Finansowanie lub leasing samochodu #1

Przy dzisiejszych cenach można rozważyć sfinansowanie lub wynajęcie kolejnego samochodu. Jeśli tak, pamiętaj o kilku rzeczach.

 

Przed zakupem lub wynajęciem samochodu

Określ, ile możesz sobie pozwolić

Uzyskaj kopię raportu kredytowego

Co z osobą, która podpisała umowę?

Czy powinienem użyć finansowania, aby kupić samochód?

Znaj swoje opcje finansowania

Kup najlepszą ofertę finansowania

Jeśli ubiegasz się o finansowanie dealerów

Czy powinienem wynająć samochód?

Po podpisaniu

Masz problemy finansowe?

 

 

ZANIM KUPISZ LUB WYKONUJ SAMOCHÓD

Określ, ile możesz sobie pozwolić

 

Zanim sfinansujesz lub wydzierżawisz samochód, spójrz na swoją sytuację finansową, aby upewnić się, że masz wystarczające dochody, aby pokryć miesięczne koszty utrzymania. Możesz użyć arkusza kalkulacyjnego „Tworzenie budżetu” jako przewodnika.

 

Czy należy przyjąć nową miesięczną opłatę? Finansuj lub wynajmuj samochód tylko wtedy, gdy możesz pozwolić sobie na nową płatność. Oszczędność na zaliczce lub handel samochodem może zmniejszyć kwotę, którą musisz sfinansować lub wynająć, co obniża koszty finansowania lub leasingu.

 

Czy masz wymianę? W niektórych przypadkach Twój udział w wymianie pokryje zapłatę na nowy samochód. Ale jeśli nadal jesteś winien pieniądze na swoim samochodzie, jego zakup może niewiele pomóc. Jeśli jesteś winien więcej niż wartość samochodu, nazywa się to ujemnym kapitałem własnym, co może wpłynąć na finansowanie Twojego nowego samochodu lub umowy najmu. Dlatego sprawdź „Automatyczny handel i ujemny kapitał”, zanim to zrobisz. I rozważ spłacenie długu, zanim kupisz lub wydzierżawisz inny samochód. Jeśli korzystasz z samochodu do wymiany, zapytaj, jak ujemny kapitał wpływa na twoją nową umowę finansowania lub leasingu. Na przykład może to wydłużyć okres obowiązywania umowy o dofinansowanie lub kwotę miesięcznej płatności.

Uzyskaj kopię raportu kredytowego

 

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie raportu kredytowego i wyniku kredytowego, gdy zastanawiasz się nad finansowaniem lub leasingiem samochodu, a przed dokonaniem dużego zakupu. Możesz otrzymać bezpłatną kopię raportu z każdej z trzech ogólnokrajowych agencji raportujących co 12 miesięcy. Aby zamówić, odwiedź stronę www.AnnualCreditReport.com, zadzwoń pod numer 1-877-322-8228 lub wypełnij formularz prośby o roczne sprawozdanie kredytowe i wyślij je do Dorocznej Służby ds. Zgłoszenia Żądania Kredytu, P.O. Box 105281, Atlanta, GA 30348-5281.

 

Jeśli chcesz otrzymać kopię raportu kredytowego, ale już dostałeś darmową kopię, możesz kupić raport za niewielką opłatą. Skontaktuj się z jedną z trzech ogólnopolskich agencji raportowania kredytowego:

 

Zwykle otrzymasz swoją zdolność kredytową po złożeniu wniosku o finansowanie lub leasingu. Możesz również znaleźć bezpłatną kopię swojej oceny kredytowej na wyciągach kredytowych.

 

Aby uzyskać więcej informacji o raportach kredytowych i wynikach kredytowych, zobacz:

 

Darmowe raporty kredytowe

Błędy sporne w raportach kredytowych

Wyniki kredytowe

 

Co z osobą, która podpisała umowę?

