Finansowanie lub leasing samochodu #2

 

 

Wielu wierzycieli oferuje teraz kredyt długoterminowy, na przykład 72 lub 84 miesiące na spłatę. Umowy te mogą zmniejszyć miesięczne płatności, ale mogą mieć wysokie stawki. I będziesz płacić dłużej. Samochody szybko tracą wartość, gdy odjeżdżasz z parkingu. Tak więc, z długoterminowym finansowaniem, możesz skończyć na więcej, niż samochód jest warty.

 

Jeśli podpisujesz umowę, uzyskaj kopię podpisanych dokumentów przed opuszczeniem dealera lub innego wierzyciela. Upewnij się, że wiesz, czy transakcja jest ostateczna, zanim odejdziesz w nowym samochodzie.

Porównanie próbek

 

Rozważ całkowite koszty finansowania samochodu, a nie tylko miesięczną opłatę. Ważne jest porównanie różnych planów płatności zarówno dla miesięcznej płatności, jak i sumy wymaganych płatności, na przykład dla 48-miesięcznego / 4-letniego i 60-miesięcznego / 5-letniego zakupu kredytu. Ogólnie rzecz biorąc, dłuższe okresy umowy oznaczają niższe miesięczne płatności, wyższe całkowite koszty finansowe i wyższe całkowite koszty. Upewnij się, że masz wystarczające dochody, aby dokonać miesięcznej płatności przez cały okres obowiązywania umowy finansowej. Będziesz musiał również uwzględnić koszty ubezpieczenia, które mogą się różnić w zależności od rodzaju kupowanego samochodu i innych czynników.

 

Jeśli ubiegasz się o finansowanie dealerów

 

Większość dealerów posiada Departament Finansów i Ubezpieczeń (F & I), który poinformuje Cię o dostępnych opcjach finansowania. Kierownik działu F & I poprosi Cię o wypełnienie wniosku o kredyt, który może obejmować:

 

Nazwa

Numer ubezpieczenia społecznego

Data urodzenia

obecny i poprzedni adres (y) oraz długość pobytu

obecny i poprzedni pracodawca (ci) oraz długość zatrudnienia

zawód

źródła dochodu

całkowity miesięczny dochód brutto

informacje finansowe o bieżących rachunkach kredytowych, w tym o zadłużeniu

 

Większość dealerów otrzyma kopię twojego raportu kredytowego, który zawiera informacje o twoim aktualnym i przeszłym kredycie, twoim rejestrze płatności i danych z publicznych rejestrów (jak na przykład bankructwo z dokumentów sądowych). Może również zawierać Twoją zdolność kredytową.

 

Pamiętaj, aby zapytać sprzedawcę o:

 

Bodźce producentów. Twój dealer może oferować zachęty dla producentów, takie jak obniżone stawki finansowe lub zwrot gotówki w przypadku niektórych marek lub modeli. Upewnij się, że zapytasz swojego dealera, czy model, który cię interesuje, ma jakieś specjalne oferty finansowania. Zasadniczo te obniżone stawki nie podlegają negocjacji i mogą być ograniczone przez Twoją historię kredytową.

Rabaty, upusty lub specjalne ceny. Zapytaj, czy kwalifikujesz się do dostępnych rabatów, zniżek lub ofert, ponieważ mogą one obniżyć twoją cenę, a tym samym kwotę, którą sfinansujesz lub która jest częścią twojej dzierżawy. Dealerzy, którzy promują zniżki, rabaty lub specjalne ceny, muszą wyraźnie wyjaśnić, co jest wymagane, aby zakwalifikować się do tych zachęt. Przyjrzyj się uważnie, aby sprawdzić, czy istnieją ograniczenia dotyczące tych ofert specjalnych. Na przykład oferty te mogą obejmować niedawne ukończenie college’u lub członka wojska lub mogą dotyczyć tylko określonych samochodów. Nie zakładaj, że rabaty zostały już uwzględnione w oferowanej cenie lub warunkach.

