10 nowych usług, dzięki którym można powiedzieć: „Dlaczego o tym nie pomyślałem?”

Kairos

Kairos chce pomóc młodym przedsiębiorcom wprowadzać innowacje w niedostatecznie obsługiwanych branżach, a przez dziesięć lat robił to przy pomocy programów: jego stypendia i system inkubatorów pomógł 5 000 założycielom zejść z ziemi. Ale założyciel Ankur Jain dostrzegł lukę. „Mieliśmy tak wielu inteligentnych ludzi pracujących nad dużymi problemami, ale nie potrafiliśmy skoncentrować energii na garści krytycznych zagadnień, w których społeczeństwo potrzebowało rozwiązań” – mówi. Jesienią zeszłego roku Jain i jego zespół wybierali pięć kwestii – kredyty studenckie, koszty mieszkaniowe, opiekę nad dziećmi, przyszłość pracy i koszty starszej opieki – i zaczęli inwestować i służyć jako współzałożyciel startupów, które mają szansę zmienić sytuację.

Czterech do tej pory uruchomiono: Residenz, który sprawia, że ​​wynajem domów w miastach jest nawet o 40 procent tańszy; Rhino, co eliminuje depozyty zabezpieczające dla najemców; Cera, co zmniejsza koszty opieki nad osobami starszymi; i Little Spoon, która dostarcza rodzicom zdrowej żywności dla niemowląt na pierwsze 1000 dni życia ich dziecka. I już, Jain mówi, że te firmy szybko się skalują – po części dzięki podniesieniu ponad 20 milionów dolarów. (Nosorożce na przykład obejmują 50 000 sztuk w Nowym Jorku.) „To dowód na to, że jeśli rozwiążesz dolegliwości bólowe dla codziennej osoby, rynek jest duży” – mówi. „To szokujące, prawda? Ludzie są tak zajęci wsysaniem do AI tego i AI, że zapominamy o podstawowych potrzebach. „(Autor: Jason Feifer)
Turner Sports

Sport miał być zaporą telewizji kablowej; tak długo, jak kabel był najlepszym sposobem oglądania gier na żywo, sznurki byłyby trzymane na dystans. Tej wiosny Turner’s Bleacher Report Live zaczął szarżować przez obronę. Usługa transmisji strumieniowej będzie oferować szereg popularnych lig niszowych, w tym NBA, NCAA, National Lacrosse League, różne ligi piłkarskie i wiele innych – a także elastyczne ceny, więc widzowie będą mogli zapłacić za, powiedzmy, ekscytującą czwartą jedna czwarta. Zmieniacz gry?
Tarjimly

W sytuacjach kryzysowych język jest barierą. Imigranci i uchodźcy często nie mogą komunikować się z pracownikami pomocy, a tłumacze są kosztowni i nieliczni. Tarjimly, który wypuścił swój produkt na początku tego roku i jest obecnie częścią Y Combinator, zbudował rozwiązanie. Kiedy ktoś znajdujący się w sytuacji kryzysowej potrzebuje tłumacza, Tarjimly może znaleźć wolontariuszy, którzy wkroczą i pomogą w ciągu średnio 90 sekund. W serwisie jest już ponad 2500 tłumaczy – wielu ludzi pomaga innym głosić.

Płetwa

Przez lata obiecywano nam osobistych asystentów zasilanych przez AI. Teraz przybywają – z mieszanym rezultatem. Boty, które flopują. Drogie usługi dla całych zespołów. Ale Fin, który zaczął dodawać klientów pod koniec 2017 roku po latach cichych testów, jest traktowany bardzo poważnie za swoją prostą ofertę: za 1 dol. Za minutę, używając kombinacji sztucznej inteligencji i ludzkiej pracy, zrobi wszystko, co może zrobić zdalny asystent. – rezerwować loty, proponować prezenty dla współmałżonka, realizować projekty badawcze i wiele więcej, wszystko za pomocą e-maila, SMS-a lub czatu przez aplikację Fin’a. Czy to przyszłość, na którą czekaliśmy? To przynajmniej obiecujący początek.

Nasi partnerzy:

https://dogin.pl/
http://www.brugo.pl/
http://www.ann-design.pl/

Dodaj komentarz