 

Jeśli nie posiadasz historii kredytowej – lub silnej historii kredytowej – wierzyciel może wymagać, abyś był współodpowiedzialnikiem w umowie finansowej lub umowie najmu. Podpisujący ponoszą równą odpowiedzialność za umowę. Historia płatności na koncie pojawi się w raporcie kredytowym, a osoba podpisująca – co oznacza, że ​​opóźnione płatności zaszkodzą Twojemu kredytowi. Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić tego, co jesteś winien, twój współautor będzie musiał. Upewnij się, że zarówno Ty, jak i osoba, która podpisała umowę, znają warunki umowy i mogą sobie pozwolić na przyjęcie płatności. Aby uzyskać więcej informacji na temat podpisywania umowy finansowej, zobacz Podpisywanie pożyczki.

 

NALEŻY UŻYWAĆ FINANSOWANIA, ABY KUPIĆ SAMOCHÓD?

Znaj swoje opcje finansowania

 

Masz dwie możliwości finansowania: bezpośrednie pożyczki lub finansowanie dealerskie.

Bezpośrednie pożyczki

 

Możesz pożyczać pieniądze bezpośrednio z banku, firmy finansowej lub unii kredytowej. W ramach pożyczki zgadzasz się zapłacić finansowaną kwotę plus opłatę finansową w danym okresie. Gdy jesteś gotowy na zakup samochodu od dealera, korzystasz z tej pożyczki, aby zapłacić za samochód.

 

Jeśli zdecydujesz się sfinansować swój samochód w ten sposób, możesz:

 

Porównanie sklepu. Możesz rozejrzeć się i zapytać kilku kredytodawców o ich warunki kredytowe, jeszcze zanim zdecydujesz się kupić konkretny samochód.

Zdobądź warunki kredytu z góry. Uzyskując wstępne zatwierdzenie finansowania przed zakupem samochodu, możesz znać warunki z wyprzedzeniem, w tym roczną stopę procentową (APR), długość okresu i maksymalną kwotę. Zapoznaj się z tą informacją ze sprzedawcą, aby poprawić zdolność negocjowania.

 

Finansowanie dealerskie

 

Możesz ubiegać się o finansowanie za pośrednictwem salonu dealerskiego. Ty i sprzedawca zawieracie umowę, w której kupujecie samochód, a także zgadzacie się zapłacić, z biegiem czasu, finansowaną kwotę plus opłatę finansową. Dealer zazwyczaj sprzedaje kontrakt bankowi, firmie finansowej lub unii kredytowej, która obsługuje rachunek i zbiera płatności.

 

Finansowanie dealerskie może zaoferować:

 

Wygoda. Dealerzy oferują samochody i finansowanie w jednym miejscu i mogą mieć wydłużone godziny, takie jak wieczory i weekendy.

Wiele opcji finansowania. Relacje dealera z różnymi bankami i firmami finansowymi mogą oznaczać, że może zaoferować ci szereg możliwości finansowania.

Programy specjalne. Dealerzy oferują czasami kupującym produkty sponsorowane przez producentów, o niskiej stopie procentowej lub programy motywacyjne. Programy mogą być ograniczone do niektórych samochodów lub mogą mieć specjalne wymagania, takie jak większa zaliczka lub krótszy okres umowy (36 lub 48 miesięcy). Programy te mogą wymagać silnego ratingu kredytowego; sprawdź, czy się kwalifikujesz.

 

Kup najlepszą ofertę finansowania

 

Zanim sfinansujesz samochód, rozejrzyj się i porównaj warunki finansowania oferowane przez więcej niż jednego wierzyciela. Kupujesz dwa produkty: finansowanie i samochód. Negocjuj warunki i rozważ kilka ofert. Porównaj sklep, aby znaleźć zarówno samochód, jak i warunki finansowe, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

 

Poświęć czas na poznanie i zrozumienie warunków, warunków i kosztów sfinansowania samochodu przed podpisaniem umowy. Wiedz, że całkowita kwota, którą zapłacisz będzie zależeć od kilku czynników, w tym:

 

cena, którą negocjujesz za samochód

roczna stopa procentowa (APR), która może być zbywalna, oraz

czas trwania umowy kredytowej

Dodaj komentarz