Izolacja domu: wszystko zależy od wartości R

Kiedy kupujesz nowe urządzenie, poszukaj etykiety EnergyGuide, żółtej etykiety, która jest dołączona do większości urządzeń. Mówi, ile energii zużywa urządzenie i ułatwia porównywanie zużycia energii przez podobne modele. Im bardziej energooszczędne jest urządzenie, tym mniej kosztuje korzystanie z niego i tym niższe mogą być rachunki za media. Używanie mniejszej ilości energii jest również korzystne dla środowiska; może zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i pomóc w ochronie zasobów naturalnych.

Jak korzystać z etykiety EnergyGuide
Najczęściej zadawane pytania
Twoja strategia zakupów
Obniżenie rachunku za energię

Jak korzystać z etykiety EnergyGuide

Ta przykładowa etykieta wyjaśnia, co zobaczysz na etykiecie i jak korzystać z tych informacji.

Najczęściej zadawane pytania
Czy wszystkie urządzenia mają etykiety EnergyGuide?

Nie.

Urządzenia z etykietami: kotły, centralne klimatyzatory, pralki, zmywarki, zamrażarki, piece, pompy ciepła, grzejniki basenowe, lodówki, telewizory, podgrzewacze wody i klimatyzatory okienne.

Urządzenia bez etykiet: suszarki do ubrań, osuszacze, nawilżacze, piece i zakresy.
Czy szacowany koszt operacyjny jest zbliżony do tego, co faktycznie będę płacił każdego roku?

Nie, to tylko szacunek oparty na typowym zastosowaniu i średniej krajowej cenie energii elektrycznej. Wysokość opłaty zależy od sposobu użytkowania urządzenia i lokalnej ceny energii.
Co się stanie, jeśli na urządzeniu nie ma etykiety EnergyGuide?

Zajrzyj do wnętrza urządzenia; etykieta może tam być. Możesz również sprawdzić na stronach internetowych sprzedawcy lub producenta.
Czy wszystkie etykiety EnergyGuide są takie same?

Nie, jest kilka różnych etykiet. Urządzenia ocenione według zaktualizowanych testów wydajności energetycznej mają etykiety EnergyGuide z jasno żółtymi cyframi, jak ten przykład. Inne urządzenia mają oryginalne etykiety z czarnymi numerami. Przed porównaniem funkcji różnych modeli sprawdź etykiety. Upewnij się, że porównywane modele mają etykiety EnergyGuide ze wszystkimi żółtymi cyframi lub wszystkimi czarnymi cyframi.

Ponadto etykiety są specyficzne dla urządzenia. Na przykład etykiety palenisk nie wykazują kosztów energii; etykiety do zmywarek przedstawiają dwa koszty – jeden dla osób korzystających z elektrycznych podgrzewaczy wody, a drugi dla osób korzystających z podgrzewaczy wody gazowej. Mimo to wszystkie etykiety EnergyGuide umożliwiają porównanie zużycia energii z podobnymi urządzeniami.
Czy średni krajowy koszt energii elektrycznej i zakres kosztów podobnych modeli są zawsze aktualne?

Nie. Dane są aktualizowane co pięć lat, aby zapewnić spójne informacje na temat etykiet dla konkurencyjnych modeli. W rezultacie stawka stosowana dla etykiet EnergyGuide nie zawsze będzie odzwierciedlać bieżące ceny energii elektrycznej. Możliwe jest również, że koszt energii nowego modelu nie znajdzie odzwierciedlenia w zakresie kosztów. Jednak nowy model będzie posiadał własną etykietę EnergyGuide.
Dowiedz się więcej o programie ENERGY STAR

Etykieta ENERGY STAR pomaga w identyfikacji modeli o wysokiej wydajności. Aby zakwalifikować się do oznaczenia ENERGY STAR, produkt musi spełniać wytyczne dotyczące wydajności energetycznej określone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) i Departament Energii USA (DOE). Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę energystar.gov.
Twoja strategia zakupów

Gotowy na zakupy? Pamiętaj by:

