jak tworzysz jednoosobową firmę?

Jednoosobowa działalność jest również najłatwiejszym do utworzenia; nie musisz podejmować żadnych działań, aby zostać jedynym właścicielem.

Sprzedajesz teraz swoją wyjątkową biżuterię na Etsy? Gratulacje – jesteś jedynym właścicielem.

Jednak w dalszym ciągu będą dostępne licencje i regulacje, w zależności od branży. Będziesz chciał sprawdzić na stronie swojego lokalnego biura sekretarza stanu.

Dodatkowo, jeśli planujesz robić interesy pod nazwą, która nie jest twoją własnością, musisz złożyć wniosek o DBA lub „robić interesy jak”.

Omówiłem sposób uzyskania DBA w tym artykule tutaj, a także inne szczegóły dotyczące rejestracji nazwy firmy, więc sprawdź to przed rozpoczęciem.
O czym powinieneś wiedzieć?

Jednoosobowa działalność jest dość prosta do sformułowania, ale oto kilka uwag:

Twoje podatki będą dość proste: jednoosobowa firma to tzw. „Pass-through”, co oznacza, że ​​wszystkie zyski i straty przechodzą bezpośrednio przez właściciela firmy i są raportowane o podatkach. Jeśli jesteś jedyną osobą pracującą dla Twojej firmy jednoosobowej, musisz wypełnić formularz Planu C, Formularz 1040 i Formularz Harmonogramu SE.
Nadal możesz mieć pracowników: tylko dlatego, że jesteś „jedynym” właścicielem, nie oznacza to, że nie możesz mieć pracowników. Jeśli masz pracowników, twoje podatki będą nieco bardziej skomplikowane, ale nie za dużo; zobacz stronę z własnymi zasobami IRS, aby uzyskać więcej informacji.
Możesz mieć większe trudności ze zbieraniem pieniędzy: ponieważ nie możesz sprzedać żadnych akcji w swojej firmie, nie będziesz w stanie zwiększyć wartości firmy w ten sposób.
Najprawdopodobniej będziesz mieć kłopot z uzyskaniem kredytu bankowego: Banki często niechętnie udzielają pożyczek na działalność firmom jednoosobowym, ponieważ są postrzegane jako mniej wiarygodne.
Przyjmujesz pełną odpowiedzialność: jeśli twoja firma zawodzi, a ty stajesz się przeciążony długiem, twoje osobiste aktywa (takie jak samochód, dom itp.) Są zagrożone. Jesteś również osobiście odpowiedzialny za wszelkie problemy prawne, które mogą się pojawić. Oznacza to, że jeśli ktoś cię o to oskarży, może pożyczyć twoje osobiste aktywa.

Współpraca

Wróćmy zatem do tego przykładu osobistego trenera, który może rozpocząć działalność gospodarczą na własny rachunek i zaoferować coaching klienta.

Może jednak chce połączyć się z dietetykiem i obaj planują wspólnie zbudować imperium fitness. Obaj przedsiębiorcy mają wspólną własność i mają wspólny wkład i udział w firmie.

Teraz nie masz już własnej firmy – masz partnerstwo.

Wciąż dość prostą strukturę biznesową, partnerstwo obejmuje dwie lub więcej osób, które współdzielą własność swojej nowej firmy. Oba będą w jakiś sposób przyczyniać się do biznesu i będą dzielić zarówno zyski, jak i straty.
Dla kogo jest partnerstwo?

Pomyśl o partnerstwie jako o nieco rozwiniętej wersji firmy jednoosobowej. Jest to równie łatwe do sformułowania i najlepsze dla dwóch lub więcej osób, które chcą formalnie zgodzić się na partnerów biznesowych i wspólnie rozpocząć działalność.

Czy to osobisty trener i parowanie żywieniowe? Idealne partnerstwo, ponieważ zarówno wprowadzają coś do stołu, jak i są równymi uczestnikami w biznesie. Tak samo jak para przedsiębiorców rozpoczynających działalność doradczą online, dwóch mistrzów piwowarstwa rozpoczynających lokalny browar, i tak dalej – wpadacie na pomysł.
Rodzaje partnerstw:

Zanim zaczniemy tworzyć partnerstwo, przyjrzyjmy się różnym opcjom partnerstwa. Nie ma ich wiele, ale wybór partnerstwa zależy od tego, jak długo planujesz zostać partnerem i jak aktywna będzie rola wszystkich zaangażowanych stron w Twojej nowej firmie.

Spółka jawna: Spółka jawna zakłada, że ​​wszystkie strony są jednakowo zaangażowane; to znaczy, wszystkie zyski, zobowiązania i obowiązki wewnątrz firmy są rozdzielane równomiernie. Jeśli istnieje celowo nierówny podział w partnerstwie (na przykład, jeśli jeden z partnerów zdecyduje się zaakceptować większą część pracy w zamian za większy udział w zyskach), należy to odnotować na oficjalnej umowie o partnerstwie.

Spółka komandytowa: Spółka komandytowa (zwana również spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) jest często używana przez partnerów, którzy pełnią jedynie rolę inwestora i mają ograniczony wkład w rzeczywiste funkcjonowanie spółki. Jest to znacznie bardziej złożona struktura, ale także rzadziej używana.

Joint venture: Jeśli planujesz nawiązać współpracę w ramach jednego konkretnego projektu, może to być dla ciebie wspólne przedsięwzięcie. Wspólne przedsięwzięcia funkcjonują tak samo jak spółka jawna, ale w ograniczonym przedziale czasowym, takim jak zakończenie jednorazowego projektu.
Jak utworzyć partnerstwo?

Podobnie jak w przypadku firmy jednoosobowej, zwykłe wspólne prowadzenie działalności skutecznie tworzy partnerstwo. Jeśli jednak planujesz prowadzić działalność pod nazwą inną niż Twoja i partnera, musisz złożyć dokument DBA. Może być również konieczne złożenie wniosku o określone licencje i pozwolenia, w zależności od firmy i stanu.
O czym powinieneś wiedzieć?

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem współpracy.

Zdecydowanie zaleca się zawarcie umowy partnerskiej: choć nie jest to niezbędne, określenie umowy partnerskiej (najlepiej pod nadzorem prawnika każdego partnera) jest dobrym sposobem, aby upewnić się, że partnerstwo jest właściwe. Może to pomóc ci jasno określić, kto jest odpowiedzialny za co i co się stanie, jeśli zdecydujesz się przestać pracować razem.
Partnerstwa są również „przejściowymi” jednostkami podatkowymi: Podobnie jak jednoosobowe przedsiębiorstwo, partnerstwa „przechodzą” wszystkie zyski i straty na partnerów. Zobacz stronę partnerską IRS, aby uzyskać więcej informacji na temat składania podatków partnerskich.
Nie zapomnij o dodatkowych wydatkach: Ponieważ dobrze jest, aby prawnik sprawdził umowę partnerską, nie zapomnij o uwzględnieniu tego dodatkowego kosztu.
Upewnij się, że masz partnera, któremu możesz zaufać. To oczywiste, ale ponieważ partnerzy są wyłącznie odpowiedzialni za wszelkie złe interesy lub zadłużenie, które mogą ponieść, upewnij się, że wybierasz partnera, któremu ufasz w swojej firmie, Twój kredyt wynik i twoja reputacja. Ponownie nie pomijaj umowy partnerskiej – pomoże ci to uniknąć problemów na drodze.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Dodaj komentarz