Energia słoneczna dla Twojego domu #1

Jeśli chcesz wykorzystać energię słoneczną do swojego domu, masz opcje. Możesz być w stanie kupić lub wydzierżawić system lub podpisać umowę zakupu energii elektrycznej. Twój wybór może wpłynąć na to, ile wydasz na początku i na całe życie systemu, niezależnie od tego, czy uzyskasz pewne ulgi podatkowe, czy też nie, i swoje obowiązki, gdy sprzedasz swój dom. Oceń firmę, produkt, koszty i swoje zobowiązania, zanim podejmiesz zobowiązanie.

 

Opcje energii słonecznej

Czy energia słoneczna jest dla ciebie odpowiednia?

Kupowanie układu słonecznego

Umowy leasingu i zakupu energii

 

Opcje energii słonecznej

 

Jeśli używasz systemu paneli słonecznych – zwanego także systemem fotowoltaicznym lub fotowoltaicznym – do produkcji energii elektrycznej, kupujesz mniej energii elektrycznej od firmy energetycznej i czerpiesz korzyści z energii odnawialnej. Departament Energii mówi, że większość domów z panelami słonecznymi otrzymuje co najmniej 40% energii z energii słonecznej; to zależy od domu. To, czy energia słoneczna zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby energetyczne, zależy od tego, ile produkujesz i ile zużywasz.

 

Jeśli kupisz system paneli słonecznych, możesz kwalifikować się do ulg podatkowych lub innych zachęt finansowych, które zrekompensują początkowy koszt. Jeśli dzierżawisz lub masz umowę zakupu energii (PPA), możesz płacić mniej z góry i możesz mieć niższe miesięczne płatności, ale zazwyczaj nie otrzymasz ulg podatkowych ani innych zachęt – firma, która jest właścicielem systemu. Niezależnie od tego, czy kupujesz, dzierżawisz, czy posiadasz PPA, prawdopodobnie nadal będziesz kupować energię z lokalnego narzędzia.

Czy energia słoneczna jest dla ciebie odpowiednia?

 

Jeśli myślisz o używaniu energii słonecznej w domu:

 

Zacznij od przeglądu rachunku za media, aby sprawdzić, ile energii zużyłeś w zeszłym roku i ile to kosztuje. Sprawdź, jaka część całkowitego rachunku dotyczy „mierzonej” energii elektrycznej lub kilowatogodzin (kWh) i jakie są inne koszty, takie jak koszty dostawy. Nawet jeśli zmniejszysz liczbę kilowatogodzin kupowanych w narzędziu, nadal będziesz musiał zapłacić stałe opłaty za narzędzie, takie jak koszty dostawy lub administracyjne.

 

Oceń, jak korzystasz z energii i poszukaj sposobów na zmniejszenie zużycia prądu w domu. Spraw, by Twój dom i urządzenia były bardziej energooszczędne i aby Twój dom był odpowiednio zmatowiony, aby zmniejszyć Twoje potrzeby energetyczne.

 

Zastanów się, jak długo zamierzasz pozostać w swoim domu. Mieszkaniowy układ słoneczny ma pozostać w domu przez co najmniej 20 lat. Umowy leasingu i umowy PPA zasadniczo mają charakter długoterminowy; jakieś ostatnie 20 lat. Jeśli uważasz, że możesz się poruszyć w tym czasie, dowiedz się, jak instalacja systemu wpłynie na Twoją zdolność do sprzedaży Twojego domu. Zapytaj firmę solarną o zasady dotyczące przeniesienia umowy do nowego właściciela domu po sprzedaży i potwierdź, że to, co mówi, jest takie samo, jak to, co jest w umowie.

 

Dowiedz się, jaki system rozmiarów potrzebujesz, aby sprostać średniemu zużyciu energii. Dowiedz się o różnych produktach dostępnych w Twojej okolicy, które będą działały w Twoim domu. Konfigurowalny kalkulator z Departamentu Energii wykorzystuje twój adres i dane, które podajesz w systemie, aby pomóc ci oszacować, ile energii wytworzy.

 

Układy solarne wykorzystują jeden lub więcej falowników do konwersji prądu stałego (DC) z paneli słonecznych na prąd zmienny (prąd zmienny) wykorzystywany przez urządzenia i punkty sprzedaży. Ilość energii uzyskanej z układu kolektorów słonecznych zależy od:

 

średnia liczba godzin bezpośredniego, niezacienionego światła słonecznego, które twój dach dostaje rocznie

nachylenie (kąt), wiek i stan twojego dachu i kierunek kompasu, który jest skierowany

wielkość i siła twojego systemu

czynniki środowiskowe, takie jak śnieg, kurz lub cień, które mogą obejmować system

 

Skontaktuj się z twoim zakładem energetycznym, aby dowiedzieć się, jakie są ustalenia z właścicielami domów, którzy wytwarzają energię słoneczną. Twoje narzędzie może wykorzystywać „pomiar netto”, który płaci ci lub daje kredyt za nadwyżkę mocy, którą twój system wytwarza w ciągu dnia i wraca do sieci.

 

Jeśli masz stowarzyszenie właściciela domu, dowiedz się, czy potrzebujesz jego zgody na instalację systemu.

 

Kupowanie układu słonecznego

 

Kupując panele słoneczne, ponosisz koszty całego systemu. Koszty różnią się w zależności od rozmiaru systemu, ale zwykle mogą się równać z nowym samochodem średniej wielkości. Możesz zapłacić za swój system kredytem mieszkaniowym lub uzyskać finansowanie za pośrednictwem instalatora, banku, unii kredytowej lub firmy finansowej. Może istnieć państwowy lub lokalny program finansowania, z którego możesz skorzystać (np. Program „Ocena własności czystej energii” lub „PACE”, w którym spłacasz pożyczkę poprzez swój rachunek podatku od nieruchomości). Jeśli kupujesz pożyczkę, zapytaj:

 

co zapłacisz z góry?

jaką roczną stopę procentową zapłacisz?

jak obliczane są twoje płatności?

czy płatności ulegną zmianie w czasie trwania pożyczki?

czy jest płatność balonu?

Czy pożyczkodawca może ustanowić zastaw na twoim domu lub systemie?

 

Zachęty i korzyści

 

Jeśli kupisz system, możesz kwalifikować się do federalnych, stanowych lub lokalnych ulg podatkowych lub innych zachęt. Federalny kredyt podatkowy na energię odnawialną dla właścicieli domów wynosi 30% kosztów systemu. Kredyt ma wygasnąć z końcem 2016 roku. Departament Energii ma informacje na temat państwowych zachęt do korzystania z energii odnawialnej.

 

Możesz otrzymać inne korzyści z posiadania układu słonecznego. W zależności od lokalnych zasad pomiaru zużycia energii, twoje narzędzie może zapłacić za moc, z jaką system wraca do sieci. Możesz również być w stanie sprzedać lub otrzymać kredyt na certyfikaty energii odnawialnej (REC) związane z produkcją energii elektrycznej przez Twój system. REC jest oddzielony od faktycznej wytworzonej energii elektrycznej; to certyfikat potwierdzający, że wygenerowałeś pewną ilość energii odnawialnej.

Dodaj komentarz