Zmierzyć. Potrzebujesz wystarczająco dużej przestrzeni na urządzenie, aby całkowicie otworzyć drzwi urządzenia lub pokrywę i zapewnić wystarczającą przestrzeń dla bezpiecznej wentylacji.
Porównaj wydajność. Zdecyduj, które funkcje są dla Ciebie ważne i zapytaj, jak działają różne modele: Czy są głośne? Jakie funkcje bezpieczeństwa mają? Jakie są ich historie napraw? Ile wody zużywają? Opinie ekspertów mogą być pomocne. Opinie klientów online mogą pomóc Ci rozpoznać typowe skargi. Wyszukaj nazwę firmy lub produktu, używając słów takich jak „recenzja” lub „skarga”. Przeczytaj opinie z kilku źródeł.
Spójrz na zużycie energii. Użyj etykiety EnergyGuide, aby porównać zużycie energii z podobnymi modelami. Korzystanie z energooszczędnego urządzenia może znacząco zmienić rachunki za media w całym okresie eksploatacji urządzenia. Niższe wydatki na koszty mediów mogą zrównoważyć płacąc nieco więcej za energooszczędny model.
Zapytaj o specjalne oferty efektywności energetycznej. Zapytaj swojego sprzedawcę lub lokalne narzędzie o informacje na temat rabatów gotówkowych, niskooprocentowanych pożyczek lub innych programów motywacyjnych w Twojej okolicy dla osób kupujących energooszczędne produkty. Lub odwiedź bazę danych dotyczących zachęt do energii ze źródeł odnawialnych i efektywności, aby uzyskać informacje o zachętach sponsorowanych przez rząd i media.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Bangor, Maine, czy w Bakersfield w Kalifornii, Twój dom będzie bardziej komfortowy i energooszczędny z odpowiednią izolacją. Izolacja pomaga obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia domu. Oto jak: Ciepło podróżuje. Zimą wypływa ciepło; w lecie płynie prąd. Właściwie ocieplony dom zmniejsza przepływ ciepła, więc nie zużywasz tyle energii, aby ogrzewać dom w zimie i ochładzać go latem. Używanie mniejszej ilości energii – lub bardziej wydajne wykorzystanie energii – może oznaczać pieniądze w kieszeni.

Aby pomóc Ci uzyskać jak najwięcej za dolara izolacji, Federalna Komisja Handlu (FTC) ma odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące izolacji domu. Jako krajowa agencja ochrony konsumentów, FTC egzekwuje szereg przepisów związanych z energią, w tym zasadę wartości R, która dotyczy izolacji.
P: Jakiej pierwszej rzeczy powinienem zwrócić, kupując izolację?

Poszukaj wartości R. „R” oznacza odporność na przepływ ciepła. Im wyższa wartość R, tym większa moc izolacyjna. Niemal wszystkie produkty izolacyjne muszą informować o ich wartości R – jedynym wyjątkiem są izolacje rur i przewodów. (Okładka kanału jest zakryta.)

Tak więc, jeśli patrzysz na izolację o wartości R 38 z firmy A i izolacji o wartości R 38 z firmy B, wiesz, że te dwa produkty oferują ten sam poziom izolacji. To prawda, nawet jeśli są to różne rodzaje izolacji – powiedzmy, jeśli jest to izolacja kocowa, która jest w postaci masek i rolek, a druga to izolacja luźnego wypełnienia, która jest luźnym włóknem lub granulatem włókien i wymaga specjalnego sprzętu do dmuchania to w przestrzeń.
P: Skąd mam wiedzieć, jaka wartość R jest odpowiednia dla izolacji w moim domu?

Kilka czynników wpływa na wartość R twoich domowych potrzeb:

Gdzie mieszkasz. Będziesz potrzebował izolacji o wyższej wartości R, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, takim jak północny wschód, niż gdy mieszkasz w ciepłym klimacie, takim jak Południowa Kalifornia.
Jak zbudowany jest twój dom i gdzie będzie izolacja. Czy jest to struktura jednopoziomowa czy wielopoziomowa? Czy masz sufity katedralne? Czy jest piwnica, czy dom jest zbudowany na płycie? Każdy z tych czynników pomaga określić poziom izolacji twojego domu.
Jak ogrzać i ochłodzić swój dom. Niezależnie od tego, czy masz piec, klimatyzator centralny czy pompę ciepła, możesz mieć wpływ na decyzje dotyczące izolacji.

Biuro ds. Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii (EERE) Departamentu Energii dysponuje odpowiedziami na podstawie kodu pocztowego i wprowadzonych informacji o domu. Twój lokalny sklep z akcesoriami do domu (lub jego strona internetowa) może również zawierać informacje pomocne w określeniu potrzeb związanych z izolacją.
P: Czy powinienem używać tej samej wartości izolacji R w całym domu?

Bardziej wydajne jest stosowanie izolacji o wyższych wartościach R na strychu iw pomieszczeniach z sufitami katedrnymi niż w ścianach szkieletowych, piwnicach lub przestrzeniach pełzających ze ścianami.

Dobrym sposobem sprawdzenia, gdzie w twoim domu marnuje się energię, jest przeprowadzenie audytu energetycznego domu, który polega na spojrzeniu na system ogrzewania, izolację, okna, drzwi i inne części domu, aby określić, gdzie tracisz energię. Możesz przeprowadzić podstawowe samodzielne przejście lub zatrudnić specjalistę, który przeprowadzi dokładniejszy audyt i przedstawi konkretne zalecenia, jak zwiększyć energooszczędność domu. Twoja firma użyteczności publicznej może zaoferować bezpłatne lub tanie audyty energetyczne lub może polecić renomowane lokalne firmy lub organizacje, aby to zrobić.

Dodaj komentarz