Twoja roczna stopa procentowa (APR). Gdy nie są dostępne żadne specjalne oferty finansowania, zwykle można negocjować APR i warunki płatności z dealerem, tak jak negocjowałbyś cenę samochodu. RRSO, które negocjujesz z dealerem, zwykle zawiera kwotę, która rekompensuje dealerowi za obsługę finansowania. RRSO będzie się różnić w zależności od Twojej zdolności kredytowej. Negocjacje mogą mieć miejsce przed lub po akceptacji i przetworzeniu przez dealera wniosku o kredyt. Spróbuj wynegocjować najniższą cenę z dealerem, tak jak wynegocjowałbyś najlepszą cenę za samochód.

 

Zadaj pytania dotyczące warunków umowy przed podpisaniem. Czy na przykład warunki są ostateczne i w pełni zatwierdzone przed podpisaniem umowy i pozostawieniem dealera samochodem? Jeśli dealer twierdzi, że nadal pracuje nad zatwierdzeniem, umowa nie jest jeszcze ostateczna. Rozważ oczekiwanie na podpisanie umowy i utrzymanie obecnego samochodu do momentu pełnego zatwierdzenia finansowania. Lub sprawdź inne źródła finansowania przed podpisaniem finansowania i zanim opuścisz swój samochód w punkcie dealerskim. Ponadto, jeśli jesteś członkiem służby wojskowej, dowiedz się, czy umowa kredytowa pozwala na wyprowadzenie samochodu z kraju. Niektóre umowy kredytowe nie mogą.

NALEŻY UMIEŚĆ SAMOCHÓD?

 

Wynajmując samochód, masz prawo go używać na uzgodnioną liczbę miesięcy i mil.

 

Czym leasing różni się od kupowania? Miesięczne płatności z tytułu najmu są zwykle niższe niż miesięczne płatności finansowe, jeśli kupiłeś ten sam samochód. Płacisz za kierowanie samochodem, a nie za jego zakup. Oznacza to, że płacisz za przewidywaną amortyzację samochodu w okresie najmu, a także za czynsz, podatki i opłaty. Ale pod koniec dzierżawy musisz zwrócić samochód, chyba że umowa dzierżawy pozwoli ci go kupić.

 

Aby dowiedzieć się, czy leasing pasuje do Twojej sytuacji:

 

Rozważ początek, środek i koniec kosztów najmu

Zastanów się, jak długo będziesz chciał zatrzymać samochód

Porównaj różne oferty i warunki najmu, w tym limity kilometrów

 

Zastanów się, ile jeździsz. Limit przebiegu w większości standardowych umów najmu wynosi zwykle 15 000 lub mniej rocznie. Możesz wynegocjować wyższy limit przebiegu, ale to zwykle zwiększa miesięczną opłatę, ponieważ samochód amortyzuje więcej podczas okresu leasingu. Jeśli przekroczysz limit milowy w umowie najmu, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę, gdy zwrócisz samochód.

 

Rozważ wszystkie warunki umowy najmu. Podczas dzierżawy jesteś odpowiedzialny za nadmierne zużycie i uszkodzenia oraz brakujące wyposażenie. Musisz również serwisować samochód zgodnie z zaleceniami producenta i utrzymywać ubezpieczenie spełniające standardy firmy leasingowej. Jeśli wcześniej zakończysz dzierżawę, często musisz zapłacić wcześniejszą opłatę za zakończenie, która może być znaczna.

 

Czy możesz przenieść się w okresie najmu? Niektóre umowy najmu mogą nie pozwolić Ci wyprowadzić samochodu poza stan lub z kraju. Znajdź zasady dotyczące umowy, którą rozważasz.

