Jak działają plany zakupów

Kupowanie planów często obiecuje darmowe lub głęboko zdyskontowane produkty. Po rejestracji otrzymasz produkty automatycznie do momentu anulowania. Niektóre plany pobierają miesięczną opłatę w zamian za prawo do zakupu produktów po rzekomo obniżonych cenach. Zanim zarejestrujesz się w planie zakupu, przeszukaj firmę, poszukaj doświadczeń innych ludzi, porównaj ceny z cenami innych sprzedawców i zapoznaj się z warunkami oferty. Zastanów się, czy możesz zaoszczędzić pieniądze kupując za pośrednictwem planu, lub po prostu uzyskać produkty, których nie chcesz ani nie potrzebujesz.

Co to jest plan kupowania?
Plany, które mówią, że produkty nadchodzą
Plany, które nie mówią, że produkty nadchodzą
Plany, które obciążają opłaty członkowskie
Jak zdecydować
Gdzie narzekać

Co to jest plan kupowania?

Nie, nie mówimy o sklepach hurtowni, do których kupujesz hurtowo.

Kupowanie planów – lub klubów – to plany, na które się rejestrujesz i „robisz zakupy” do momentu anulowania. Możesz dołączyć, zapisując się na bezpłatną lub zdyskontowaną ofertę, np. 10 bezpłatnych płyt CD lub 5 książek za 1 USD. Niezależnie od tego, czy chodzi o prawdziwą ofertę.

Istnieją trzy popularne typy kupujących klubów: jeden mówi, kiedy nadchodzi produkt; nie wiadomo, kiedy nadchodzi produkt; a jeden automatycznie obciąża cię za członkostwo.
Plany, które mówią, że produkty nadchodzą

Plany te są formą zakupów „rezygnuj”. Musisz powiedzieć „nie”, jeśli nie chcesz kupować tego, co plan wysyła. Jeśli nie odrzucisz przedmiotu, otrzymasz produkt automatycznie.

Firmy, które działają w ten sposób, muszą przestrzegać określonych zasad, określonych w opcji opcji negatywnej opcji FN: muszą mieć jasne i wyraźne informacje w materiałach promocyjnych, których używasz do rejestracji. Firma musi Ci powiedzieć:

ile ogłoszeń i formularzy odrzucenia możesz otrzymać każdego roku i jak często
będziesz mieć co najmniej 10 dni na odrzucenie produktu, zanim firma Ci go dostarczy
jeśli wymagana jest minimalna liczba zakupów
możesz anulować swoje członkostwo w dowolnym momencie po dokonaniu minimalnej liczby zakupów

Dwie ważne rzeczy do zapamiętania:

Masz 10 dni na podjęcie decyzji. Jeśli nie chcesz, aby produkt został wysłany, musisz odesłać formularz odrzucenia pocztą do daty powrotu (kiedy firma musi je otrzymać) lub do daty wysyłki (data, w której formularz ma zostać przesłany pocztą). Firma poinformuje Cię, której daty używa. Jeśli nie otrzymasz co najmniej 10 dni przed wysłaniem produktu, możesz zwrócić go za pełny kredyt, a klub musi zapłacić za przesyłkę zwrotną.
Firma ma cztery tygodnie na wysyłkę. Jeśli zarejestrujesz się w specjalnej ofercie, takiej jak „5 książek za 1 USD”, firma musi wysłać zamówienie w ciągu czterech tygodni od otrzymania go lub zaoferować równoważną alternatywę. Jeśli nie chcesz alternatywnego produktu wprowadzającego, możesz anulować swoje członkostwo, dopóki zwrócisz towary.

Chcę anulować

Niektóre plany wymagają, abyś wydał określoną kwotę pieniędzy na produkty w normalnych cenach klubu, zanim będziesz mógł zrezygnować z członkostwa. Powinny ci to powiedzieć od samego początku. Jeśli nie, i chcesz anulować swoje członkostwo:

Wyślij prośbę na piśmie. Firma musi natychmiast anulować twoje członkostwo.
Zwróć pierwszą rzecz, którą otrzymałeś po tym, jak firma otrzymała twoje pisemne powiadomienie. Rozważ jeszcze jeden nieuporządkowany towar prezentem. Aby uniknąć rachunków i powiadomień o zbiorach, najlepiej jest powiadomić firmę, że nie jesteś już członkiem za każdym razem, gdy dostaniesz nieuporządkowany towar, i wysłać kopię listu z rezygnacją.

