10 przykazań strategii inwestycyjnej

Artykuł powstał dzięki: skup samochodów Radzymin

 

W jaki sposób Twój portfel mierzy się z tymi udowodnionymi zasadami sukcesu?

Inteligentne inwestowanie nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Musisz tylko znać właściwe zasady i przestrzegać dyscypliny.

Niestety, wiele z tego, czego naucza się o strategii inwestycyjnej, to niebezpieczna półprawda, która może być droga.

Poniżej znajduje się dziesięć sprawdzonych zasad, które pomogą Ci znaleźć drogę do większego sukcesu inwestycyjnego.
1. Przykazanie strategii inwestycyjnej: Nie będziesz uprawiał hazardu

„Expectancy” oddziela inwestorów od hazardzistów. Jeśli podążacie za przeczuciami, domysłów, wskazówek lub „gry na rynku”, to jesteś hazardzistą – a nie inwestorem.

Jeśli narażasz pieniądze na „jednorazowe” inwestycje, sytuacje specjalne lub prognozy ekonomiczne, to jesteś także hazardzistą, ponieważ obstawiasz nieznane oczekiwanie.

Oczekiwania to formuła, która pokazuje średnią kwotę pieniędzy, jaką możesz spodziewać się w przeliczeniu na dolara, jeśli zastosujesz strategię inwestycyjną na tyle konsekwentnie, aby osiągnąć statystyczną wiarygodność. Mówi ci, jakie zyski oczekują.

Expectancy dosłownie określa złożony wzrost twojego bogactwa. To nienaruszalna reguła matematyczna, czy używasz jej na swoją korzyść, czy nie.

Hazardziści narażają pieniądze na nieznane lub negatywne sytuacje oczekiwania. Inwestorzy narażają pieniądze tylko na znane, pozytywne sytuacje.

Konieczne są dokładne i dokładne badania, aby poznać wiarygodność swojej strategii inwestycyjnej. Musisz zrozumieć założenia leżące u podstaw badań i wiedzieć, kiedy te założenia mogą być już nieważne.

Coś mniej jest hazardem.

Powiązane: Dlaczego potrzebujesz planu majątkowego, a nie planu inwestycyjnego.

Zasada oczekiwania oznacza systematyczną i metodyczną strategię inwestycyjną (plan inwestycyjny). W przeciwnym razie nie możesz mieć pewności, że ostatecznie osiągniesz zyski.

Twoja zdyscyplinowana strategia inwestycyjna powinna zawierać jedną lub więcej z następujących cech, aby stworzyć pozytywne oczekiwania:

Dodatnia cecha płatnicza: Na przykład pozytywne oczekiwanie wynika z pewnych strategii opartych na wartości na rynku giełdowym, takich jak współczynnik Q Tobina i jego wewnętrzna wartość. Dodatkowo, dobrze ulokowane i prawidłowo zakupione nieruchomości inwestycyjne są tak dobrze znane z pozytywnego oczekiwania w większości warunków ekonomicznych (nie wszystkie), że powstał mit o „nieruchomości nigdy nie spadającej” (wystarczy zapytać każdego, kto posiadał nieruchomości inwestycyjne rozpoczynające się w 2008).
Nieefektywna eksploatacja: na przykład wiele funduszy wspólnego inwestowania w obligacje jest niewłaściwie wycenianych na szybko zmieniających się rynkach stopy procentowej. Wynika to z rzadkiego handlu bazowym portfelem poszczególnych obligacji i zasadami księgowania według wyceny rynkowej.
Przewaga konkurencyjna: na przykład niektórzy ludzie mają przewagę konkurencyjną w zakresie zamykania dostępu do nieruchomości za pośrednictwem swojej sieci bankowej i systemów marketingowych. W przypadku aktywów papierowych niektóre firmy mają przewagę konkurencyjną w systemach komputerowych, aby wykorzystać nieefektywne ceny opcji. Przewaga konkurencyjna jest zwykle wynikiem systemu biznesowego lub specjalistycznej wiedzy stosowanej do inwestowania.

Większość ludzi nie chce naukowego rygoru i dyscypliny matematycznego wyczekiwania. Wolą zabawę i przygodę w postaci „fabuły”, inwestowania w siedzibę spodni lub zaufania do doradcy.

Musisz zadać sobie pytanie: „czy inwestuję dla zabawy, czy inwestuję dla zysku?”

Nie mylić problemów. Jeśli chcesz mieć bezpieczeństwo finansowe i stałe zyski, oczekiwanie jest wymaganą dyscypliną inwestycyjną. Nie da się tego obejść.

Rosnące bogactwo jest regulowane przez matematykę. Opiera się na nauce wokół podstawowej zasady matematycznego oczekiwania.

Firmy ubezpieczeniowe nie grają, ani właściciele kasyn … tylko ich klienci.

Oba typy przedsiębiorstw polegają na oczekiwaniach matematycznych, aby osiągnąć niezawodny zysk. Powinieneś zrobić to samo ze strategią inwestycyjną.

Albo inwestujesz naukowo w szanse na twoją korzyść w oparciu o znane, pozytywne strategie oczekiwań, albo grasz z finansową przyszłością. Nie ma żadnych innych alternatyw.

Zainteresuje Ciebie również: skup aut Mińsk Mazowiecki

Dodaj komentarz