 

Czy jesteś usługobiorcą, który wynajął samochód? Prawo federalne pozwala na wypowiedzenie umowy bez opłat za wcześniejsze zakończenie umowy, jeśli:

 

wydzierżawiłeś, zanim wszedłeś do służby wojskowej, a następnie przeszedłeś czynną służbę przez co najmniej 180 dni, lub

wynajęłaś samochód podczas służby wojskowej, a następnie dostałeś stałą zmianę stanowiska pracy poza kontynentalne USA lub dostałeś rozkaz wdrożenia przez co najmniej 180 dni.

 

Mogą nadal obowiązywać inne opłaty, w tym opłaty za nadmierne zużycie, użytkowanie i przebieg.

 

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Klucze do leasingu pojazdów, publikacja Rady Rezerwy Federalnej.

PO PODPISANIU

 

Upewnij się, że masz kopię umowy kredytowej lub umowy dzierżawy, z podpisanymi wszystkimi podpisami i warunkami, zanim opuścisz salon sprzedaży. Nie zgadzaj się na otrzymanie dokumentów później, ponieważ dokumenty mogą zostać zgubione lub utracone.

 

Jeśli sfinansowałeś samochód, zrozum:

 

Wierzyciel ma zastaw na tytule samochodu (aw niektórych przypadkach posiada faktyczny tytuł), dopóki nie zapłacisz w całości umowy.

Dokonaj płatności na czas. Późne lub nieodebrane płatności mogą mieć poważne konsekwencje: opóźnienia w płatnościach, przejęcie i negatywne wpisy w raporcie kredytowym mogą utrudnić uzyskanie kredytu w przyszłości. Niektórzy sprzedawcy mogą umieścić urządzenia śledzące w samochodzie, co może pomóc im zlokalizować samochód w celu przejęcia go, jeśli nie otrzymasz płatności lub zapłacisz za późno. Dowiedz się, czy sprzedawca spodziewa się umieścić urządzenie w samochodzie w ramach sprzedaży, co będzie używane i co zrobić, jeśli urządzenie wyśle ​​alarm.

 

Czy zostałeś wezwany do dealera, ponieważ finansowanie nie było ostateczne lub nie zostało zrealizowane? Uważnie przejrzyj wszelkie zmiany lub nowe dokumenty, które chcesz podpisać. Zastanów się, czy chcesz kontynuować. Nie musisz kontynuować finansowania. Jeśli nie chcesz, aby nowa oferta była oferowana, powiedz sprzedawcy, który chcesz anulować lub odwiozę, i chcesz, aby zwrot był z powrotem. Jeśli rozwiniesz umowę, upewnij się, że dokumenty aplikacji i umowy zostały anulowane. Jeśli zgadzasz się na nową umowę, upewnij się, że masz kopię wszystkich dokumentów.

 

POSIADAJĄCE PROBLEMY FINANSOWE?

 

Jeśli spóźnisz się z płatnością, skontaktuj się z wierzycielem od razu. Wielu wierzycieli pracuje z osobami, które według nich będą w stanie zapłacić wkrótce, nawet jeśli są nieco spóźnione. Możesz poprosić o opóźnienie w płatności lub o zmieniony harmonogram płatności. Czasami wierzyciel może zgodzić się na zmianę pierwotnej umowy. Jeśli tak, należy to napisać na piśmie, aby uniknąć późniejszych pytań.

 

Jeśli spóźnisz się z płatnościami samochodowymi lub w niektórych stanach, jeśli nie masz wymaganego ubezpieczenia auto, Twój samochód może zostać przejęty. Wierzyciel może odzyskać samochód lub sprzedać samochód i odnieść dochody ze sprzedaży do salda zadłużenia wynikającego z umowy o kredyt. Jeśli samochód zostanie sprzedany za mniej niż to, co jesteś winien, możesz być odpowiedzialny za różnicę.

 

W niektórych stanach prawo zezwala wierzycielowi na przejęcie samochodu bez zwracania się do sądu.

Dodaj komentarz