Plany, które nie mówią, że produkty nadchodzą

Plany te są często nazywane planami ciągłości. Przed wysłaniem towaru nie ma głów. Otrzymujesz produkty lub usługi automatycznie, aż anulujesz swoje „członkostwo”.

Niektóre plany ciągłości mają „okres zatwierdzenia” lub „darmowy okres próbny”, więc możesz spróbować czegoś. Jeśli zatrzymasz produkt lub nie anulujesz usługi przed zakończeniem bezpłatnego okresu próbnego, zostaniesz członkiem planu. Inne plany wystawiają rachunki za przedmioty – na przykład kwiaty, książki, filmy lub oprogramowanie – kiedy je otrzymasz. Jeśli korzystasz z karty kredytowej podczas rejestracji, firma może obciążyć Twoją kartę za każdym razem, gdy coś prześle.
Plany, które obciążają opłaty członkowskie

W trzecim rodzaju klubu zakupowego miesięczna opłata członkowska jest automatyczna. Twoja opłata daje możliwość uzyskania tego, co plan opisuje jako rabaty.

Niektórzy powiedzieli FTC, że nie wiedzieli, że zostali zapisani do tego typu planu, dopóki nie zauważyli opłat na wyciągach z kart debetowych lub kredytowych. Sądzili, że płacą 1,99 USD opłaty za wysyłkę za darmowy okres próbny. W rzeczywistości zgodzili się wziąć udział w planie, który nadal będzie ich obciążał, niezależnie od dokonanych zakupów. Zapoznaj się z „bezpłatnymi” ofertami próbnymi, aby uzyskać więcej informacji.
Jak zdecydować

Zanim dołączysz do klubu zakupowego:
Zbadaj firmę online.

Przeszukaj plan i nazwę firmy, używając słów takich jak „skarga” lub „recenzja”. Skargi mogą Cię skłonić do wątpliwych praktyk. Ale to, że nie znajdziesz skarg, nie oznacza, że ​​plan nie ma problemów.
Nie pomijaj drobnego druku.

Znajdź warunki oferty. Poznaj swoje obowiązki przed dołączeniem. Jeśli nie masz pewności, na co się zgadzasz, nie rejestruj się. Obejmuje to oferty online, w telewizji, w gazecie lub w radiu. Jeśli oferta jest dostępna przez telefon, poproś rozmówcę o powtórzenie czegokolwiek, czego nie rozumiesz, i zapisz ważne informacje, w tym numer w dziale obsługi klienta. Zadzwoń, aby przetestować to. Jeśli nikt Cię nie odbierze lub oddzwoni, nie dołączaj.
Bądź ze sobą szczery.

Zastanów się, czy możesz pozostać na szczycie formularzy i odrzucić produkty, których nie chcesz. Jeśli dołączysz, postępuj zgodnie z instrukcjami na formularzach.
Porównaj koszty.

Wprowadzający towar lub obietnica świetnych okazji mogą wydawać się atrakcyjne, ale co z produktami, które musisz kupić w regularnych cenach klubu? Jak porównują ceny? Co z wysyłką i miesięcznymi opłatami?
Zachowaj kopie dokumentów.

Obejmuje to dokumenty wyjaśniające warunki planu, które mogą pochodzić z wysyłką wstępną, a formularze odrzucenia zwracają sprzedającemu. Warto również udokumentować datę wysłania formularzy odrzucenia.
Poszukaj bezpłatnych prób i wstępnie zaznaczonych pól.

Czasami nieuczciwe firmy korzystają z bezpłatnych prób, aby zapisać się do klubu zakupowego. Kiedy rejestrujesz się online, możesz zobaczyć pole, które jest już zaznaczone, co daje firmie możliwość kontynuowania oferty po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego – lub do podpisania Twojej umowy, by kupić więcej produktów, chyba że usuniesz zaznaczenie tej opcji.
Oznacz swój kalendarz.

Zapisz ważne daty, aby nie stracić szansy na odrzucenie lub zwrot towaru, który Cię nie interesuje i na które nie chcesz płacić.
Przeczytaj wyciągi z kart kredytowych i debetowych.

To jedyny sposób, by dowiedzieć się, czy opłata jest pobierana nieprawidłowo.
Gdzie narzekać

Jeśli masz problem z klubem zakupowym, spróbuj najpierw rozwiązać ten problem z planem. Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany odpowiedzią, skontaktuj się z lokalną agencją ochrony konsumenta. Możesz również złożyć skargę do FTC.

Dodaj komentarz